هواپیمای از رده خارج -  بخشنامه سازمان هواپیمایی كشوری - نوسازی ناوگان هوایی

خروج ۲۷ فروند هواپیمای از رده خارج از فرودگاه های کشور

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۹ مرداد ۱۳۹۵

خروج ۲۷ فروند هواپیمای از رده خارج از فرودگاه های کشور

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، از خروج ۲۷ فروند هواپیمای از رده خارج از فرودگاه‌های کشور خبرداد و گفت: براساس بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری شرکت های هواپیمایی متعهد شده اند ظرف سه ماه آینده نسبت به خروج کلیه هواپیماهای از رده خارج خود اقدام کنند.

رضا جعفرزاده، اظهارداشت: جهت استفاده بهینه از ظرفیت های موجود، ارتقا ایمنی، کاهش تاخیرات و براساس بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر الزام شرکت های هواپیمایی نسبت به خروج هواپیماهای از رده خارج از فرودگاه ها زمینه خروج خروج ۲۷ فروند هواپیمای از رده خارج از فرودگاه های مهرآباد، هاشمی نژاد مشهد و زاهدان فراهم شد.

وی، بابیان اینکه هواپیماهای مذکور از نوع بوئینگ ۷۴۷، بوئینگ ۷۲۷، فوکر۱۰۰، ایرباس ۳۰۰، BAE و فالکن۲۰ است، افزود: ۱۰ فروند از این تعداد هواپیماها متعلق به ناوگان هوایی جمهوری اسلامی ایران، ۱۱ فروند ماهان، ۵ فروند آسمان و یک فروند از هواپیمایی پویاست.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه عملیات خروج این هواپیماها از هم اکنون آغاز شده است، افزود: هواپیماهای مذکور یا به مراکز دانشگاهی، پژوهشی و تحقیقاتی و یا خورد شده (Scrap) و از فرودگاه خارج می شوند.

افزایش سیصد میلیونی گردشگران بین المللی در سال 2016
ادامه مطلب

نظرات کاربران

  1. متاسفم حالا که ای هواپیماها از رده خارج شدند اجازه نمیدهند که در گوشهای مناسب به دور از باند و محوطه های پارکینگ و رمپ ها کاربری مناسب برای ان تعریف و اجازه دهیم بعنوان ضایعاتی انها را معدوم کنیم. این ۸۰ میلیون جمعیت با اینهمه جوان علاقمند به فن هوانوردی بخصوص برای شهرستانهایی که اعلام کردید بهتر نیست اقدامی همچون کیش نموده که پس از خارج کردن هواپیماهای خارج از روه بنا به درخواست هواپیمای کشوری ابتدا به محلی خارج از محدوده فرودگاه برده و یک فروند توپولف ۱۵۴ را به غروب کیش انتقال و در حال حاضر دارد برای عید اماده برای دیدن میشود این هواپیمای ۵۵ تنی را ۱۴ کیلومتر Toy کرده بدون هیچگونه صدمهای به ان . مگر سازمان این جابه جایی را برای سایر فرودگاه اطلاع رسانی نکرده تا الگویی برای سایر فرودگاها و معظل هواپیماهای خارج از رده باشد که بیشتر هم خاهند شد
    ببخشید که طولانی شد بهر حال لازم شد در خدمتیم. جواد رفتاری بنیانگذار نمایشگاه دایمی هوایی تهران