توافق برای ۱۲ فروند هواپیمای سوخو سوپرجت

توافق برای فروش ۱۲هواپیمای مسافربری به ایران

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۴ فروردین ۱۳۹۶

با استناد بر گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، وزیر انرژی روسیه “الکساندر نوواک” اعلان کرد: «همکاران ما اعلام کرده اند، برای ۱۲ فروند هواپیمای سوخو سوپرجت با طرف های ایرانی توافق معین شده است و در آینده نزدیک هم امکان تحویل ۳۰ هواپیما را بررسی خواهیم کرد.»

به نقل از گزارش ایرنا، رئیس روسی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور با اعلام اینکه روابط تهران و مسکو با سرعت و آهنگ خوبی درحال گسترش است، اظهار داشت: سال ۲۰۱۶ حجم مبادلات بازرگانی میان دو کشور نسبت به سال پیش از آن ۷۰ درصد رشد داشته است.

“الکساندر نوواک” روز شنبه در مصاحبه با شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، افزود: تحرک کلیدی در روابط دو کشور در نوامبر سال ۲۰۱۵ (آذرماه ۹۴) با سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به تهران آغاز گردید و اوضاع مناسبات تغییر اساسی پیدا کرد.

به گفته ی نوواک: «سال گذشته رشد خوبی در بخش حجم مبادلات بازرگانی و اقتصادی داشتیم و با اطمینان شاخص های بهتری هم پیش رو خواهد بود. ماه ژانویه سال جاری نسبت به سال ۲۰۱۶ هم حجم مبادلات بازرگانی ۹۸ درصد رشد نشان داد.»

وزیر انرژی روسیه “الکساندر نوواک” همچنین اظهار کرد: در مورد امکان فروش هواپیماهای مسافربری سوخو سوپرجت ۱۰۰هم باید بگویم که ایرانی ها امکان خرید آن را از روسیه بررسی می کنند و در حال مذاکره با طرف های ایرانی در این زمینه هستیم. همکاران ما اعلام کرده اند، برای ۱۲ فروند هواپیمای سوخو سوپرجت توافق معین شده است و در آینده نزدیک هم امکان تحویل ۳۰ هواپیما را بررسی می کنیم، اما این آغاز کار است و ایرانی ها به امکان خرید یکصد فروند از این هواپیماها علاقمند هستند.

مذاکره با شرکتی ایتالیایی برای توسعه فرودگاه مهرآباد
ادامه مطلب

بر گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، سوپر جت ۱۰۰، نخستین هواپیمای صد نفره دنیا است که «FLY-BY-WIRE» است. این هواپیما هیچ تفاوتی با هواپیماهای مدرن ایرباس ندارد و سطوح فرامین هواپیما با فرمان های الکترونیکی هدایت می شود و در نتیجه با کمترین میزان فشار بر خلبان بیشترین میزان دقت را دارد. این هواپیما محصول همکاری مجموعه ای از صنایع هواپیمایی غرب و شرق است و تمامی سازندگان قطعات اصلی آن مثل موتورهای فرود، سامانه های الکترونیکی و دیگر قطعات توسط کمپانی های معروف آمریکایی و اروپایی مانند Goodrich, Sutton  و.. هستند.

براساس مشخصات اعلام شده، این هواپیما هیچ تفاوتی با دیگر هواپیماهای ساخته شده در غرب ندارد و با توجه به تعداد صندلی ها، قدرت موتور و همچنین فرکانس های مختلف می تواند در تمامی فرودگاه های ایران با وضعیت جغرافیایی متفاوت تا سقف ۶ پرواز در روز فعالیت کند.

نظرات کاربران