ورود یک فروند سوخو 100 به ایران

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۵

ورود یک فروند سوخو 100 به ایران

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، یک فروند هواپیمای سوخو 100 روسیه جهت بازاریابی وارد ایران شد. یک منبع آگاه به خبرنگار تین‌نیوز گفت: هم اکنون یک فروند هواپیمای سوپرجت سوخو 100 جهت بازاریابی و فروش به ایرلاین‌های داخلی وارد فرودگاه مهرآباد شده است. ظاهرا این هواپیما برای بازدید کارشناسان و احتمالا خرید توسط شرکت‌های داخلی وارد کشور شده است. چند روز گذشته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از مذاکره ایرلاین‌ها برای خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ در هفته جاری خبر داد که نشان از تائید این موضوع دارد.

به گفته ی مقصود اسعدی سامانی: شرکت سازنده سوخو ۱۰۰، دیروز (23 آذرماه) محصول خود را به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی معرفی کرد و پس از برگزاری دمو (نسخه نمایشی) قرار است ایرلاین ها مذاکراتی برای خرید این هواپیمای روسی داشته باشند.

به گفته ی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، با توجه به این که ظرفیت هواپیمای سوخو ۱۰۰ حدود ۱۰۰ نفر است، اغلب شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند این هواپیما را خریداری کنند، چون این هواپیما از نظر تعداد صندلی، گزینه مناسبی برای تمامی شرکت‌هاست.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی افزود: مردم ایران ذهنیتی منفی نسبت به توپولف دارند اما هواپیمای سوخو۱۰۰ با توپولف تفاوت بسیار دارد و از تکنولوژی خاصی برای ساخت این هواپیما استفاده شده و حتی برخی کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا، فرانسه و …  در ساخت این هواپیما مشارکت کرده‌اند.

به گزارش تین‌نیوز، سوخو سوپرجت 100 یک هواپیمای مسافربری جت منطقه‌ای در دسته ۷۵ تا ۹۵ صندلی است. توسعه طرح ساخت هواپیما از سال ۲۰۰۰ در بخش هواپیماهای مسافربری شرکت روسی سوخو با همکاری بوئینگ به عنوان همکار اصلی شروع شد. اولین پرواز این هواپیما در ۱۹ می ۲۰۰۸ و اولین پرواز مسافربری تجاری آن توسط خط هوایی آرماویا از ایروان به مسکو در سال 2011 صورت گرفت.

نظرات کاربران