یهترین سواحل دنیا در ماه سپتامبر

بهترین سواحل دنیا در ماه سپتامبر

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۲ شهریور ۱۳۹۶

در روزهای آخر تابستان آب و هوای کره زمین رنگ و بوی ویژه ای به خود می گیرد. کمتر کسی است که این حال و هوا را دوست نداشته باشد. حتی افرادی هستند که ترجیح می دهند واپسین روزهای این فصل زیبا را سفر کنند و اوقاتشان را در طبیعت و به ویژه در کنار ساحل سپری کنند.

سفرمی در این مطلب بهترین سواحل دنیا که در ماه سپتامبر، لذت بخش تر از همیشه هستند را به شما معرفی می کند.

سواحل مدیترانه ای

1. سواحل یونان تا اواخر ماه سپتامبر

2. سواحل ترکیه برای آخرین تفریحات ساحلی تابستانی در ماه سپتامبر فوق العاده هستند.

ترکیه

3. سواحل فرانسه؛ خط ساحلی “کوت دازور” در این ماه همچنان حال و هوای تابستانی دارد. سواحل جزیره کورس (Corsica) پر زرق و برق است؛ سواحل شنی کن (Cannes) همچنان اغوا کننده به نظر می رسند و خلیج سنگی نیس دارای جاذبه های ساحلی فراوانی می باشد.

کن

4. سواحل اسپانیا در این فصل کم هزینه تر می شوند و درجه حرارت هوا در حد مطلوبی قرار دارد. گشت و گذار در جزایر بالئارس (Balearic)، مایورکا (Majorca)، مینورکا (Minorca) و ایبیزا (Ibiza) بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

بلارئاس

5. اگرچه سواحل کشور ایتالیا زیاد معروف نیست اما آبهای شفاف، سنگ های طلایی و فرهنگ غنی جزایر ساردینیا (Sardinia) و لمپدوزا (Lampedusa) ارزشش را دارد که خودتان را به درد سر بیاندازید. سواحل شنی جزیره ورسیلا (Versilia) در این ماه میزبان گردشگران فراوانی خواهد بود و توسط تعداد زیادی چتر آفتابی محصور می گردد.

ساردینیا

6. سدی عبدالرحمان (Sidi Abdel Rahman) یا مرسی مطروح (Marsa Matrouh) در مصر، سواحل طویلی از شن های سفید و درخشان در امتداد ساحل غربی اسکندریه ارائه می دهد. اما از آنجایی که امکانات زیادی ندارد، بیشتر مناسب ماجراجویی هستند.

سفر به منتووا؛ ایتالیا
ادامه مطلب

کرواسی

7. سواحل کرواسی در نزدیکی دریای آدریاتیک و نه دریای مدیترانه، یکی از نقاط تازه اروپا است. این بخش، منزلگاه تعداد انگشت شماری سواحل دوست داشتنی، منزوی و کم هزینه می باشد.

سواحل اقیانوس آرام

8. سواحل شیلی؛ ساحل آناکنا و جزیره ایستر (Easter Island). این سواحل نرم که زیاد هم پهناور نیستند با آب های شفاف، درختان نخل و شش موی بزرگ که از پشت به شما خیره شده اند، بسیار تماشایی به نظر می رسند.

جزیره ایستر

9. سواحل ماتریا (Matira)، بورا بورا (Bora Bora) ، پلی نیزی فرانسه (French Polynesia). یکی از آرامبخش ترین سواحل جنوبی اقیانوس آرام به شمار می رود.

بورا بورا

10. فیجی؛ سواحل جزایر یاساوا (Yasawa)، گروهی از جزایر زیبا با سواحل کوچک شنی و استراحتگاه های کم هزینه به شمار می رود که در روزهای آخر تابستان بسیار دلپذیر می شود.

یاساوا

11. جزایر کوک؛ جزیره آیتویاکی در کرانه اقیانوس آرام.

12. ساموآی آمریکا؛ ساحل جنوبی جزیره یوفو (Ofu). چشم انداز چشمگیر با تعداد کمی بازدیدکننده در سال، استراحتگاه فوق العاده ای در آخرین روزهای تابستانی محسوب می شود.

13. سواحل غربی ساموآ. سواحل لفاگا (Lefaga) و الپاتا (Aleipata)، جزیره اوپولو (Upolu) ؛ این سواحل زیاد مشهور نیستند اما از دیدنی ترین سواحل اقیانوس آرام به شمار می روند.

اوپولو

14. تونگا؛ ساحل هاپای (Ha’apai) جزیره فوآ (Foa) ؛ شاید کم هزینه ترین مقصد ساحلی در اقیانوس آرام باشد.

هاپای

15. نیازی به تعریف از سواحل مشهور جزیره هاوایی در ایالات متحده آمریکا نیست. اما اکنون زمان خوبی برای گذران تعطیلات در هاوایی است.

