برترین مقاصد و جاذبه های گردشگری والنسیا

برترین مقاصد و جاذبه های گردشگری والنسیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۶

در کنار ساحلی رویایی، شهر بندری خوش رایحه والنسیا قرار دارد که به گفته بومیان همانند قطعه ای از بهشت می ماند که از آسمان به زمین افتاده است. زیر اشعه های گرم خورشید، میادین پر هیاهوی شهر و گنبدهای خوش آب و رنگ کلیساهای آن می درخشند. به عنوان پایتخت قدیمی پادشاهی، این شهر مملو از میراث فرهنگی است. آثار تاریخی باشکوه مانند: محل تبادل ابریشم در قرن 15 میلادی، کاخ مارکیز در قرن هجدهم و موزه هنرهای زیبا، داستان یک بازرگان ثروتمند و گذشته اشرافی اش را به تصویر می کشد.

والنسیا

والنسیا یا بالنسیا، مرکز بخش خودمختار والنسیا است و سومین شهر بزرگ اسپانیا بعد از مادرید و بارسلونا محسوب می شود.

والنسیا شهری سرشار از سواحل متعدد، پارک ها، موزه ها، کلیساها، بناهای تاریخی و … است. در این مطلب به معرفی تنها چندی از برترین جاذبه های گردشگری والنسیا می پردازیم؛ با سفرمی همراه باشید.

1.لا لونخا دلا سدا (La Lonja de LA Seda)

لا لونخا دلا سدا

این ساختمان باشکوه که در قرن 15 به سبک گوتیک ساخته شده است در حقیقت محل بازار ابریشم والنسیا به شمار می رود. پارچه های ابریشم والنسیایی در این مکان خرید و فروش و به سراسر دنیا عرضه می شدند. بازدیدکنندگان این ساختمان باید 144 پله سنگی و مارپیچ را بالا بروند تا بتوانند نمای خیره کننده ای از شهر را مشاهده کنند. این بنا به روی عموم مردم باز است.

2.شهر هنر و علم (Ciudad de las Artes y las Ciencias)

شهر هنر و علم

این مجموعه که در حومه شهر والنسیا قرار دارد یکی از چشمگیرترین مراکز اروپا به شمار می رود که به نمایشگاه فرهنگ و علم اختصاص داده شده است. این محوطه که به مساحت دو کیلومتر در امتداد رودخانه توریا (Turia River) ساخته شده، شامل چند نمونه خیره کننده از معماری آوانگارد که توسط سانتیگو کالاتراوا (Santiago Calatrava) و فلیکس کاندلا (Félix Candela) ساخته شده است، می باشد.

شهر هنر و علم

این مجموعه میزبان کنفرانس ها، نمایشگاه ها و کارگاه های مربوط به علم و هنر نیز می باشد.

3.کاخ دل مارکز د دوس آگواس، موزه سرامیک (Palacio del Marqués de Dos Aguas (Ceramics Museum)

کاخ دل مارکز

این عمارت دیدنی و جذاب متعلق به قرن 18 در نزدیکی کلیسای مارتین (San Martín) قرار گرفته است. این کاخ اشرافی در حال حاضر موزه ملی سرامیک که در سال 1947 بازگشایی شد را در خود جای داده است. این موزه بیش از 5000 نمونه از آثار سفالی والنسیا و نواحی اطراف آن را در معرض نمایش گذاشته است. همچنین، آثار سفالی متعلق به یونان و روم باستان و عربستان نیز در این موزه به چشم می خورند.

چیچن ایتزا؛ اثری باستانی از تمدن مایاها
ادامه مطلب

4.موزه هنرهای زیبا (Museo de Bellas Artes)

موزه هنرهای زیبا

موزه هنرهای زیبا، یک مکان فوق العاده برای کشف میراث هنری منطقه والنسیا محسوب می شود. در این موزه یافته های باستان شناسی، نقاشی ها و مجسمه ها به نمایش گذاشته شده اند. بیشتر این مجموعه های هنری بر روی آثار هنرمندان والنسیایی از دوره قرون وسطی تا عصر مدرن متمرکز شده اند. علی الخصوص، آثار هنری متعلق به قرن نوزدهم و بیستم بسیار جالب توجه هستند.

جاردینز د رئال

در میان با ارزش ترین آثار موزه، شاهکار فری بونیافاسیو فرر (Fray Bonifacio Ferrer) یک راهب والنسیایی، متعلق به قرن چهاردهم و سلتی هیرونیموس بوش (Hieronymus Bosch)، خودنمایی می کنند. در کنار موزه هنرهای زیبا باغ زیبای جاردینز دل رئال (Jardines del Real) قرار دارد. این فضای سرسبز آرامبخش مملو از مجسمه ها، آب نماها و مسیرهای پیاده روی می باشد.

5.تورس د سرانوس (دروازه شهر باستانی) (Torres de Serranos)

تورس د سرانوس

این دروازه برجسته و شاخص، نماد والنسیا است. این دروازه، شهر باستانی را به تصویر می کشد و یادآور زمانی است که شهر توسط دیوارهای دفاعی احاطه شده بود. استحکامات شهر در قرن چهاردهم بر فراز پایگاه های رومیان ساخته شده بود.

تورس د سرانوس

در سال 1930، برج های سرانوس به شکوه سابق خود بازگشتند. از این برج های عظیم، بازدیدکنندگان می توانند مناظر عبور و مرور شهر را تماشا کنند.

