ورود یک فروند سوخو ۱۰۰ به ایران

کل : 0

میانگین : 0

ورود یک فروند سوخو ۱۰۰ به ایران

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، یک فروند هواپیمای سوخو ۱۰۰ روسیه جهت بازاریابی وارد ایران شد. یک منبع آگاه به خبرنگار تین‌نیوز گفت: هم اکنون یک فروند هواپیمای سوپرجت سوخو ۱۰۰ جهت بازاریابی و فروش به ایرلاین‌های داخلی وارد فرودگاه مهرآباد شده است. ظاهرا این هواپیما برای بازدید کارشناسان و احتمالا خرید توسط شرکت‌های داخلی وارد کشور شده است. چند روز گذشته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از مذاکره ایرلاین‌ها برای خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ در هفته جاری خبر داد که نشان از تائید این موضوع دارد.

به گفته ی مقصود اسعدی سامانی: شرکت سازنده سوخو ۱۰۰، دیروز (۲۳ آذرماه) محصول خود را به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی معرفی کرد و پس از برگزاری دمو (نسخه نمایشی) قرار است ایرلاین ها مذاکراتی برای خرید این هواپیمای روسی داشته باشند.

به گفته ی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، با توجه به این که ظرفیت هواپیمای سوخو ۱۰۰ حدود ۱۰۰ نفر است، اغلب شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند این هواپیما را خریداری کنند، چون این هواپیما از نظر تعداد صندلی، گزینه مناسبی برای تمامی شرکت‌هاست.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی افزود: مردم ایران ذهنیتی منفی نسبت به توپولف دارند اما هواپیمای سوخو۱۰۰ با توپولف تفاوت بسیار دارد و از تکنولوژی خاصی برای ساخت این هواپیما استفاده شده و حتی برخی کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا، فرانسه و …  در ساخت این هواپیما مشارکت کرده‌اند.

به گزارش تین‌نیوز، سوخو سوپرجت ۱۰۰ یک هواپیمای مسافربری جت منطقه‌ای در دسته ۷۵ تا ۹۵ صندلی است. توسعه طرح ساخت هواپیما از سال ۲۰۰۰ در بخش هواپیماهای مسافربری شرکت روسی سوخو با همکاری بوئینگ به عنوان همکار اصلی شروع شد. اولین پرواز این هواپیما در ۱۹ می ۲۰۰۸ و اولین پرواز مسافربری تجاری آن توسط خط هوایی آرماویا از ایروان به مسکو در سال ۲۰۱۱ صورت گرفت.

نظرات کاربران