بهترین شرکت های هواپیمایی

بهترین شرکت های هواپیمایی دنیا در سال 2021

کل : 14

میانگین : 4.64

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۴ مهر ۱۴۰۰

قطر ایرویز بهترین شرکت هواپیمایی دنیا در سال 2021 شد. این عنوان از طرف سایت «AirlineRatings» به این شرکت داده شد. این سایت هر سال شرکت‌های هواپیمایی را رده بندی‌ می‌کند و امسال هواپیمایی قطر رتبه اول را کسب کرد. انتخاب بهترین شرکت های هواپیمایی دنیا در سال 2021 براساس چند فاکتور مهم انجام شده است. در این رقابت علاوه بر خدماتی که به مسافران ارائه‌ می‌شود، فاکتورهایی مانند میزان سرمایه شرکت نیز اهمیت دارد. در ادامه نگاهی به این لیست‌ می‌کنیم و بعضی از خدمات این ایرلاین را معرفی‌ می‌کنیم.

 

کابین فرست کلاس قطرایرویز

 

برترین شرکت های هواپیمایی 2021 براساس رتبه

در زیر 10 شرکت هواپیمایی برتر که بیشترین امتیاز را در سایت‌های معتبر کسب کردند، معرفی شده‌اند.

قطر ایرویز Qatar Airways
دلتا ایرلاینز Delta Airlines
آنا All Nippon Airways
کی ال ام KLM
بریتیش ایرویز British Airways
ترکیش ایرلاینز Turkish Airlines
اتحاد Etihad Airways
سنگاپور ایرلاینز Singapore Airlines
لوفت‌هانزا Lufthansa
یونایتد United Airlines

 

 

قطرایرویز بهترین شرکت هواپیمایی 2021

 

معیار‌های انتخاب برترین شرکت های هواپیمایی

بهترین شرکت های هواپیمایی براساس پنج معیار، امنیت مسافران، تعداد مسافران، خدمات و رفتار مهمانداران، میزان سرمایه و سود آوری بررسی‌ می‌شوند. شرکتی که بتواند بالاترین امتیاز را کسب کند، در رتبه نخست قرار‌ می‌گیرد. قطر ایرویز در بیشتر این معیارها بالاترین امتیاز را کسب کرده است. این شرکت هواپیمایی در نظر سنجی سایت اسکای ترکس نیز رتبه اول را از طرف مسافران کسب کرده است. اسکای ترکس سایت موسسه تحقیقاتی هوانوردی است که سالانه دو رده بندی از برترین شرکت های هواپیمایی و برترین فرودگاه‌ها ارائه‌ می‌دهد.

ساخت هواپیمای مسافربری عمودپرواز توسط بوئینگ
ادامه مطلب

در سایت «AirlineRatings» ایرلاین قطر از نظر استرداد بلیط هواپیما، قابل اطمینان بودن، ایمنی و نظر مشتریان بیشترین امتیاز را دارد. دلتا ایرلاینز از نظر ایمنی و استرداد بلیط بیشترین امتیاز را بعد از قطر ایرویز به دست آورده است. بعد از آن‌ها هواپیمایی آنا در ایمنی و نظر سنجی مسافران بیشترین امتیاز را داشته است. در این سایت هواپیمایی سنگاپور از نظر خدمات فرست کلاس بهترین شرکت هواپیمایی در سال 2021 شناخته شده اما در مجموع امتیازات هواپیمایی قطر بالاتر بوده است.

 

کابین بیزنس کلاس قطرایرویز

 

قطر ایرویز Qatar Airways، بهترین شرکت هواپیمایی دنیا در سال 2021

به گفته این سایت نوآوری در خدمات و همین طور ادامه فعالیت در تمام دوره کرونا یکی از دلایل مهم برای قرار گرفتن این ایرلاین در رتبه اول است. این شرکت در طول بیماری کرونا با وجود این که بسیاری از خطوط پروازهای خود را کنسل کردند، توانست با رعایت اصول ایمنی به فعالیت خود ادامه دهد. این موضوع در نظر مسافران اهمیت ویژه‌ای دارد. این شرکت هواپیمایی از نظر صنعت و تکنولوژی از بهترین‌ها برخوردار است و یکی از جوان‌‌ترین ناوگان‌های جهان به شمار‌ می‌رود. در حال حاضر این هواپیمایی به 150 مقصد در اقصی نقاط دنیا پرواز مستقیم دارد. هواپیمایی قطر در سال 2020 نیز جزو شرکت‌های هواپیمایی برتر بوده است.

