اخبار صنعت هواپیمایی در هفته ای که گذشت

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۵

خرید 106 فروند هواپیمای ایرباس
به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، چندی قبل بود که دولت باراک اوباما در واپسین هفته‌های استقرارش در قدرت، با نمایندگان آمریکا همراهی نکرده و مجوز فروش بیش از صد فروند هواپیمای «ایرباس» ساخت فرانسه به ایران را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، در همین راستا اداره کنترل دارایی‌های خارجی بخش خزانه‌داری آمریکا، مجوز لازم برای خرید ۱۰۶ فروند هواپیمای ایرباس را صادر کرد.

اما پس از آن بود که قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قرارداد خرید ۱۱۲ فروند هواپیمای ایرباس نهایی شده و آماده امضاست، گفت: طبق قرارداد اولیه روش خرید هواپیماها به صورت اجاره به شرط تملیک بلندمدت است. در همین زمینه موفق شدیم با یک شرکت لیزینگ بین‌المللی برای تأمین مالی خرید ۷۷ فروند ایرباس به توافق نهایی برسیم.

فخریه کاشان تصریح کرد: برای تأمین مالی تعداد باقی مانده هواپیماهای ایرباس نیز به اندازه کافی فرصت باقی است و به راحتی می‌توانیم برای تأمین مالی آن اقدام کنیم.

رای سازمان تجارت جهانی علیه بوئینگ
به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، هفته گذشته سازمان جهانی تجارت در حکمی یارانه‌های پرداختی ایالت واشنگتن آمریکا به شرکت هواپیماسازی بوئینگ را غیرقانونی اعلام کرد.

بر اساس این حکم یک هیات سازمان جهانی تجارت (W.T.O)، یارانه‌های ایالت واشنگتن برای حمایت از تولید هواپیمای تجاری بوئینگ 777 ایکس غیرقانونی است، زیرا تشویق کننده استفاده از مواد اولیه داخلی و تشدید کننده تجارت ناعادلانه است.

با توجه به اینکه این حکم یک پیروزی برای ایرباس شرکت رقیب آن و اتحادیه اروپا به شمار می‌آید؛ سازمان جهانی تجارت خواستار قطع پرداخت این یارانه‌ها در مدت 90 روز شد.

نهایی شدن قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیما از ایرباس
ادامه مطلب

ورود احتمالی هواپیماهای روسی به پایگاه هوایی همدان
به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور به نقل از سایت خبری اسپوتنیک در گزارشی هفته‌ی گذشته مدعی شد؛ احتمال استفاده مجدد هواپیماهای روسیه از پایگاه هوایی همدان برای هدف قرار دادن مواضع تروریست‌ها در خاک سوریه وجود دارد.

رئیس کمیته دفاعی پارلمان روسیه از احتمال استفاده مجدد هواپیماهای این کشور از پایگاه هوایی همدان برای هدف قرار دادن مواضع تروریست‌ها در خاک سوریه در صورت بازگشت ناو «کوزنتسوف» این کشور از سواحل سوریه خبر داد.

به گفته ی ویکتور اوزروف، در صورت استفاده نکردن از ناو کوزنتسوف برای هدف قرار دادن مواضع تروریست‌ها در سوریه، استفاده از پایگاه هوایی همدان در ایران ضرورت می‌یابد.

سقوط بالگرد شرکت نفت در دریای خزر
هفته گذشته یک بالگرد در دریای خزر سقوط کرد. طبق گفته‌ی فرماندار بهشهر؛ یک فروند بالگرد متعلق به شرکت نفت بامداد یکشنبه (7آذرماه) در دریای خزر سقوط کرد.

به گفته ی سیدخالق سجادی به نقل از تین نیوز: این بالگرد پنج سرنشین داشت و ساعت سه بامداد روز یکشنبه برای حمل مصدوم به سکوی نفتی امیرکبیررفته بود که پس از بلند شدن برای برگشت دچار نقص فنی شد و سقوط کرد.

شرکت هواپیمایی«آلیتالیا» 2 هزار کارمند را اخراج می‌کند
به نقل از پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، شرکت هواپیمایی ایتالیایی «آلیتالیا» 2 هزار کارمند خود را اخراج می‌کند.

این شرکت در نظر دارد ۲ هزار نفر از نیروی کار خود را حذف کند. این برنامه تعدیل نیروی کار در چهارچوب اجرای طرح تجدید ساختاراین کمپانی درنظر گرفته شده است. هدف، رسیدن به سود خالص آلیتالیا تا سه سال آینده عنوان شده است.

۴ مطالبه گردشگری اتاق ایران از مجلس دهم
ادامه مطلب

شرکت هواپیمایی الاتحاد؛ سهامدارعمده آلیتالیا، خواهان اجرای چنین پروژه‌ای است. الاتحاد در سال ۲۰۱۴ میلادی با خرید قسمتی از سهام آلیتالیا، در این کمپانی سرمایه‌گذاری کرد و آن را از ورشکستگی نجات داد.

حذف بیش از ۱۱۰۰ موقعیت شغلی در ایرباس
گروه ایرباس در راستای برنامه کاهش هزینه‌ها، حداکثر 164 هزار موقعیت شغلی را حذف خواهد کرد.
ایرباس که سازنده هواپیماهای سوپرجامبوی A380 و هواپیمای محبوب A320  استT کاهش مشاغل را به گروه‌های کارگری خود اعلام کرد.
ایرباس که در تولوز فرانسه مستقر است، در سپتامبر اعلام کرد: به منظور افزایش سودآوری قصد سازماندهی مجدد دارد. این شرکت در آن زمان از طرح‌هایش برای یکپارچه کردن وظایف دفاتر مرکزی رونمایی کرد با این همه درباره‌ تعداد مشاغلی که قرار است حذف شوند، توضیحی نداد.
به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور به نقل از تام اندرز، مدیر عامل ایرباس: سازماندهی مجدد صرفه‌جویی قابل توجهی به همراه خواهد داشت؛ تصمیم‌گیری را سریع‌تر کرده و شکاف سودآوری با رقیب آمریکایی این شرکت «بوئینگ» را کاهش خواهد داد.

نظرات کاربران