افزایش 200 درصدی گردشگران ورودی به تهران

افزایش 200 درصدی گردشگران ورودی به تهران

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از ایسنا، فرزاد هوشیار پارسیان، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در جلسه ی هماهنگی و هم افزایی در جهت بنیانگذاری و آغاز گردشگری سال ۹۶ اظهار داشت: در حوزه راهبری گردشگری هنوز بسترهای بسیاری جهت فعالیت وجود دارد و دستیابی به آن مستلزم تلاش و همکاری همه ارگان های دخیل در این حوزه است. به هر حال گردشگری در همه کلانشهرها به عنوان یک ارزش افزوده اقتصادی و یک درآمد پایدار کلانشهرها تلقی می شود.

هوشیار خاطر نشان کرد: وجود زمینه گردشگری تاریخی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و مذهبی عامل جذب گردشگران خارجی در کشور است. ایران در سال ۲۰۱۶، موفق به کسب ۲۰۰ درصد افزایش جذب گردشگر ورودی به ایران و شهر تهران شده است. این در حالی است که رزرو هتل های درجه یک تهران تا پایان سال ۲۰۱۸ تکمیل شده است اما خدمات تهرانگردی و گردشگری شهری که در کلانشهرهای دنیا به عنوان یک منبع درآمد بلند مدت پایدار محسوب می شود، به صورت کامل وجود ندارد و باید زمینه برای آمادگی این زیرساخت ها توسط همه ارگان های ذی ربط فراهم شود.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: شهر تهران با ۷۰۰۰ سال تمدن، ۴۵۰ سال شهرنشینی و سابقه ۲۵۰ ساله پایتخت بودن به عنوان یکی از مهمترین شهرهای گردشگرپذیر کشور محسوب می شود و میتواند زمینه ساز کسب درآمد پایدار برای کشور باشد. همچنین وجود تنوع گردشگری و وجود اماکن تاریخی و تفریحی گوناگون در پایتخت، پتانسیل تبدیل شدن تهران به قطب گردشگری کشور و مقصد اولیه گردشگران خارجی وجود دارد.

فروش ارز مسافرتی جدید و مدارک لازم برای دریافت آن
ادامه مطلب

به گفته ی رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران: امروز با همکاری معاونین اجتماعی و فرهنگی مناطق ۲۲ گانه، ۱۰۰هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در حوزه گردشگری، در شهر تهران وجود دارد.

وی در پایان اشاره کرد: راهنمایان گردشگری با تجربه، جهت معرفی اماکن تاریخی و گردشگری برای تورها در نظر گرفته شده اند و علاوه بر معرفی ظرفیت های تاریخی شهر میبایست توانمندی و خدمت رسانی در ۱۰ سال گذشته شهرداری تهران و معرفی اماکن جدید گردشگری به عنوان دستاوردهای مدیریت شهری را به اطلاع مسافران نوروزی برسانند.

نظرات کاربران