کتابخانه ی تیانجین بینهای جالب ترین کتابخانه ی دنیا

تیانجین بینهای جالب ترین کتابخانه ی دنیا

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲ آذر ۱۳۹۶

در سال 1941، جورج لوئیس بورژس، نامزد جایزه نوبل، داستان کوتاه معروف خود را با نام “کتابخانه ی بابل” نوشت. در “کتابخانه ی بابل” دنیای وسیعی از کتاب ها در یک جا گردآوری شده بودند. اگر دنیای افسانه ای جورج لوئیس بورژس در این جهان هستی به حقیقت می پیوست، قطعاً همانند کتابخانه ی تیانجین بینهای در شمال شرقی چین می بود.

در ادامه ی این مطلب با سفرمی همراه باشید تا با جالب ترین کتابخانه ی دنیا آشنا شوید.

کتابخانه ی تیانجین بینهای

جالب ترین کتابخانه ی دنیا

جالب ترین کتابخانه ی دنیا که تیانجین بینهای (Tianjin Binhai) نام دارد، واقع در نزدیکی شهر پکن چین می باشد. این کتابخانه یکی از جالب ترین و زیباترین کتابخانه های دنیا بشمار می رود. کتابخانه ی تیانجین بینهای توسط کمپانی هلندی با نام “MVRDV” طراحی شده است. نحوه ی طراحی این کمپانی هلندی به سبک پیشرو و با ساختارهای نامتعارف در سراسر دنیا شناخته شده است.

کتابخانه ی تیانجین بینهای

شرکت هلندی “MVRDV” با موفقیت طرح جدیدی را برای احداث این کتابخانه در چین ایجاد کرد و زمینه ساز تحولی نوین در دنیای کتابخانه ها شد.

مدت زمان احداث این کتابخانه 3 سال به طول انجامید، لیکن هزینه ی ساخت آن هنوز مشخص نیست.

کتابخانه ی تیانجین بینهای

دکوراسیون و معماری کتابخانه ی تیانجین بینهای

فضای تمام سفید رنگ کتابخانه ی تیانجین بینهای تداعی گر کلیساهای جامع اروپایی می باشد. این کتابخانه در 6 طبقه و با مساحتی بیش از 34 هزار متر (366 هزار فوت مربع) و دارای ظرفیت بیش از 1.2 میلیون کتاب می باشد.

دکوراسیون داخلی کتابخانه ی تیانجین بینهای متشکل از ردیف هایی موج مانند است که به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد در میان قفسه های متعدد کتاب ها به آسانی قدم بزنند.

کتابخانه ی تیانجین بینهای

با این وجود، انرژی موجود در این کتابخانه ناشی از تعداد بالای کتاب ها و یا طراحی متفاوت قفسه های آن نمی باشد، بلکه این انرژی نشاءت گرفته از جسم کروی شکل سفید رنگیست که در وسط ساختمان قرار دارد.

کتابخانه ی تیانجین بینهای

در مجموع طراحی داخلی و خارجی ساختمان کتابخانه به نحوی صورت گرفته است که وقتی از دور به آن می نگریم تصویر چشم بزرگی قابل روئیت است.

کتابخانه ی تیانجین بینهای

کتابخانه ی تیانجین بینهای

امکانات کتابخانه ی تیانجین بینهای

طبقات پایین دارای امکاناتی از قبیل زمین بازی کودکان، اتاق مطالعه و سالن استراحت می باشند. طبقات بالایی نیز مجهز به امکاناتی از قبیل دفاتر کار، کامپیوتر، تجهیزات صوتی و اتاق جلسه هستند.

هدف از احداث این کتابخانه بدل ساختن تیانجین به قطب فرهنگی است. کتابخانه ی تیانجین بینهای تنها منزلگاه کتاب ها نیست، بلکه همچنین بازدیدکنندگان را به پارکی که در آن نزدیکی قرار دارد متصل می سازد.

کتابخانه ی تیانجین بینهای

در حقیقت کتابخانه ی تیانجین بینهای چین در نوع خود بسیار منحصر به فرد می باشد و در کل دنیا هیچ همانندی از آن یافت نمی شود.


http://credit-n.ru/zaymyi-next.html

نظرات کاربران