گردشگری ایران - تهران - هواپیمایی تابان - آستاراخان - روسیه - راه اندازی خط هوایی تهران آستاراخان روسیه

راه اندازی خط هوایی تهران آستاراخان روسیه

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۴ مرداد ۱۳۹۵

راه اندازی خط هوایی تهران – آستاراخان روسیه

مدیرعامل شرکت هواپیمایی تابان اصغر عبدالله پور اعلام کرد خط هوایی جدید بین تهران – آستاراخان روسیه راه اندازی شد. شرکت هواپیمایی تابان به منظور تسهیل تردد تجار و بازرگانان ایرانی و روسی یک روز در هفته در این مسیر به صورت منظم این پرواز را برقرار می کند.

این پرواز هر هفته در روز شنبه، ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه، فرودگاه امام (ره) را به مقصد فرودگاه بین المللی آستاراخان ترک می کند و ساعت برگشت این پرواز روز شنبه هر هفته راس ساعت ۱۶ به وقت محلی از آستارخان می باشد.

عبدالله پور افزود شرکت هوایی تابان ایر در این مسیر از هواپیماهای ایرباس استفاده خواهد کرد و همزمان با گشایش این خط هوایی، همایش توسعه مناسبات تجاری بین سازمان توسعه تجارت ایران و اتاق بازرگانی و صنعتی آستاراخان در این بندر مهم روسیه برگزار می شود.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی تابان اظهارداشت: افزایش حجم تجاری بین ایران و بندر آستاراخان و روسیه و افزایش صادرات غیر نفتی به این بندر و تبادل هیات های تجاری و بازرگانی بین دو کشور از اهداف مهم برقراری این خط هوایی بین تهران – آستاراخان و بالعکس است. وی تصریح کرد این خط هوایی در راستای توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران با کشور های همسایه بین تهران تا آستاراخان روسیه برقرار شده است تا سفر بازرگانان و تجار روسی به ایران بیش از پیش تسهیل شود.

شهر آستاراخان در منطقه استراتژیک صنعتی و بازرگانی ناحیه جنوب روسیه، سواحل شمالی دریای خزر و ساحل شرقی رودخانه ولگا قرار داد و وابسته به منطقه اقتصادی ولگا است. این شهر در مسیرهای مهم تجاری روسیه قرار گرفته و از زیرساخت های مهم حمل و نقل ریلی، جاده ای، دریایی و هوایی برخوردار است. ارتفاع این شهر از سطح دریا ۲۳ متر و با شهر مسکو پایتخت روسیه یک هزار و ۴۳۰ کیلومتر فاصله دارد.

فرهاد پرورش به عنوان عضو شورای حکام یاتا انتخاب شد
ادامه مطلب

منطقه آستاراخان یک قطب استراتژیک و با اهمیت حمل و نقلی است که راه های آبی دریای خزر و رود ولگا را به شبکه خطوط آهن و بزرگراه های روسیه متصل می کند و کوتاه ترین مسیر اتصال اروپا از طریق روسیه به شرق آسیا و آسیای مرکزی و کشورهای هند و پاکستان در شبه قاره هند است.

نظرات کاربران