نظرسنجی از مسافران هوایی به منظور انتخاب برترین شرکت هواپیمایی ایران

به منظور انتخاب برترین خدمات ارائه شونده به مسافران توسط شرکت های هواپیمایی ایران، کمپینی راه اندازی شده است. این کمپین با نظر سنجی از مسافران هوایی، برترین شرکت هواپیمایی از لحاظ ارائه خدمات به مسافران را انتخاب و معرفی می نماید.

راه اندازی این کمپین توسط یک شرکت خصوصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام صورت گرفته است تا مسافران پروازهای داخلی با ارسال هرگونه عکس و فیلم از نحوه ارائه خدمات در هواپیما و فرودگاه ایران تا آبان ماه امسال، به انتخاب شرکت های هواپیمایی برتر در شاخص های مختلف صنعت هوانوردی در نمایشگاه هوایی جزیر کیش کمک نمایند.

مسافران و شرکت های هواپیمایی هرکدام دارای حق و حقوق قانونی زیادی هستند؛ بنابراین این کمپین با هدف آشنایی آنها با این قوانین و مقررات راه اندازی شده تا از این راه خدمات شرکت های هوایی ارتقاء یافته و زمینه های رقابت بین آنها بیش از پیش تقویت شود.

در این کمپین قرار است با طرح مشکلات و نقاط ضعف و قوت خدمات هواپیمایی به مسافران از جمله کترینگ، چگونگی پذیرایی، نوع صندلی، نظافت هواپیما، نحوه برخورد مهمانداران و چگونگی ارایه خدمات فرودگاهی، عملکرد شرکت های هوایی براساس نظرات و داوری مردم، کارشناسان و صاحب نظران صنعت حمل ونقل هوایی، شرکت های هواپیمایی برتر در این حوزه معرفی شوند.

ارائه خدمات به مسافران حمل و نقل هوایی مطابق با استانداردهای بین المللی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. به همین علت این کمپین به منظور ارتقا سطح خدمات هوایی ارائه شونده به مسافران حین پرواز راه اندازی شده است. خدمات مورد نیاز مسافران باید طبق استانداردهای جهانی ارئه شود و شرکت های هواپیمایی باید برای افزایش آسایش و راحتی مسافران حین پرواز سعی در ارتقای خدمات خود نمایند تا موجب رضایت مسافران شوند.

براساس اعلام شرکت متولی برگزاری این کمپین، رتبه خدمات هوایی به مسافران از سوی شرکت های ایرانی از پنج ستاره است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
1.6KPosts
661Comments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe