قائم مقام وزیر راه و شهرسازی - نوسازی ناوگان آسمان - مذاکره با ژاپن برای خرید هواپیما - میتسوبیشی

نوسازی ناوگان آسمان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۵

نوسازی ناوگان آسمان

اصغرفخریه کاشان، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از مذاکره با ژاپن برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای MRG خبرداد.

وی با اشاره به نیاز کشور به هواپیماهای کوچک اعلام کرد، مذاکراتی با ژاپن برای خرید هواپیماهای MRG از میتسوبیشی صورت گرفته است. فخریه کاشان افزود، بعد از کمک به بازسازی ایران‌ایر با ایرباس، تصمیم به نوسازی ناوگان آسمان با خرید از میتسوبیشی دارند. بر مبنای این هدف، هم اکنون درحال مذاکره برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای کوچک از میتسوبیشی برای شرکت هواپیمایی آسمان می باشند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه وظیفه وزارت راه این است که ناوگان هوایی کشور را اصلاح کند، فارغ از اینکه مالک این ناوگان دولت، بخش خصوصی یا بخش عمومی باشد، درباره علت انتخاب این هواپیماها برای هواپیمایی آسمان، توضیح داد: هواپیماهای MRG میتسوبیشی هواپیمای کوچک حداکثر ۱۰۰ نفره هستند و با توجه به اینکه هواپیمایی آسمان معمولا پروازهای داخلی و استانی را انجام می‌دهد، گزینه مناسبی برای این شرکت هواپیمایی است.

فخریه کاشان عنوان کرد، نحوهء خرید ۲۰ فروند هواپیما در قالب فاینانس‌لیز یا اجاره به شرط تملیک است، و ژاپنی‌ها هم قول داده‌اند در همین قالب درخواست ما را بررسی کنند تا در ماه دسامبر و با تشکیل  دومین کارگروه مشترک دو کشور در تهران، مذاکرات ادامه پیدا کند.

پرده برداری کمک خلبان شرکت هواپیمایی سپهران از پرواز های ناایمن آن
ادامه مطلب

نظرات کاربران