main disaster

ناگوارترین حوادث هوایی سال ۲۰۱۵

کل : 2

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۳ آبان ۱۳۹۵

ناگوارترین حوادث هوایی سال ۲۰۱۵

didasterrrrr

حوادث هوایی از راه های متفاوت و در عین حال وحشتناکی همواره در حال رخ دادن هستند. در سال ۲۰۱۴ این حوادث  به طرز هولناکی به اوج خود رسیدند. برای مثال: هواپیماها درهوا ناپدید می شدند یا به وحشتناک ترین حالت ممکن سقوط می کردند. متاسفانه سال ۲۰۱۵ نیز با سقوط چند ابرهواپیما، دست کمی ازسال ۲۰۱۴ نداشته است. از برخورد هواپیماها به کوه گرفته تا انفجار در میان هوا به دلایل ناشناخته، همگی از جمله این بلایای هوانوردی بوده اند، پس با سفرمی همراه باشید تا با ۶ مورد از فجیع ترین حوادثی که تا کنون رخ داده اند آشنا شوید .

۶.هواپیمای هرکولس c-130 لاکهید نیروی هوایی اندونزی

disaster1

در سی ام  ژوئن ۲۰۱۵، هواپیمای هرکولس c-130 در نزدیکی یک منطقه ی مسکونی سقوط کرد. این هواپیما حامل ۱۰۹ مسافر و ۱۲ خدمه پرواز بود که همه ی آن ها به همراه ۲۲ نفر روی زمین جان خود را از دست دادند.  این هواپیما در حال انتقال تعدادی از اشخاص نظامی و خانواده هایشان بود، البته چند شهروند غیرنظامی نیز در این هواپیما حضور داشتند؛ اگر چه این عمل  بر خلاف قوانین مصوب دولت است، اما در این نقطه از جهان مورد چشم پوشی قرار می گیرد. این هواپیما تنها دو دقیقه بعد از پرواز سقوط کرد و بر طبق اظهارات شاهدان عینی این حادثه، هواپیما پس از انحراف به راست و برخورد با یک دکل مخابراتی در هوا منفجر شده است. بعد از اتمام بررسی ها ی لازم، کاشف به عمل آمد، که پیش از برخورد هواپیما با دکل مخابراتی، یکی از ملخ های آن از کار افتاده بوده و این حادثه در نتیجه ی یک نقص فنی روی داده است.

لوکس ترین هتل های سنگاپور
ادامه مطلب

۵.سقوطAn-26 ، هواپیمای نیروی هوایی سوریه

disaster2

در ۱۸ ژانویه ۲۰۱۵ یک فروند هواپیمای آنتونوف an-26 در حالیکه قصد فرود آمدن در فرودگاه نظامی الدوهور سوریه را داشت، سقوط کرد. این هواپیما که توسط نیروی هوایی سوریه اداره می شد، حامل ۳۰ سرباز سوری ۵، کارشناس نظامی ایرانی و همچنین تجهیزات و مهمات نظامی بود. با وجود اینکه دلیل این سقوط هنوز نامشخص است، اما رسانه های دولتی سوریه به همه دنیا اعلام کردند که این حادثه در نتیجه ی نقص فنی  و مه سنگین رخ داده است. این در حالی است که گروه های وابسته به القاعده ی جبهه النصر ادعا کردند که هواپیما توسط آن ها تیر باران شده است.  درهرصورت، حادثه ی تلخی برای آن ۳۵ نفر و خانواده هایشان اتفاق افتاد.

۴.پروازهوایی۲۳۵ ترانزیا

disaster3

این هواپیمای داخلی در ۴ فوریه ۲۰۱۵ اندکی  پس از بلند شدن از فرودگاه تای پی سانگشان، در رودخانه کی لانگ سقوط کرد. این هواپیما که با خود ۵۳ مسافر و ۵ خدمه را حمل می کرد از سری ATR 72-600  بود که تنها ۱۰ ماه از تولیدش می گذشت. دو دقیقه پس از بلند شدن هواپیما خلبان از کار افتادن یکی از موتورها را گزارش کرد و پس از اوج گرفتن و رسیدن به حداکثر ارتفاع ۱۵۰۰ پایی و سپس کاهش ارتفاع،  موتور دیگر نیز اشتباهآ خاموش شد. این دومین سانحه ی هوایی مرگبار در طول ۷ ماه اخیر بود که یک هواپیمای متعلق به شرکت ترانزیا دچار آن می شد. علت این حادثه خطای انسانی بود و بعد از کامل شدن تحقیقات، از تمام ۴۹ خلبانی که در این شرکت فعالیت می کردند، امتحان گرفته شد. ۱۰ نفراز آنها در امتحان شفاهی هواپیمای بدون موتور رد شدند و ۱۹ خلبان  هم اصلآ برای امتحان حاضر نشدند. بنابراین همه ی آنها به مدت یک ماه از کار تعلیق شدند.

