گردشگری ایران - گردشگری تهران - گردشگران خارجی - گردشگران ورودی - افزایش گردشگران خارجی - توسعه زیرساخت ها - علی رفیعی - معاون میراث فرهنگی - جاذبه های فرهنگی و تاریخی

سفر یک میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی به تهران

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۵

سفر یک میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی به تهران

سال گذشته تعداد گردشگرانی که از خارج از کشور به تهران سفر کردند معادل یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بودند. این رقم در صورت ایجاد زیرساخت های مناسب امسال ۱۵ درصد رشد خواهد داشت. علی رفیعی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران روز چهارشنبه عنوان کرد میزان بازدید گردشگران خارجی از آثار فرهنگی و هنری تهران در سال ۹۴ نسبت به سال قبل (سال ۹۳) ۱۲ درصد افزایش یافته است. امید می رود با افزایش زیرساخت ها در این حوزه، میزان مسافران را در سال ۹۵ افزایش دهیم.

وی اعلام کرد تفاهم نامه تبادل گردشگر از جاذبه های فرهنگی و تاریخی میان کشورهای ایران و روسیه منعقد شده و این تفاهم نامه میان هیات عامل این دو کشور بسته شده که در این خصوص روادید برای گردشگران به راحتی صادر می شود.

رفیعی همچنین در خصوص تسهیلات مورد نیاز گردشگران در بخش صدور روادید و ایجاد امکانات اقامتی برای گردشگران خارجی گفت: با افزایش اعتبار ویزاهای فرودگاهی از ۱۵ روز به سه ماه، شاهد حضور بیشتر گردشگران از طریق حمل و نقل هوایی خواهیم بود.

به گفته ی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، همکاری هایی میان فرودگاه امام خمینی (ره)، وزارت امور خارجه و سازمان میراث فرهنگی انجام شده که امیدواریم صدور روادید گردشگران خارجی به ایران با سرعت بیشتری انجام شود. وی افزود در کمیته شورای امنیت ملی و با همکاری دستگاه های امنیتی و انتظامی، تردد کافی برای حضور گردشگران در تهران فراهم شده است و در آینده ای نه چندان دور کلانتری ویژه گردشگران خارجی تشکیل خواهد شد.

بيستمين جشنواره تابستانى كيش
ادامه مطلب

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در ارتباط با لغو پروازهای مقصد ترکیه اشاره کرد و افزود به علت وقایع اخیر کشور ترکیه، تا زمان عادی شدن شرایط اقامتی، هر گونه سفر به ترکیه لغو شده و دفاتر مسافرتی موظفند پول دریافتی از مسافران را به صورت کامل استرداد نمایند و همچنین در این خصوص هفته آینده نشست های فوق العاده ای با مسئولان وزارت امور خارجه برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران