گسترش فرودگاه اراک برای پروازهای خارجی

مدیرکل فرودگاه اراک با اشاره به اینکه ظرفیت پایانه هوایی این فرودگاه ۷۰ درصد افزایش داشته است گفت: پروازها به مقاصد تهران و عتبات عالیات پس از پایان یافتن ماه مبارک رمضان در فرودگاه اراک آغاز خواهد شد .

به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی آقای رحیم حسین نسب، مدیر کل فرودگاه شهر تهران با اشاره به اقدامات انجام شده برای گسترش و توسعه ی این فرودگاه گفت: تقریبا دو سال است که در فرودگاه سمنان بر روی گسترش زیرساخت کار کرده‌ایم. با این دو سال با توسعه شبکه آی‌‌تی، افزایش حجم ترمینال و افزایش زیرساخت‌های فرودگاه پایان سال ۹۵ آمادگی پذیرش پروازهای خارجی را پیدا کردیم.

افزایش ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه اراک

با توجه به اینکه ترمینال فرودگاه اراک برای پرواز های داخلی و هواپیماهای صدنفره ساخته شده بود با گسترش زیرساخت ها در فرودگاه پرواز ها بزرگتر شده و پرواز خارجی نیز اضافه شد بنابراین لازم بود تا المان های پروازهای خارجی مانند کنترل گذرنامه و گمرک و قرنطینه اضافه شود و فضای فرودگاه نیز گسترش پیدا کند .

حسین نسب اعلام کرد با تخصیص ۴ میلیارد ریال اعتبار از سوی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بهسازی فرودگاه اراک صورت گرفت و در این عملیات مساحت پایانه از ۱۳۶۰ مترمربع به ۲۳۴۰ مترمربع افزایش پیدا کرد . اکنون ظرفیت پرواز های خارجی و ورودی ۳۴۰ نفر در ساعت است و این امکان را دارد که به راحتی پروازهای ۱۷۰ نفره و پروازهای خارجی را پذیرا باشید . زیبا سازی فرودگاه اراک نیز در دستور کار قرار دارد .

آغاز پروازهای تهران و عتبات عالیات بعد از ماه رمضان

مدیرکل فرودگاه اراک رحیم حسین نسب در ارتباط با پرواز تهران به اراک گفت پرواز تهران جزو اولویت های استان مرکزی است و نزدیک به یک سال برای برقراری این پرواز برنامه ریزی شده است .

استان مرکزی نیز تعهد کرده است که فضای اداری و دفتر فروش برای ایران ایر نیز در نظر بگیرد محلی نیز برای استقرار خدمه در نظر گرفته شده است و پروازهای تهران بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد .

افزایش ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه اراک

حسین نسب به برقراری پروازهای خارجی در سال ۹۵ از فرودگاه اشاره کرد و افزود پروازهای خارجی فرودگاه اراک با پروازهای عتبات عالیات در سال ۹۵ راه اندازی شد . اما در سال ۹۶ بعد از ماه مبارک رمضان با زیاده طلبی آژانس های حج و زیارتی مسافرهای هوایی به مسافرهای زمینی تبدیل شده و به همین دلیل پروازهای عتبات از فرودگاه اراک حذف شدند .

درحال حاظر پروازهایی به مقاصد عسلویه و مشهد و پرواز های آموزشی از فرودگاه اراک انجام می شود .

یک دیدگاه در “افزایش ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه اراک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
2.2KPosts
965Comments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe