نیاز به 400 خلبان و کمک خلبان برای هواپیماهای ATR

کل : 6

میانگین : 3.17

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲ خرداد ۱۳۹۶

به گزارش تین نیوز، استاد خلبان هواپیمای ATR عنوان کرد دوره‌های آموزشی برای هواپیماهای ای‌تی‌‌آر توسط خود این کمپانی به صورت رایگان انجام می‌پذیرد. وی اظهار داشت: برای چهار فروند هواپیمای ATR موجود در کشور به 40 خلبان و کمک خلبان نیاز است و در نهایت پس از ورود 20 فروند هواپیمای ATR به بیش از 200 خلبان و کمک خلبان نیاز داریم.

اولین استاد خلبان هواپیماهای ATR که به تازگی چهار فروند از آن ها وارد ایران شده است در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس هوایی تین‌نیوز، عنوان کرد: در حال حاضر دو نفر از خلبانان ایرانی برای آموزش دوره‌های خلبانی هواپیماهای ATR در تولوز فرانسه هستند.

استاد خلبان هواپیمای ATR افزود: دو نفر دیگر از استاد خلبانان ایرانی دیگر نیز چند روز آینده برای دوره‌های آموزش عازم تولوز خواهند شد.

این خلبان با بیان اینکه تمام خلبان‌هایی که برای آموزش دوره‌های ATR اعزام می‌شوند تا قبل از این خلبان هواپیماهای جت سنگین بوده‌‌اند، بیان کرد: خلبان‌هایی که دوره‌های آموزشی ATR را می‌بینند  از خلبانان قدیمی بوده‌اند که پس از اتمام دوره به خلبان‌های دیگر در ایران آموزش خواهند داد.

وی درباره ی نحوه ی آموزش هواپیماهای ATR می‌گوید: استاد خلبان‌ها در دوره های آموزشی، 45 روز دوره تئوری و سیمولاتور در کشور فرانسه خواهند دید و بعد از آن نیاز است حداقل 100 ساعت پرواز داخل ایران با هواپیماهای ATR داشته باشند.

اولین استاد خلبان هواپیمای ATR با بیان اینکه استاندارد ایران‌ایر برای هر هواپیما 5 خلبان و 5 کمک خلبان است، عنوان کرد: برای چهار فروند هواپیمای ATR موجود در کشور به 40 خلبان و کمک خلبان نیاز است و در نهایت پس از ورود 20 فروند هواپیما ATR به بیش از 200 خلبان و کمک خلبان نیاز داریم.

سقوط بالگرد در دریاچه چیتگر تهران
ادامه مطلب

وی با بیان اینکه آموزش خلبانی هواپیماهای ATR به صورت رایگان توسط این کمپانی داده می‌شود، افزود: در گذشته هواپیماهایی که در ناوگان موجود بودند، هواپیماهای قدیمی بوده و اغلب کارها به صورت دستی صورت می‌گرفت، به همین لحاظ فشار بسیاری روی خلبان وارد و نیاز بود خیلی از کارهای تکراری توسط خود خلبان انجام گیرد. در هواپیماهای جدید نیاز نیست که خلبان برخی کارها را خودش انجام دهد، لذا می‌تواند وقت خود را برای مسائل مهمتری اختصاص دهد و در نهایت اگر مشکلی رخ داد خلبان زمان بیشتری برای حل مسئله دارد.

او می‌افزاید: این هواپیما به جرات یکی از بهترین‌ها در نوع خودش است؛ این هواپیما قابلیت دارد تا در باندهای کوتاه و حتی خاکی نشست و برخاست کند.

به نقل از تین نیوز، این خلبان با اشاره به اینکه یکی از مزیت‌های مهم این هواپیما مصرف سوخت بسیار پایین است، تصریح کرد: هواپیماهای ATR دارای ایمنی بسیار بالایی هستند. کارایی این هواپیماها برای مسیرها و باندهای کوتاه و مناطق محروم است.

وی با بیان اینکه این هواپیماها با یک بار سوخت گیری از فرانسه وارد ایران شد، گفت: هواپیماهای ATR تا زمانی که خلبان‌های ما آموزش ببینند به صورت رایگان و با هزینه کمپانی ATR توسط خلبان‌های خارجی به پرواز در خواهند آمد.

نظرات کاربران