اصلاح آیین نامه های هواپیمایی ایران

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۵

اصلاح آیین نامه های هواپیمایی ایران

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، رئیس سازمان هواپیمایی کشور عنوان کرد، امور هواپیمایی تخصصی است و برای مدیریت نیاز به اصلاح برخی آیین نامه ها دارد و این موضوع تا پایان امسال از سوی این سازمان تدوین و ارائه می شود.

علی عابدزاده افزود: سازمان هواپیمایی کشور برای ایفای نقش در توسعه این صنعت و ایجاد تحول، نیاز به برخی اصلاحات در قوانین و‌ مقررات دارد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشور اظهار داشت: این آیین نامه ها در حوزه های مالی، استخدامی، و معاملاتی است که نیاز به تحول دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برخی آیین نامه ها و مقررات برای سازمان هواپیمایی کشور مشکلاتی ایجاد کرده بود، افزود: اصلاح این آیین نامه ها سبب می شود این سازمان متناسب با استانداردهای روز دنیا به رسالت خود عمل کند.

به گفته ی علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشور، هواپیمایی یک سازمان تخصصی و فوق تخصصی است و با قوانین و مقررات عمومی به اهداف خود نمی رسد. همچنین در برخی حوزه ها این سازمان نیاز به مقررات خاصی دارد که اختیار ارائه راهبردهای جدید به این سازمان داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، به نقل از رئیس سازمان هواپیمایی کشور، بازنگری کلی در دو بخش فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی نیز در کشور محقق شد. در سیاستگذاری جدید مسئله ای که مانع رسالت شرکت ها و معضل حمل و نقل هواپیمایی بود حل شد. به گفته ی وی، شرایط نامناسب اقتصادی شرکت ها ناشی از تکلیفی بودن نرخ بلیط و هزینه حمل و نقل هوایی بود که با آزادسازی قیمت ها محقق گردید. اکنون خطوط هوایی باید با روش های نوین خود را با استانداردهای دنیا تطبیق دهند.
رئیس سازمان هواپیمایی کشورافزود: با تلاش های یک ساله در فرودگاه ها، استانداردها ارتقا و ایمنی پروازها افزایش یافت و با کاهش هزینه ها، مسیرهای پروازی اقتصادی شدند و شرکت هایی که از‌ مسیر ایران می گذرند می توانند آسان تر از این مسیر استفاده کنند.
عابدزاده با اشاره به رسالت سازمان هواپیمایی کشور در نظارت و هدایت استانداردهای صنعت هواپیمایی، اظهار داشت: تمام فرودگاه های کشور استاندارد هستند ولی با استفاده از سرمایه گذاری ها، باید به فرآیندهای نوین مجهز شوند.

نظرات کاربران