نیویورک یا همان نیویورک سیتی پر جمعیت ترین شهر ایالت نیویورک و ایالات متحده ی آمریکا به شمار می رود. این شهر از ۵ محله به نام های برانکس (Bronx)، بروکلین (Brooklyn)، منهتن (manhattan)، کوئینز (queens) و استیتن آیلند (staten island) تشکیل شده است.

تماشای تاریخ 500 ساله نیویورک در 47 ثانیه

از آنجایی که نیویورک یکی از قطب های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جهان محسوب می شود، برخی از مردم به دلیل اهمیت اقتصادی و فرهنگی منحصر به فرد آن، نیویورک را پایتخت جهان می نامند. شهر بزرگ نیویورک با مساحت ۱۱۳۲۷ کیلومتر مربع، وسیعترین شهر جهان است. از نظر تولید داخلی نیویورک در رده ی بیشترین ها قرار دارد که از حیث ارزش اسمی، به تنهایی با کشور بزرگی مانند روسیه قابل مقایسه می باشد.
این شهر بیش از ۵۳ آسمان خراش با ارتفاع بالاتر از ۲۰۰ متر دارد و باید گفت رکورد دارا بودن بیشترین تعداد آسمان خراش در میان شهرهای دنیا به نیویورک می رسد. برج آزادی اولین بنایی است که در مرکز تجارت جهانی نیویورک ساخته شده است.

تماشای تاریخ 500 ساله نیویورک در 47 ثانیه

برای رسیدن به رصدخانه شما ابتدا باید سوار بالابری شوید که به عنوان سریع ترین آسانسور نیمکره ی غربی زمین شناخته می شود. پیمودن ۱۰۲ طبقه تنها در ۴۷ ثانیه آن هم در حالیکه گذر زمان مجازی شهر نیورک را از سال ۱۵۰۰ تا کنون مشاهده می نمایید و به یکباره خط افق وسیع نیویورک در میان چشمان شما آشکار می شود، به راستی لذت بخش است.

تماشای تاریخ 500 ساله نیویورک در 47 ثانیه

در یک روز آفتابی و صاف شما می توانید تا صدها کیلومتر آن طرف تر را هم ببینید. مناظر بی نظیری از نمادهای مختلف شهر نیویورک در تمام جهات مشهود است. این سازه همان جاییست که مردم می توانند بی نظیرترین چشم انداز زیباترین شهر جهان را تماشا کنند و لذت ببرند. رصدخانه از طبقه صدم تا صد و دوم ساختمان تجارت جهانی را اشغال کرده است.

تماشای تاریخ 500 ساله نیویورک در 47 ثانیه

سفرمی شما را به تماشای این ویدئوی هیجان انگیز از تاریخ ۵۰۰ ساله نیویورک در ۴۷ ثانیه دعوت می نماید. لذت ببرید!

زمانی که شما به طبقه دوم قدم بگذارید، می توانید با استفاده از دوربین هایی که کفپوشی شیشه ای و البته مجازی به وجود آورده اند خودتان را بر فراز شهر نیویورک بیابید و عبور و مرور خودروهایی که زیر پای شما در حرکت هستند را مشاهده کنید. سپس مانیتورهایی که با تکنولوژی بسیار پیشرفته در این آسانسور قرار گرفته اند کمک می کنند تا شما بتوانید گذر تاریخ را مشاهده کنید. مناظر جذاب و دیدنی قابل رویت خواهند بود.

تماشای تاریخ 500 ساله نیویورک در 47 ثانیه

اما تنها چیزی که در اینجا مشاهده نخواهید کرد، منابع آشکار حادثه ۱۱ سپتامبر و برج های دوقلو است. این یک تصمیم سنجیده و عقلانی می باشد که از سوی متصدیان رصدخانه اتخاذ شده است. زیرا موزه ۱۱ سپتامبر کاملا به حادثه ۱۱ سپتامبر ادای احترام می کند و وظیفه اش را به خوبی انجام می دهد.

تماشای تاریخ 500 ساله نیویورک در 47 ثانیه

اما هدف از ساخت این رصدخانه متفاوت است. در واقع عاملین این سازه در صدد هستند به مردم کمک کنند تا نگاهی به سوی آینده داشته باشند. این سازه به مانند یک پیروزی بزرگ است و دست اندرکاران آن به شدت احساس غرور و افتخار می کنند که توانسته اند به مردم نیویورک، مردم آمریکا و در واقع به مردم همه دنیا مناظر بی نظیری از آمریکا که قطعا استحقاقش را دارند، بازگرداند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
1.6KPosts
661Comments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe