امین امیرصادقی

دستگیری خلبان جنجالی شرکت هواپیمایی سپهران

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۷

دستگیری جنجال برانگیز امین امیرصادقی کمک خلبان شرکت هواپیمایی سپهران

کمک خلبان هواپیمایی سپهران امین امیرصادقی طی پرده برداری ای که از ناایمن بودن هواپیماهای این شرکت هواپیمایی کرد، بازداشت شد.

این خلبان که در برنامه ی حالا خورشید با مجری گری رضا رشید پور اظهاراتی را مبنی بر ناایمن بودن و وجود نقص فنی در هواپیماهای سپهران عنوان کرد .وی در این برنامه اعلام کرد که یک هواپیما بدون ترمز شماره 3 به مدت 3 هفته و بدون تعمیر در حال پرواز بود.

امین امیرصادقی کمک خلبان سپهران

روابط عمومی شرکت هواپیمایی سپهران در بیانیه‌ای که در همان برنامه خوانده شد امین امیرصادقی را خلبان “تحت آموزش اخراجی” خواند که به دلیل “بغض و کینه” در فضای مجازی اقدام به “نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی” کرده است. در این بیانیه آمده بود که شرکت سپهران از آقای امیرصادقی شکایت رسمی کرده و او “بزودی به دادسرا احضار خواهد شد.”

پس از این مصاحبه ی جنجالی و افشاگری کمک خلبان، شرکت هواپیمایی سپهران طی شکایتی رسیدگی به این پرونده را به پلیس فتا واگذار کرد و پس از رسیدگی ها و تحقیقات اولیه و عدم حضور امین امیر صادقی در دادسرا دستور جلب وی توسط قاضی پرونده صادر شد.

شرکت هواپیمایی سپهران

در این ویدئو که امین امیرصادقی در لایو اینستاگرام خود منتشر کرد، در داخل خودروی خود می‌گوید که کلانتری هفت‌چنار تهران دارد او را “بخاطر جان مردم بازداشت می‌کند.” مامور نیروی انتظامی که در ویدئو دیده نمی‌شود از آقای امیرصادقی می‌خواهد که موبایلش را تحویل دهد و پخش زنده در اینستاگرام را قطع کند. این فیلم جنجال برانگیز چند ثانیه ای به سرعت در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

فرود اضطراری هواپیمای ایر برلین در مهرآباد
ادامه مطلب

مرکز اطلاع رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تایید بازداشت خلبان هواپیمایی سپهران امین امیر صادقی در ظهر روز گذشته اعلام کرد علی رغم ساعت بازداشت وی، به سرعت پرونده را برای کسب تکلیف به قاضی کشیک دادسرای ناحیه 31 ارجاع داده و در نهایت با دستور قاضی کشیک و با وثیقه کمک خلبان امین امیر صادقی آزاد شد.

همراه سفرمی باشید تا از اخبار روز در صنعت هواپیمایی ایران اطلاع پیدا کنید.

