ایران - گردشگریایران - تهران - هواپیمایی ماهان - پرواز مستقیم تهران پاریس

شروع پروازهای مستقیم هواپیمایی ماهان به پاریس

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۵

شروع پروازهای مستقیم هواپیمایی ماهان به پاریس

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، از ۲۰ ژوئن امسال، برابر با ۳۱ خرداد ماه مسافران می توانند از تهران بدون توقف به سمت پاریس پرواز کنند. شرکت هواپیمایی ماهان از این ماه شهر پاریس را به لیست مقصدهای هوایی اروپایی خود یعنی آتن، کوپنهاگ و دوسلدورف اضافه خواهد کرد. پروازها دوبار در هفته و با هواپیمای ایرباس A340-3 انجام می شود. مدت زمان پرواز ۵ ساعت ۴۵ دقیقه و به صورت مستقیم می باشد. به گفته ی اداره کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا، هواپیمایی ماهان اقدام به انتقال نیروها و تجهیزات به سوریه کرده است و به این علت در فهرست تحریم های دولت آمریکا قرار دارد. بنابراین اشخاص آمریکایی حق هیچگونه معامله با شرکت های تحت تحریم دولت امریکا را ندارند و اشخاص غیرآمریکایی که با این شرکت ها معامله کنند، ممکن است در معرض تحریم های دولت آمریکا قرار گیرند. در ماه مارس، اداره کنترل دارایی های خارجی، نام ۲ تاجر انگلیسی، یعنی جفری اشفیلد و جان میدو را به دلیل کمک به هواپیمایی ماهان در تامین میلیون ها دلار اعتبار و خرید قطعات هواپیمای ساخت آمریکا در فهرست تحریم های خود قرار داد. در نتیجه، همه دارایی های این دو تاجر در خاک آمریکا بلوکه می شود و هیچ فرد آمریکایی ای از جمله بانک های این کشور نمی توانند با این افراد یا شرکت های متعلق به آنها همکاری نمایند.

برای اینکه یک شرکت هوایی بتواند یک مسیر پروازی جدید به یک شهر ایجاد کند، مقامات فرودگاه آن شهر معمولا قراردادی را برای فروش حق فرود با آن ایرلاین منعقد می کنند. فرودگاه شارل دوگول متعلق به شرکت فرودگاه های پاریس است که بخش عمده ای از سهام آن متعلق به دولت فرانسه است.

افزایش درآمدزایی تهران از طریق استانداردسازی تاسیسات گردشگری
ادامه مطلب

ماهان همچنین باید قراردادهایی را با شرکت های ارائه دهندگان خدمات هوایی در روی زمین امضا کند تا بتواند به مقصد پاریس پرواز داشته باشد. این بدان معناست که چند شرکت بزرگ اروپایی از جمله نهادهای دولتی فرانسه در حال امضای قرارداد با یک شرکت تحت تحریم دولت آمریکا هستند. مسلما این شرکت ها با وجود اطلاع از ریسک های رگولاتوری امضای قرارداد با ماهان ریسک همکاری با شرکت هواپیمایی ماهان را خریده اند.

نظرات کاربران

  1. وقتی خبر می‌نویسید تاریخ خبررو هم بذارید.