این شرکت در دوحه و در سال 1997 تاسیس شده است. از آن زمان تا کنون هواپیمایی قطر در موارد متعددی مورد تحسین قرار گرفته است. در سال 2015 عنوان بهترین خطوط هوایی و بهترین کلاس تجاری را از آن خود کرد. همین طور در سال‌های 2011، 2012، 2015، 2017 و 2019 به عنوان یکی از برترین خطوط هوایی سال شناخته شده است. این شرکت هواپیمایی طولانی‌‌ترین پرواز دنیا را به مدت 16 ساعت نیز در کارنامه خود دارد.

ایرباس ۳۴۰ از سری ۶۰۰ ماهان؛ مدرن ترین هواپیمای مسافربری در ناوگان هوایی ایران
ادامه مطلب

در حال حاضر نیز این ایرلاین در بسیاری از سایت‌های معتبر جهانی یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی دنیا در سال 2021 معرفی شده است. قطر ایرلاین سه نوع کابین، فرست کلاس، بیزنس کلاس و اکونومی دارد. اما پروازهای فرست کلاس هواپیمایی قطر جزو بهترین‌ها هستند. در این پروازها درجه یک‌‌ترین امکانات و بهترین پذیرایی در اختیار مسافران قرار‌ می‌گیرد.

 

کابین اکونومی قطر ایرویز

 

کلاس های پروازی قطرایرویز

این ایرلاین در پروازهای اکونومی خود هم خدمات عالی به مسافرین ارائه‌ می‌دهد. به طوری که پروازهای اکونومی این شرکت با بسیاری از پروازهای بیزنس کلاس شرکت‌های رده پایین‌تر برابری می‌کند. در این کلاس پرواز حوله، پتو و بالش در اختیارتان قرار‌ می‌گیرد. تمام صندلی‌ها به مانیتور مجهز هستند. همین طور پذیرایی خوبی از مسافران‌ می‌شود. حتی در این پرواز هم فضای صندلی‌ها از حد معمول بیشتر است.

صندلی‌های بیزنس کلاس قطر ایرلاین قابلیت خم شدن 180 درجه‌‌‌ای دارند. در این کلاس پرواز علاوه بر پذیرایی عالی، در صورت نیاز میز کار در اختیارتان قرار‌ می‌گیرد. به علاوه حوله گرم، پتو و بالش برای مسافران در نظر گرفته شده است. فضای صندلی‌ها بسیار راحت است و هر صندلی یک مانیتور لمسی دارد.

در پروازهای فرست کلاس قطر ایرلاین هر صندلی مانند یک کابین مجزا است. فضای صندلی‌ها بسیار زیاد است و همین طور قابلیت تخت شدن دارند. به محض ورود برای مسافران حوله گرم و نوشیدنی و میان وعده‌‌‌ای کوچک سرو‌ می‌شود. تمام کابین‌ها مانیتور، چراغ مطالعه، میز کار، پکیج لوازم بهداشتی و آرایشی و وسایل سرگرمی دارند. روی دستگیره بیرونی کابین یک پارتیشن وجود دارد که‌ می‌توانید با تنظیم ارتفاع آن، حریم شخصی بیشتری داشته باشید. برای صرف غذا نیز به مهمانان این بخش منو داده‌ می‌شود تا براساس آن برای‌شان غذا و نوشیدنی سرو شود.

رتبه‌ی اول تاخیر در پرواز به کدام یک از هواپیمایی‌های‌ ایران تعلق دارد؟!
ادامه مطلب

تمام این امکانات در کنار احترام به مسافران و برخورد خوب کارکنان، این ایرلاین را به یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی دنیا در سال 2021 کرده است. شاید از بعضی جهات یک شرکت هوایی دیگر برتری نسبی داشته باشد اما به طور کل امتیاز قطر ایرلاین در زمینه‌های متعددی بالا بوده و مجموع آن از تمام ایرلاین‌ها بیشتر بوده است.

نظرات کاربران