نظرات کاربران

 1. آقایون خانوما اینا همه شعره شعر متوجهین؟؟؟؟؟
  هدفشون فقط سرگرم کردن مردمه

 2. سسسسسلام…متاسعانه تو ایران نمیشه حرف حق زد…همین

 3. سلام دوستان
  من در مورد حرف های این آقا شک دارم.
  نه به خاطر اینکه حرفهاش غیر منطقی هستن، نه.
  به خاطر اینکه می شناسمش.
  اگر توی رزومه ایشون بخونید، ایشون فوتبالیست بوده و بعد از مصدومیت، مربی تیم دانشگاه صنعتی شاهرود بوده.
  من دانشجوی دانشگاه صنعتی شاهرود و عضو تیم فوتبال بودم. و از نزدیک ایشون رو می شناسم.
  ایشون متولد ۱۳۶۲ هستن و به خاطر فوتبال شناسنامشون رو عوض کردن. چیزی که به عنوان صغر سن معروفه.
  تقریبا می تونم بگم که ایشون یک روده راست تو شکمش نبود و برای معروف شدن و جلب توجه هر کاری می کرد.
  فکر هم نکنید مربیگری فوتبالش مال خیلی وقت پیشه.
  این قضایا مال سال ۱۳۹۰ هست که اون موقع دانشجوی کاردانی دانشگاه آزاد شاهرود بود و بچه های تیم فوتبال به جاش امتحان می دادن.
  حالا اینکه از سال ۹۰ تا الان چطوری به یک خلبان تبدیل شده هم خودش جای سوال داره.
  نمی خوام خیلی سرتون رو درد بیارم اما این آقا توی اون برهه تقریبا هیچ خلافی نبود که انجام نده و اعضای تیم فوتبال و حتی مسئولین تربیت بدنی دانشگاه صنعتی شاهرود در جریان بودن فقط برای حفظ آبرو کاری نمی کردن.
  بعد از اردوی تیم هم ایشون متاسفانه با کلاه برداری از اساتید همون دانشگاه به امید اینکه فرزندانشون رو وارد تیم های بزرگ می کنن از شاهرود رفتن و دیگه خبری از ایشون در دست نبود تا این خبر!!!!!!!
  در واقع ایشون همون موقعش هم یک دلال فوتبال بود.
  پس خواهش تا مطمئن نشدید طرفداری یا تکذیب کسی رو انجام ندید!!!!

 4. بهتره قبل هر قضاوتی بررسی کنیم در هرصورت جای تامل داره وباید درصورت کوتاهی به اشد مجازات برسند هر دو چه خلبان اگر دروغ گفته باشه و تعطیل بشه اون شرکت هواپیمایی

 5. انچه را این کمک خلبان مطرح کرد اکثر مردم میدانستند و مجری حالاخورشید باید از این فرد بیگناه دفاع نماید و ثابت کند اینجا ایران است سرزمین عدالت و حق طلبی

 6. میخوان صورت مسئله رو پاک کنند بااین برخورد ایا دیگه کسی میتونه بیاد مشگلی رو بیان کنه ؟

 7. مطمئنا تمام کسایی که منفی نوشتن یه کاره ای توی این شرکته هستن!!!!!!!!!!

 8. بیچاره خلبان….
  بیچاره دلسوزی…
  بیچاره انسانیت….
  بیچاره ملت…

 9. یکی نیست بگه به تو چه تو وکیل مردم شدی ؟ مردم خودشون میدونند بخاطر تحریمها هواپیمای نا ایمن سوار میشند حالا تو بگو ترمز نداره نه اینکه تجهیزات دیگرش سالم و معیوب و یا مستهلک نیست

 10. با سلام
  این حرفاش راست راسته
  ترمز ۳ برا مواقع اضطراریه برای هر فرود نیاز بهش نیست

  چند روز پیش رفیقم از قطر برگشت تعریف میکرد که بعد یه تاخیر ۷ ساعتی بالاخره هواپیما رسید پرواز کرد به شیراز که رسید چرخاش بیرون نمیاد اعلام کردن فعلا مشکل فنی داریم بیش از نیم ساعت دور شیراز چرخیده و آخر سر رفته که جای خاکی پیدا کنه که بدون چرخ پایین بیاد که یه دفعه خدا را شکر چرخاش زدن بیرون و دوباره برگشته فرودگاه حالا معذرت خواهیشون که نگو دیدین تو یه مجلس خونوادگی عطسه میکنین بعد میگین ببخشید در همین حد
  جمعه هم بابام میخواست بیاد که تاخیر داشته و آخر سر نتونسته بیاد با هواپیمای خود قطر اونا رو فرستادن
  ببینید چندتا هواپیمایی رو از ورود به قطر بخاطر فرسودگی ممنوع کردن
  پس این حرفا همش درسته

 11. به نظر یارو مریض روانی می خوره تا خلبان. البته رشید پور و کسایی هم که پشت برنامه این رشیدپور هستن هم همینطور

 12. بنظرم زیادی دروغ گفت و پولی از شرکت های رقیب گرفت یا از چیزی دلش پر بوده

 13. آنطور که باید و شاید با این جوان دلسوز رفتار نمیشود. خواهشمنداست بجای اینکه اورا محکوم کنید و فوری به زندانش بفرستید سعی کنید به حرف های دلسوزانه اش گوش دهید و درصورت مفید بودن حرف هایش ازآنها بهره برداری نمائید واگرحرف هایش درست نبود قبول نکنید. انتقاد بهترین وسیله اصلاح است.

