تحویل هواپیمای ایرباس a330 هما

اعتبار بخشی هواپیمای A330 توسط سازمان هواپیمایی

کل : 0

میانگین : 0

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، اعتباربخشی هواپیمای ایرباس A330 ؛ توسط سازمان هواپیمایی کشوری تائید شد. این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی «هما» می باشد که در مراحل پایانی برای ورود به ایران است.

به گزارش تین‌نیوز، محمدجواد تقوایی معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی كشوری در همین ارتباط اظهار داشت، هواپیماهای پهن‌پیكر سری A330 كه مقرر است از طرف ایرباس به شركت ایران‌ایر تحویل شود طی جلسات تخصصی بین كارشناسان این معاونت و دفتر طراحی شركت ایرباس اعتباربخشی شد.

به گفته ی معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی كشوری، بر اساس مقررات جاری سازمان هواپیمایی كشوری ایران و الزامات ICAO لازم است گواهینامه  TC (تاییدیه طراحی نوع) كه قبلا توسط آژانس ایمنی هوایی اروپا (EASA) صادر شده است توسط سازمان هواپیمایی كشوری ایران اعتباربخشی شود.

تقوایی تصریح كرد: شركت هواپیمایی ایرباس طی تقاضا رسمی از سازمان هواپیمایی كشوری ایران رسما نسبت به دریافت گواهینامه TVC اقدام كرده و جلسات اولیه به این منظور برگزار و كلیه مدارک طراحی و اجابتی لازم توسط تیم مربوطه بررسی شده و این سازمان آماده صدور تاییدیه مربوطه است.

وی با بیان اینكه گواهینامه TC هواپیماهای A320 Family نیز قبلا اعتبار بخشی شده افزود: این نخستین بار است كه پس از امضای توافقنامه، جلساتی در این سطح برگزار و نتایج مثبتی حاصل شده است.

به گزارش تین‌نیوز، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» 10 فروند از این مدل هواپیما را سفارش داده که دو فروند آن سفارش آویانکا برزیل است اما به علت مشکلات مالی و بحران، برزیل سفارش خود را لغو کرده است و 8 فروند آن هنوز تولید نشده است.

هواپیمای ۲۰۰-۳۳۰ توانایی جابه‌جایی تعداد زیادی مسافر را دارد، کاربرد آن بیشتر در سفرهای بین‌المللی و مسافت‌های طولانی است. این مدل هواپیما یکی از پرفروش‌ترین هواپیماهای دو موتوره پهن‌پیکر جهان است که شرکت هما اولین ایرلاین داخلی است که این هواپیما پهن‌پیکر را در اختیار دارد.

هواپیمای ۲۰۰-۳۳۰ تا به حال ۸.۵ میلیون پرواز انجام داده و به ۱.۵ میلیارد نفر خدمت‌رسانی کرده است و هر 20 ثانیه یک نشست در سطح جهان انجام ‌می‌دهد که در همین راستا در رده امن‌ترین هواپیماهای جهان قرار دارد.

نظرات کاربران