6.پارک اوریولز (El Parque de Orriols)

پارک اوریولز

این پارک در محله اوریولز واقع شده است. در اینجا می توانید کمی از زندگی شهری فاصله بگیرید. چراکه غرق در باغ های زیبا و سرسبز خواهید بود. فضای سبز این پارک یک محوطه ال (L) مانند است که مملو از درختان موز، درختان گیلاس ژاپنی، سرو، توت سفید و اقاقیای ژاپنی می باشد. یک محوطه بازی بزرگ برای کودکان و در قسمت ورزشی پارک یک استخر عمومی در نظر گرفته شده است.

برفی ترین مناطق دنیا
ادامه مطلب

7.کلیسای سنت توماس و سن فلیپ نری (Iglesia de Santo Tomás y San Felipe Neri)

کلیسای سنت توماس و سن فلیپ نری

این کلیسای زیبا با گنبد کاشی کاری شده آبی رنگش نمونه ای خاص از سبک مدیترانه ای والنسیا به شمار می رود. این کلیسا که در سال 1725 ساخته شده، به عنوان بنای تاریخی ملی در سال 1982 به ثبت رسید. کلیسا با نماد باروک تزئین شده و طرح معماری آن برگرفته از کلیسای گسو (Gesú) در رم (Rome) می باشد. فضای داخلی نفس گیر آن دارای شبستانی زیبا است که در آن کلیساهای جانبی دیگری قرار داده شده است. مراسم کاتولیک هر روز در کلیسا برگزار می شود. بازدید از این بنای تاریخی برای عموم مردم آزاد نیست. اما گردشگران می توانند به صورت دسته جمعی در بازدید از این کلیسا شرکت کنند.

8.ساحل سالر، یک ساحل بکر (Playa del Saler: A Pristine Beach)

ساحل سالر

یکی از محبوب ترین سواحل در منطقه والنسیا این ساحل ماسه ای بی نظیر است که در 16 کیلومتری والنسیا و در پارک طبیعی لا آلبوفرا (La Albufera Natural Park) واقع شده است. دو ساحل زیبای دیگر در مرز سالر وجود دارند: ساحل لاربره دل گوس (Playa L’Arbre del Gos) و در جنوب لاگاروفرا (La Garrofera). این ساحل شنی به طول 2.6 کیلومتر امتداد یافته است و توسط تل شنی و درختان کاج از بادهای شدید محافظت می شود.

9.ساحل سائونتو، والنسیا (Sagunto beach, Valencia)

ساحل سائونتو

ساحل سائونتو کمی از شهر دور است. اما می توانید توسط جاده (v23) یا با قطار خودتان را به آنجا برسانید و مطمئن باشید که ارزشش را خواهد داشت. از این ساحل تا فرودگاه والنسیا 20 دقیقه با ماشین طول خواهد کشید.

ساحل سائونتو

سائونتو یک سکونتگاه متعلق به روم باستان است و به دو قسمت شهری و ساحلی تقسیم می شود. محوطه ساحلی آن که یک مایل و نیم طول دارد، در تابستان ها بسیار شلوغ می شود.

تونل اِستاد نروژ؛ بزرگترین تونل عبور کشتی در دنیا
ادامه مطلب

سائونتو

اگر در میدان شهر گشت بزنید بقایای خیره کننده ای از زمان روم باستان خواهید دید. در کنار ساحل کافه ها و رستوران های زیادی به چشم می خورند.

10.ساحل پیندو پوئلو (Pinedo Pueblo Beach)

ساحل پیندو پوبلو

این ساحل در لبه جنوبی بندر استقرار یافته است و یک قطب سنتی برای ماهیگیران و کشاورزان محسوب می شود که با امکانات عمومی، رستوران ها و اماکن تفریحی تجهیز شده اند. این تاسیسات تا اسکله دوم پاسیو ماریتیمو (Paseo Marítimo) ادامه دارند.

11.ساحل بندر ساپلایا (Port Saplaya beach, Valencia)

بندر ساپلایا

این ساحل بسیار آرام و دارای امکانات خوبی است. به همین دلیل بسیاری از مردم والنسیا در اینجا زندگی می کنند. مجموعه ای از ساختمان های رنگارنگ در کنار ساحل و در 7 کیلومتری شمال شهر والنسیا قرار گرفته اند. در زمان های گذشته از این بندر برای صادرات آجیل معروف چوفا (chufa) که تنها در این منطقه رشد می کرد، استفاده می شده است.

بندر ساپلایا

امروزه این بندر به یک منطقه مسکونی با تفرجگاه ساحلی بدل گشته است. در این تفرجگاه، کافه ها، رستوران ها و مغازه های رنگارنگی وجود دارند. اسکله این ساحل در میان ساختمان های بلند پنهان شده است و معمولا از دید گردشگران مخفی می ماند. اما اگر در محوطه ساحل به طرف ساختمان اصلی پیش روید، یک ورودی کوچک پیدا می کنید که شما را به ونیز کوچک والنسیا (Valencia’s Little Venice) می رساند.

ونیز کوچک والنسیا

ناگهان خودتان را در میان قایق هایی که در کنار باغ های گرمسیری، کافه ها و تراس های دوست داشتنی (همانند شهر ونیز) خواهید یافت که ممکن است شک کنید در والنسیا هستید.

تماشا کنید :

نظرات کاربران