 14. دوستان و عزیزان گرامی
  درسته زود قضاوت کردن گناه بزرگیست اما به نظرم هرکسی هردروغی را اینهم در برنامه زنده تلویزیونی نمیتونه بگه چرا که باید دلیل و سند داشته باشد .ولی اگر چنین چیزی صحت داشته باشد باید فاتحه مردم را که جان انها در دست مسئولین هست را خواند ودر ایران ازاین سهل انگاریها و بی توجهیها فراوان دیده شده از جمله ناایمن بودن خودروها و….. .انشاالله خداوند نگهدار همه باشد و مسئولین بیشتر بابت اینها هزینه کنند.
  بیاییم در حق همدیگر دعای خیر کنیم

 15. سلام
  برنامه حالاخورشید از هواپیمایی درخواست خلبان کرده بود وهواپیمایی ایشون رو معرفی کرده بود حالا اگر اخراجی بود کمک خلبان بود حالا کارآموز بوده چرا ایشون به این برنامه دعوت شده بود چرا یه خلبان دیگه به برنامه نیومده اگر اخراجی هست اگر مشکل داشت اگر خودتون مشکل دارید اگر سازما هواپیمایی وشرکتهای هواپیمایی مشکل ندارن چرا میترسن از این اتفاقات
  درواقع کرم از داخل درخت هست نه از بیرون

 16. با سلام
  دوستان لطفا کمی در مورد صحبت های ایشان تامل بفرمایید پرواز بدون ترمز !!!!!!!!!!!!!!!! اونم هواپیما
  لایو گذاشتن در مسیر کلانتری!!!!!!!!!!
  رفتار ایشان در شان و منزلت خلبان نیست.

 17. آقاجان تا درست بررسی نشه معلوم نیست کی راست میگه کی دروغ و یا کی غلو کرده، چگونه خلبان اصلی اعتراض نکرده آیا ایشان به جان خودش و سرنوشت خانواده اش و بعد به جان مسافران اهمیت نمی داده ؟ و اینکه چگونه آقای کمک خلبان از جان خودش گذشته و سوار هواپیمای بدون ترمز شده؟(البته به شرط اینکه خودش سوار بوده ،هنوز کل قضیه معلوم نیست). ازطرفی نمی توان گفت شرکت هواپیمایی قصور داشته یا نداشته باید توسط مسئولین و آدم های آگاه رسیئگی شود تا قضیه روشن شود.

 18. لطفا کامل مطالعه فرمایید

  هواپیما دارای ترمز اضطراری یا ترمز سوم است که در مواقع ضروری استفاده میشه – در بسیاری از پروازها به خصوص داخلی به این قسمت اصلا توجه نمیشه و نیازی به اون نمیبینند در حالی که بسیاری از لوازم و آپشن های هواپیما فقط در موارد خاص استفاده میشن – متاسفانه بابت تحریم و گرانی این قطعات تعویض و یا تعمییر نشده و اگر مواقع اضطراری روی دهد حوادث ناگواری که شاهد آن هستید پیش می آید .

 19. این آقای کمک خلبان نظر فنی و کارشناسانه دادن . اما همه دوستانی که نظرات خودشان را در این صفجه درج کردند ، تصور می کنن که کارشناس هستن . اصولا ما ایرانی ها در هر موردی کارشناسانه حرف میزنیم . یکی نیست به این دوستان بگه چرا فکر میکنید این اقای خلبان دروغ میگه ؟ چرا فکر میکنید که بچه است ؟ چرا فکر میکنید سواد نداره ؟ این نمی فهمه ولی شما می فهمید ؟ خب اگر brake numer 3 کار نکنه چی میشه ؟ جواب بدید که اصلا چه موقع باید از numer 3 , number 2 , number 1 یا brake RTO استفاده کرد ؟
  پس تا مسائل فنی را نمیدونید ، اظهار نظر نکنید . مرسی

 20. جالبه که بدون احضار به دادگاه فوری حکم جلب و بازداشت صادر کردن، بعد میگن کاسه زیر نیم کاسه نیست این یارو دروغ گفته

 21. یعنی فکر کنم خلبان می خواسته تو هوا ترمز بگیره نگرفته … شاکی شده چرا تو هوا ترمز نمی گیره …………..

