صورتی رنگ جدید امنیتی!

مسافرانی که در مسیر بازرسی امنیتی فرودگاه بین المللی مرکزی پکن در حال حرکت اند، ممکن است با تابلوهای صورتی روشنی روبرو شوند که با دو زبان انگلیسی و چینی، عبارت فقط بانوان بر روی آنها نقش بسته است.

بنابر گزارش نیویورک تایمز، هدف این علامت های جدید هدایت زنان به سمت جایگاه بازرسی مختص زنان است که در فرودگاههای پکن، کانمینگ و ووهان راه اندازی شده است.

تفکیک جنسیتی احتمال بازرسی بانوان توسط یک مامور امنیتی زن را بالاتر میبرد. یکی از مسافرین زن در مصاحبه با روزنامه Peoples China Daily اظهار داشت: ;زمانیکه کت ها و چمدانهایمان توسط یک مامور زن بازرسی می شود، راحت تریم و احساس بهتری داریم. به نظرم این یک نوع سرویس VIP برای زنان است.

هدف از اضافه کردن این مسیر ها افزایش سرعت بازرسی ها و اتلاف وقت کمتر است؛ چرا که وسایل همراه خانومها، از جمله کرم های صورت، لوازم آرایشی و شامپوها… از سرعت فرآیند کنترل امنیتی می کاهند. Peoples China Daily چنین مینویسد: مسافران زن، لوازم آرایشی بسیاری را در کیف های دستی خود نگه می دارند و برای بررسی آنها میبایست همه این چمدان ها و کیف ها را باز کرد.

طبق گزارشات از زمان اضافه شدن این مسیر های ویژه بانوان، کارآیی بخش بازرسی تا ۲۵% افزایش یافته است که احتمالا به رضایت مردانی برمی گردد که حالا زمان کمتری را پشت بطری های رنگارنگ شامپوها زنانه سپری می کنند. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
1.6KPosts
661Comments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe