کویت گرم ترین شهر دنیا

کویت، گرم ترین شهر دنیا

کل : 0

میانگین : 0

در مطلب قبل به معرفی سردترین شهر دنیا پرداختیم؛ در این مطلب نیز قصد داریم به یکی دیگر از “افراطی ترین شهرهای جهان” یعنی کویت که گرم ترین شهر دنیا شناخته شده است، بپردازیم؛ با سفرمی همراه باشید!

کویت، گرم ترین شهر دنیا

کشور کوچک خاورمیانه ای کویت، یکی از کشورهای مستقل امارت متحده ی عربی، ۱۰ درصد ذخایر نفت جهان را در خود جای داده است. نام عربی کویت به معنای قلعه می باشد و اساسا بخاطر نحوه ی شکل گیری آن، نام کویت را به خود اختصاص داده است. این کشور زمانی خانه ی جامعه ای کوچک و بیابان نشین بود تا وقتی که خانواده سلطنتی الصباح (Al-Sabah) سلطه ی امور را در دست گرفتند و به معنای واقعی کلمه در اواسط دهه 1700، اولین جامعه ی مسکونی را در این شهر بنا کردند.

پس از دهه ها جنگ و ستیز بین اقوام خاندان سلطنتی و مشاجرات بسیار با امپراطوری عثمانی، انگلستان در سال ۱۸۹۹، توافق کرد که روابط خارجی و دفاع لازم برای حکومت سلسسله الصباح را تحت کنترل بگیرد و همین طور ادامه یافت تا بالاخره در سال ۱۹۶۱ کویت به استقلال رسید.

کویت، گرم ترین شهر دنیا

در آن زمان کویت تنها یک شهر کاه گلی وابسته به تجارت های منطقه ای، کشورها و قبایل نزدیک بود و مردم آن از طریق تجارت مروارید و تولیدات دریایی خود از خلیج فارس امرار معاش می کردند.

این کشور ۱۷.۸۱۸ کیلومتر از قاره ی آسیا را به خود اختصاص داده و از نظر مساحت در رده ۱۵۹ ام از کشورهای جهان قرار می گیرد. کویت با دو کشور عراق و عربستان سعودی دارای مرزهای مشترک است.

پایتخت این کشور شهر کویت، گرم ترین شهر جهان است.

کویت، گرم ترین شهر دنیا

کویت دارای آب و هوای بیابانی نیمه گرمسیری، زمستان های خفیف و تابستان های بسیار گرم است. خورشید معمولا در تمام روزهای سال می درخشد. بارندگی، کمی بیشتر از 100 میلیمتر (4 اینچ) در سال گزارش شده که آن هم بین ماه های نوامبر تا آوریل به صورت بارش های پراکنده است که گاهی می تواند بسیار شدید باشد و به سیل تبدیل شود.

کویت، گرم ترین شهر دنیا

زمستان کوتاه است؛ یعنی از ماه های دسامبر تا فوریه بهترین زمان ممکن برای سفر به این کشور کوچک است. متوسط دمای هوا در ژانویه ۱۳ درجه سانتی گراد می باشد. شب ها سرد می شود و به طور میانگین به ۸ تا ۹ درجه می رسد. اما گاهی اوقات دمای هوا تا حدی پایین می آید که به صفر درجه هم می رسد. در ماه ژانویه، روزهای زمستانی معتدل هستند و گرمای مطبوعی (۱۸ درجه) دارند. در دسامبر و فوریه دمای هوا با کمی افزایش به دلیل وزش باد از سمت جنوب بین ۲۰ تا ۳۰ درجه ی سانتی گراد اندازه گیری می شود. در زمستان ها خورشید اغلب می تابد، اما برخی از روزها ممکن است هوا ابری شود و یا حتی باران ببارد.

کویت، گرم ترین شهر دنیا

این شهر دارای ۲.۴ میلیون نفر جمعیت است. در تابستان بادهای به شدت گرمی می وزند و به داخل نفوذ می کنند. بنابراین نفوذ دریا به حداقل می رسد. مردم کویت به راستی گرمای طاقت فرسا و طوفان های شن و ماسه که هر سال بیشتر از سال قبل این شهر خاورمیانه ای را آزار می دهد، تحمل می کنند. متوسط دمای سالیانه هوا ۳۴.۳ درجه بالای صفر است. در ماه های ژوئن، جولای و آگوست دمای هوا به ۴۵ تا ۴۷ درجه سانتی گراد نیز می رسد. در سال ۲۰۱۲، شهر صلیبیه (Sulaibya) بالاترین دمای هوا در آسیا یعنی 53.8 درجه سانتی گراد (128.8º F) را تجربه کرد و آن را ثبت نمود.

کویت، گرم ترین شهر دنیا

مردم کویت برای فرار از گرمای تابستان به سواحل پناه می برند و یا به پارک های آبی “Aqua Park” (بزرگترین پارک آبی در منطقه خلیج فارس) می شتابند. همچنین، بسیاری از مردم ترجیح می دهند که زمانشان را در مراکز خرید زنجیره ای سپری کنند. “بزرگترین مرکز خرید کویت” جایی است که شما می توانید انواع اجناس غربی و برند های به نام را بیابید.

کویت، گرم ترین شهر دنیا

حرارت بی رحمانه ی دمای هوای این شهر می تواند مرگبار باشد. در ماه های ژوئن تا آگوست دولت کویت قانون ممنوعیت کار خارج از منزل را بین ساعات ۱۱ صبح تا ۴ بعد از ظهر اعمال می کند. البته، این قانون به ندرت شامل کارگران خارجی که تقریبا یک سوم از جمعیت این شهر را تشکیل داده اند می شود. کویت بخاطر سوءاستفاده از کارگران خارجی که به بردگی و تحت کارهای سخت گرفته می شوند، بارها مورد انتقاد قرار گرفته شده است. به همین دلیل، کشورهایی نظیر اندونزی، نپال و سیرالئون، شهروندان خود را از انجام کارهای خدماتی در کشورهای خاورمیانه منع کرده اند.

کویت، گرم ترین شهر دنیا

تماشا کنید : تایم لپس زیبا از گرم ترین شهر دنیا

نظرات کاربران