 22. سلام.کاری به صحت گفته های خلبان نداریم.اما وقتی که سرمایه گذار همون قاضی باشه.قاضی همون پلیس باشه.پلیس همون.سرمایه گذار باشه.خوب چه میشه جانم؟ مردم باهواپیما بالا میرن وبدون هواپیما پایین میان.حالا فهمیدی جانم؟ فهمیدی عزیزم؟فهمیدی قربونت؟

 23. اگر هواپیما سقوط بکنه ، اولین متضرر شرکت سپهر و خلبان آموزش دیده است . پس حرفهای این کمک خلبان کمی نادرست است.. انکار مخالفت با همه چیز نوعی روشنفکری و مد روزگار شده . هواپیماهای که تا حالاسقوط کردند ، هیچ کدامشان از ترمز نبوده . مسئولین رسیدگیی بکنند . اگر راسته گفته ، حق تشویق دارد و گر نه ، خیلی کار بدی کرده

 24. بد دوره زمونه ای شده معلوم نیست کی راست میگه کی دروغ

 25. عارضه ای به نام مخالفت مد شده….
  مثل چهل سال پیش…..

  وقتی گندش در بیاد که نصف بیشتر این حرف ها دروغ بوده و آدم ها تحت تاثیر جو و فضای موجود این چرت و پرت ها را ترویج میکرده اند دوباره دو نسل دیر شده!!!!

  داستان ۱۲۰ سال گذشته ماست….

 26. سن و سال به خلبان هواپیمای کنترلی!!!بیشتر میاد تا هواپیمای مسافربری؟

 27. این هواپیما بدون ترمز سه هفته در حال پرواز بود!!!!!! یعنی چه؟

  در اولین نشستن میبایست ترمز نداشت و با مانع برخورد میکرد. چرا سه هفته توانست پرواز کند؟
  یعنی نیاز به ترمز نداشت؟ یا شاید ترمز نیاز داشت و ترمز میگرفت و متوقف هم میشد؟
  یا اصلا در پرواز و حرکت به ترمز نیازی نیست که سه هفته بدون حادثه پرواز کرد و در فرودگاهها نشست و ترمز گرفت و ایستادو…
  یعنی چی؟
  در اولین حرکت و عدم توقف باید به مانع برخورد میکردو تمام.
  ای که الان گفتی یعنی چی؟ من نوفهمم!!!!!

 28. خلبان تحت اموزش-خلبان اخراجی- ادم کینه ای و دارای بغض- دقت کردید هر کسی هر افشاگری ای که میکنه به جای رسیدگی کلی تهمت بهش میزنن و بعد هم آب از اب تکان نمبخوره ؟ اگه اقای صادقی اشتباه میگن چرا به جای دفاع شرکت از خودش سریع دیگرون رو سه سوته بازداشت میکنید ؟ این همه هواپیما که سالی حداقل یکی داره میوفته دورغه ؟

 29. مطمئنا اگر هواپیما هرگونه ایراد و نقص فنی داشته باشد و خلبان از آن مطلع باشد هیچگاه باآن هواپیما پرواز نخواهد کرد. اینکه این کمک خلبان مطالب فوق را بیان کرده جای شک و تردید دارد

 30. ایشون تشریف میبرن دادسرا
  اگه تونستند حرف هاشون رو ثابت کنند هم حکم برائت صادر میشه و هم با شرکت هواپیمایی برخورد میشه ولی اگه نتونن ثابت کنن حرف هاشون رو باید پاسخگو باشن

 31. مسولین مربوطه لطفابا جدیت تمام به وضعیت هواپیماهای شرکت هواپیمایی سپهران رسیدگی کنید.
  https://www.pasargadmetal.com

 32. حتما باید چندین نفر بمیرند وتازه به دنبال مجرم بگردند از اینگونه موارد تو کشورمون زیاد داشتیم معلومه که حفظ آبروی آقایان از جان مردم مهمتره .

 33. یعنی اینقدر بیدادگری وجود دارد که بجای برخورد با شرکتی که با استفاده از هواپیمای معیوب جان مردم را به خطر انداخته خبر دهنده این بی احتیاطی رادستگیر کنند!!اینجا کجاست!!