افزایش جریان ترافیکی ۱۰۰ تا ۱۵۰ پرواز در آسمان ایران

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۶

به گزارش تین نیوز مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، از افزایش جریان ترافیکی ۱۰۰ تا ۱۵۰ پرواز در آسمان ایران خبر داد.

به نقل از گزارش تسنیم، رحمت الله مه آبادی اظهار داشت: با افزایش تنش میان برخی کشورهای عربی و آفریقایی با کشور قطر و ممنوعیت پرواز شرکت هواپیمایی قطر از آسمان این کشور‌ها، ترافیک هوایی کشورمان 100 تا 150 پرواز افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خاطرنشان کرد: پیشتر سه جریان عمده ترافیکی از قطر انجام می‌شد که یکی از این جریان‌ها از دوحه به اروپا و آتلانتیک شمالی و به عکس است و این جریان که شامل غالب پروازهای قطری است تقریباً بدون تغییر باقی مانده است و فقط حدود 30 پرواز به سمت اروپای جنوبی در مسیر کشورهای بحرین، عربستان و مصر وارد جنوب اروپا می‌شد از جنوب شیراز وارد ایران شده و از مسیر اصلی خلیج فارس به اروپا وارد جریان ترافیکی ما خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: جریان دوم، که جریان ترافیکی مسیر آفریقاست، قبلا از طریق بحرین، عربستان و مصر وارد آفریقا می‌شد، ولی الان از جنوب شیراز به سمت بندرعباس وارد شده و تحویل کشور عمان می‌شود و با دور زدن شبه جزیره عربستان وارد آفریقا می‌شود.

وی گفت: این جریان ترافیکی که حدود 50 ترافیک است حدود 30 دقیقه در فضای آسمان ما پرواز می‌کند.

وی افزود: در جریان سوم که جریان هند و خاور دور است بخشی از آن از مسیر کشور ما عبور می‌کرد و بخشی از طریق امارات، مسقط، پاکستان بود که در شرایط کنونی تعدادی نیز در آسمان کشور ما پرواز می‌کند.

برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری با حضور 21 کشور
ادامه مطلب

وی افزود: از حدود ساعت 4:30 دقیقه بامداد دیروز جریان ترافیکی جدید مورد پذیرش کشور ما قرار گرفت و عملیاتی شد.

مه آبادی گفت: با در خواست کشور قطر و سازمان بین المللی‌ ICAO و پایبندی به تعهدات بین المللی این درخواست مورد پذیرش قرار گرفت.

مه آبادی افزود: تغییر در افزایش و ایجاد راه‌های هوایی و در ساختار فضایی کشور زمینه و ظرفیت پذیرش این ترافیک‌ها را دارد.

وی گفت: پس از ایجاد 15 هزار کیلومتر راه هوایی در غالب فاز اول طرح مدیریت آسمان ایران، ظرفیت بسیار خوبی ایجاد شده است و می‌توانیم به تقاضاهای بین المللی پاسخ بدهیم.

مه آبادی گفت: با تکمیل فازهای بعدی می‌توانیم ترافیک‌های سنگین تری را پاسخگو باشیم.

نظرات کاربران