سرنوشت خط تولید ایرباس در دستان اماراتی ها

سرنوشت خط تولید هواپیمای ایرباس در دستان اماراتی ها

کل : 1

میانگین : 4

تاریخ انتشار: شنبه, ۹ دی ۱۳۹۶

به نقل از گزارش تابناک، احتمال می رود شرکت هواپیماسازی ایرباس سفارش ساخت هواپیمای سوپرجامبو ایرباس A380 توسط شرکت هواپیمایی امارات را از دست بدهد و در این صورت ایرباس مجبور خواهد شد خط تولید A380 را متوقف سازد.

با استناد بر گزارش تابناک، منابع مطلع از موضوع با تاکید بر اینکه میزان تقاضا برای هواپیماهای سوپرجامبو ایرباس A380 پایین است اظهار داشتند:

”اگر معامله با شرکت هواپیمایی امارات به نتیجه نرسد، شرکت ایرباس روند پایان دادن به خط تولید هواپیماهای ایرباس A380 را آغاز خواهد کرد”.

گفتنی است که در ماه نوامبر سال جاری، شرکت های هواپیمایی ایرباس و امارات مذاکرات خود را برای خرید ۳۶ فروند هواپیمای سوپرجامبو A380 به ارزش ۱۶ میلیارد دلار متوقف کردند. این در حالی است که گفته می شود مذاکرات این دو شرکت مجددا در جریان افتاده، ولی هیچگونه نشانه ای در خصوص احتمال امضای قرارداد بین آن ها برای خرید ایرباس A380 وجود ندارد.

ایرباس A380

به گزارش تابناک:

“گفته می شود که برخی شرکت های هواپیمایی مانند بریتیش ایرویز مایل به خرید هواپیماهای ایرباس A380 هستند. از سویی دیگر، نشانه ها حاکی از آن است که در صورتی که شرکت امارات نخواهد چنین سفارش بزرگی را نهایی کند، ایرباس قادر نخواهد بود هواپیمای A380 را تولید نماید. به گفته ی تحلیلگران، در صورت نهایی نشدن سفارش ساخت هواپیمای A380 توسط شرکت امارات، تعطیلی خط تولید این هواپیما ”به صورت تدریجی” انجام خواهد گرفت. این بدان معنا است که با توجه به میزان فعلی تولید هواپیمای A380، شرکت ایرباس (حداقل) تا سال ۲۰۲۰ به تولید این هواپیما ادامه خواهد داد.”

برگزاری نخستین جشنواره رالی گردشگری بانوان
ادامه مطلب

در پایان این نکته لازم به ذکر است که شرکت امارات سابقه ی پس گرفتن سفارش ساخت هواپیما را در کارنامه ی خود دارد. در این رابطه، در سال ۲۰۱۴ میلادی شرکت امارات سفارش خود در خصوص تولید ۷۰ فروند هواپیمای ایرباس A350 به ارزش ۱۶ میلیارد دلار را تنها چند ماه پیش از تحویل این هواپیماها پس گرفت. در حال حاضر، شرکت امارات دارای ۱۰۰ فروند هواپیمای ایرباس A380 است و انتظار می رود که ۴۲ فروند دیگر نیز به ناوگان هوایی این شرکت اضافه گردد.

نظرات کاربران