همه چیز درباره مالزی
ادامه مطلب

۳.پرواز۲۵۷ خدمات هوایی تری گانا

diaster4

هواپیمای مسافربری تاریگانا که به شرکت هواپیمایی داخلی اندوزی تعلق داشت در ۱۶ آگوست ۲۰۱۵ سقوط کرد. مدت  زمان این پرواز ۴۵ دقیقه تخمین زده شده بود، اما پس از ۳۰ دقیقه  همراه با ۴۹ مسافر و ۵ خدمه ی پروازدچار سانحه شد و تمام سرنشینانش جان خود را از دست دادند. پی بردن به علت این سقوط تقریبآ غیر ممکن است؛ زیرا نقطه ای که هواپیما با آن برخورد کرده هنوز توسط انسان کشف نشده است. اگرچه امداد هوایی جهت جمع آوری قربانیان و لاشه ی هواپیما به آنجا  رفتند، اما بازیابی کلیه ی اجساد ممکن نبود. تحقیقات در مورد اینکه آیا خطوط حمل نقل هوایی اندونزی از امنیت برخوردار هستند یا نه ، همچنان ادامه دارد. این مسئله در سال جدید بازهم در کانون توجه مسئولین قرار گرفت.

۲.پرواز  ۹۵۱۵ ژرمن وینگزdisaster-5

این هواپیمای مسافربری بین المللی که از اسپانیا به مقصد آلمان پرواز می کرد، در ۲۴ مارس ۲۰۱۵ در  رشته کوه های آلپ فرانسه سقوط کرد. هواپیمای مدل ایرباس A320-200  ، حامل ۱۴۴ مسافر و ۶ خدمه پرواز بود که همگی کشته شدند. این اولین حادثه مرگبار ژرمن وینگز در طول ۱۸ سال فعالیتش به شمار می رفت. تحقیقات مشخص کرد علت سقوط مربوط به کمک خلبان پرواز آندریاس لوبیتز بود که به دلیل تمایل به خودکشی، تحت درمان قرارگرفته بود و عدم صلاحیت او برای این کار توسط پزشک تایید شده بود. اما او این موضوع را از کارفرمای خود پنهان کرد و در طول پرواز، در کابین خلبان را  قفل کرد و پس از آن با سرعت زیادی به طرف کوه سقوط کرد. بعد از این حادثه تلخ، مقامات حمل و نقل هوایی در سراسر جهان قوانین جدیدی وضع کردند مبنی بر این که : همواره، در تمام طول پرواز، حضور ۲ خلبان درکابین الزامی می باشد تا چنین فاجعه ایی دیگر هرگز رخ ندهد.

بهترین جاذبه های گردشگری ارمنستان
ادامه مطلب

۱.پرواز۹۲۶۸ کوگالیماویا

disaster6

آخرین فاجعه هوایی که در سال ۲۰۱۵ رخ داد، مربوط به یک هواپیمای چارتری بین المللی بود که به شرکت کوگالیمایای روسیه تعلق داشت. این هواپیما در ۳۱ اکتبر۲۰۱۵ در مسیر مصر به سمت روسیه و در شمال منطقه سینای سقوط کرد.مجموعآ ۲۱۷ مسافر و ۷خدمه در این ایرباس A321-231 حضور داشتند. با مجموع ۲۲۴ کشته، این مرگبارترین سقوط هواپیما در سال ۲۰۱۵ و نیز مرگبارترین سقوط در تاریخ حمل و نقل هوایی روسیه  و قلمرو هوایی مصر می باشد. تحقیقات همچنان ادامه دارد و کارشناسان این طور تشخیص داده اند که هواپیما در اواسط پرواز شکسته است. اینکه چگونه  و به چه دلیل شکسته هنوزمشخص نیست؛ اما تا زمانی که این موضوع روشن نشود شایعات در جریان خواهند بود .

تماشا کنید :

ویدئو کوتاه از دو سانحه هوایی لاکهید نیروی هوایی اندونزی و پروازهوایی۲۳۵ ترانزیا

 

نظرات کاربران

  1. حوادث تاسف باری است.
    آرزوی مغفرت برای جان باختگان و صبر برای بازماندگان این حوادث دردناک.