فرودگاه اراک

افزایش ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه اراک

کل : 2

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۷

گسترش فرودگاه اراک برای پروازهای خارجی

مدیرکل فرودگاه اراک با اشاره به اینکه ظرفیت پایانه هوایی این فرودگاه 70 درصد افزایش داشته است گفت: پروازها به مقاصد تهران و عتبات عالیات پس از پایان یافتن ماه مبارک رمضان در فرودگاه اراک آغاز خواهد شد .

به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی آقای رحیم حسین نسب، مدیر کل فرودگاه شهر تهران با اشاره به اقدامات انجام شده برای گسترش و توسعه ی این فرودگاه گفت: تقریبا دو سال است که در فرودگاه سمنان بر روی گسترش زیرساخت کار کرده‌ایم. با این دو سال با توسعه شبکه آی‌‌تی، افزایش حجم ترمینال و افزایش زیرساخت‌های فرودگاه پایان سال ۹۵ آمادگی پذیرش پروازهای خارجی را پیدا کردیم.

پروازهای خارجی فرودگاه اراک

با توجه به اینکه ترمینال فرودگاه اراک برای پرواز های داخلی و هواپیماهای صدنفره ساخته شده بود با گسترش زیرساخت ها در فرودگاه پرواز ها بزرگتر شده و پرواز خارجی نیز اضافه شد بنابراین لازم بود تا المان های پروازهای خارجی مانند کنترل گذرنامه و گمرک و قرنطینه اضافه شود و فضای فرودگاه نیز گسترش پیدا کند .

حسین نسب اعلام کرد با تخصیص 4 میلیارد ریال اعتبار از سوی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بهسازی فرودگاه اراک صورت گرفت و در این عملیات مساحت پایانه از 1360 مترمربع به 2340 مترمربع افزایش پیدا کرد . اکنون ظرفیت پرواز های خارجی و ورودی 340 نفر در ساعت است و این امکان را دارد که به راحتی پروازهای 170 نفره و پروازهای خارجی را پذیرا باشید . زیبا سازی فرودگاه اراک نیز در دستور کار قرار دارد .

آغاز پروازهای تهران و عتبات عالیات بعد از ماه رمضان

مدیرکل فرودگاه اراک رحیم حسین نسب در ارتباط با پرواز تهران به اراک گفت پرواز تهران جزو اولویت های استان مرکزی است و نزدیک به یک سال برای برقراری این پرواز برنامه ریزی شده است .

مشخصات دومین هواپیمای ایرباس هما
ادامه مطلب

استان مرکزی نیز تعهد کرده است که فضای اداری و دفتر فروش برای ایران ایر نیز در نظر بگیرد محلی نیز برای استقرار خدمه در نظر گرفته شده است و پروازهای تهران بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد .

فرودگاه اراک

حسین نسب به برقراری پروازهای خارجی در سال 95 از فرودگاه اشاره کرد و افزود پروازهای خارجی فرودگاه اراک با پروازهای عتبات عالیات در سال 95 راه اندازی شد . اما در سال 96 بعد از ماه مبارک رمضان با زیاده طلبی آژانس های حج و زیارتی مسافرهای هوایی به مسافرهای زمینی تبدیل شده و به همین دلیل پروازهای عتبات از فرودگاه اراک حذف شدند .

درحال حاظر پروازهایی به مقاصد عسلویه و مشهد و پرواز های آموزشی از فرودگاه اراک انجام می شود .

با خرید بلیط هواپیما از سفرمی و رزرو هتل ارزان قیمت، سفری ایده آل را تجربه کنید.

نظرات کاربران

  1. سلام . پرواز تهران را روزانه برقرار کنید و یا حداقل هفته ای ۳بار چون ۱روز در هفته کاملا کاری بوده و کافی نیست . ممنون

  2. سلام .به نظر بنده پرواز از اراک به مقصد شهر های دور دست مانند کیش. قشم ومشهد وچابهار رو تقویت کنید وضمنا اکه ممکنه هزینه پرواز ها رو با یارانه یا… کمتر کنید تا مردم استقبال بیشتری نمایند.عدم استقبال بیشتر بدلیل هزینه زیاد بلیط است.

  3. سلام . متاسفانه فرودگاه رونق ک نگرفت هیچ هرروز کم تحرک تر از دیروز بخصوص پرواز تهران