افزایش سیصد میلیونی گردشگران بین المللی در سال 2016

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۳ بهمن ۱۳۹۵

 

به گزارش ایران آنلاین، تعداد گردشگران بین‌المللی در سال ۲۰۱۶ در مقایسه با آمار ثبت شده ی اقدام به سفر در سال ۲۰۰۸، سیصد میلیون افزایش داشته است.

به گفته ی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) «طالب ریفاعی»: گردشگری در سال‌های اخیر با وجود چالش‌ها و نگرانی‌هایی در حوزه ی امنیتی، مقاومت و قدرت خارق‌العاده‌ای از خود نشان داده است. گردشگری بین‌المللی با وجود این مشکلات همچنان به رشد قدرتمند، ایجاد اشتغال و رفاه برای جوامع در سراسر جهان ادامه می‌دهد.

بررسی منطقه‌ای وضعیت گردشگری حاکی از آن است که منطقه ی آسیا و اقیانوسیه به لطف افزایش قابل ملاحظه ی تقاضا با رشد ۸ درصدی در جذب گردشگران بین‌المللی رو به رو بوده و از این حیث در سال ۲۰۱۶ پیشتاز بوده است. این منطقه با جذب ۲۴ میلیون گردشگر بیشتر در مقایسه با سال ۲۰۱۵ در مجموع از ۳۰۳ میلیون گردشگر در سال گذشته میلادی میزبانی کرده است.

همچنین قاره آفریقا رشد ۸ درصدی را پس از دو سال ضعیف ثبت کرده است و با اضافه کردن ۴ میلیون گردشگر، شمار گردشگران بین‌المللی سالانه خود را به ۵۸ میلیون نفر رسانده است. منطقه جنوب صحرای بزرگ آفریقا با ۹ درصد بیشترین رشد و آفریقای شمالی با ۳ درصد کمترین رشد را ثبت کرده‌اند.

قاره آمریکا نیز با متوسط رشد ۴ درصدی شمار توریست‌های خارجی سالانه خود را به ۲۰۱ میلیون نفر رساند، این در حالی است که گردشگری در منطقه آمریکای جنوبی و مرکزی با ۶ درصد بیشترین رشد را داشته است.

اما شمار گردشگران خارجی ورودی به اروپا نیز با متوسط رشد ۲ درصدی به ۶۲۰ میلیون نفر افرایش یافته است، مناطق شمالی و مرکزی اروپا به ترتیب با ۶ و ۴ درصد رشد بهترین آمار را در این قاره به ثبت رسانده‌اند و منطقه مدیترانه رشد ۱ درصد و غرب اروپا نیز رشدی در جذب گردشگر نداشته که این افول در برخی مناطق را می‌توان به حملات تروریستی و نگرانی توریست‌ها در برخی کشورها چون ترکیه و بلژیک نسبت داد.

فرودگاه کیش در رتبه ی سوم پرترافیک ترین فرودگاه‌ها
ادامه مطلب

منطقه خاورمیانه نیز در سال ۲۰۱۶ از ۵۴ میلیون گردشگر میزبانی کرده است که البته در مجموع رشد منفی ۴ درصدی را در مقایسه با آمار سال ۲۰۱۵ داشته است. برخی از مقاصد توریستی خاورمیانه رشد خوب و برخی دیگر رشدی منفی در جذب گردشگر داشته‌اند که مصر یکی از این کشورهاست.

متخصصان عرصه گردشگری پیش‌بینی می‌کند، صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۷ نیز به رشد پایدار خود ادامه دهد.

نظرات کاربران