اقیانوس اطلس

16. سواحل سنگی و شنی انگلستان؛ درجه حرارت آب در بهترین حالت ممکن قرار دارد و سواحل بریتانیا وسوسه انگیزتر از همیشه به نظر می رسند. به ویژه در سواحل جنوبی گرم مانند: دورست (Dorset) و کورناوال (Cornwall) یا حتی استونی برایتون (stony Brighton)، هرچند وضعیت آب و هوا غیر قابل اطمینان است.

هتل های رویایی تایلند (ویژه کریسمس)
ادامه مطلب

کورنوال

17. پرتغال؛ منزلگاه تعداد بیشماری از سواحل نرم شنی می باشد؛ در ساحل اقیانوس اطلس برای گشت و گذار و در ساحل الگاروه (Algarve) برای گرم شدن امکانات و تجهیزات مناسب کودکان هم مهیا است.

18.منطقه انوس اطلس در فرانسه دارای سواحل پهناوری از شن و ماسه نرم است؛ مانند: لاروشله (La Rochelle)، آرکچون (Arcachon)، بیاریتز (Biarritz) و سنت ژان دلوز (St Jean de Luz).

بیاریتز

19. جزایر قناری اسپانیا؛ از آفتاب بی انتها و سواحل متنوع لذت ببرید. فعالیت های مختلف ساحلی، حمام آفتاب، امکانات مناسب برای گشت و گذار با خانواده، موج سواری و … در این ساحل ارائه می شود. جزیره فوئرته ونتورا (Fuerteventura) و لانزاروته (Lanzarote) آفتابی ترین و جزیره لا پالما (La Palma) دارای مرطوب ترین سواحل هستند.

فورت اونچورا

20. مراکش؛ سواحل شهر صویره (Essaouira) بزرگ و هموار و برای موج سواری عالی هستند.

کوپاکابانا

21. برزیل دارای سواحل عظیم و زیبایی است. از جمله ساحل باشکوه کوپاکابانه (Copacabana) ؛ می توان گفت برزیل بهترین سواحل شهری دنیا را دارد. زندگی در این شهر دوست داشتنی و ارزان است. اما دریا معمولا وحشی و سرد است.

مالزی

22. تفرجگاه ساحلی برجایا تیامون (Berjaya Tioman)، ساحلی منزوی، دست نخورده با حاشیه ای از درختان نخل؛

23. جزیره ردانگ (Redang)، مجمع الجزایر ردانگ با یک پارک دریایی عالی، مناسب برای غواصی.

ردانگ

24. ساحل لاک پشت و ساحل طلایی؛ پارک ملی سیمیلاجاو (Similajau National Park)، ساراواک (Sarawak). مسیر رسیدن به این مقصد اندکی دشوار است اما بهترین سواحل مالزی انتظار شما را می کشند.

ویتنام

مو نه

25. ساحل چین، بین دانانگ (Da Nang) و هوی آن (Hoi An) یک خطه ساحلی طویل سفید است. در سواحل “Mui Ne” هوا بسیار مطبوع است و همواره نسیم خنکی می وزد. این شهر نسبتا توسعه نیافته است. شهر نها ترنگ (Nha Trang) در نوار ساحلی ویتنام دارای سواحل شنی جذابی است.

حقایقی درباره گرجستان
ادامه مطلب

اقیانوس هند

26. اندونزی؛ سواحل بالی از بزرگترین، شلوغ ترین و خوش دسترس ترین (کوتا، لگیان، سمینیاک) گرفته تا بهترین سواحل برای موج سواری و شنا (بینگین و پادانگ پادانگ) و آرام ترین استراحتگاه های ساحلی با صرف غذا در محوطه باز (جیمباران، بینگین، سانور و استراحتگاه های گران قیمت در نوسا دوا ” Nusa Dua”) در این فصل معرکه هستند.

ساحل بال

27. ماداگاسکار؛ ایلی سنت ماری (Ile Sainte Marie) جزیره ای دوست داشتنی در کنار آب های آرام است.

28. موریس؛ سواحل فلیک ان فلک (Flic en Flac)، ترو آکس (Trou-aux) و سواحل پارادایس (Paradis beach). این سواحل زیاد فانتزی نیستند اما بسیار مقرون به صرفه تر از جزایر همسایه سیشل هستند.

ساحل پارادایس

29. تانزانیا؛ بهترین سواحل زنگبار در شمال و شرق هستند. مسافران با تجربه معمولا از آرامش و انزوای جزیره همسایه مافیا بیشتر لذت می برند. پس از یک سافاری هیجان انگیز در حیات وحش، این راهی عالی برای پایان دادن به تعطیلات محسوب می شود.

نظرات کاربران