visa

فراهم شدن امکان دریافت روادید جمهوری آذربایجان به صورت الکترونیک

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۵

فراهم شدن امکان دریافت روادید جمهوری آذربایجان  به صورت الکترونیک
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حکمت حاجی اف سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد: اتباع ایرانی ظرف سه روز می توانند از طریق اینترنت روادید جمهوری آذربایجان را دریافت نمایند. وی اعلام کرد، با ایجاد این سامانه اتباع کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران می توانند از این پس درهفت روز هفته بدون مراجعه به نمایندگی های سیاسی کنسولی جمهوری آذربایجان در محل اقامت خود با مراجعه به سامانه «آسان ویزا» در مدت سه دقیقه فرم الکترونیک مربوطه را تکمیل و سه روز بعد نسبت به اخذ روادید خود اقدام کنند.
وی افزود متقاضیان اخذ روادید الکترونیک باید با ورود به سامانه (3*3*3) از طریق آدرس اینترنتی (evisa.gov.az) به صورت آنلاین درخواست روادید خود را ثبت کنند.
این سامانه پس از سه روز کاری مجوز لازم را صادر و مراتب را از طریق آدرس ایمیل به اطلاع متقاضی می رساند و او می تواند پس از چاپ و همراه داشتن مجوز روادید خود به جمهوری آذربایجان سفر کند.
جواد جهانگیرزاده سفیر ایران در جمهوری آذربایجان هم با اعلام اینکه صدور روادید اینترنتی از طرف جمهوری آذربایجان برای اتباع ایرانی با هدف تسهیل و افزایش رفت و آمدهای مردم دو کشور صورت می گیرد، افزود: ایران سال ها است به این منظور روادید خود را لغو کرده است.
وی خاطرنشان کرد: روادیدی که از طریق این سامانه صادر می شود حداکثر سی روزه است و متقاضیان درخواست روادید بیش از سی روز باید به نمایندگی های سیاسی کنسولی جمهوری آذربایجان در محل اقامت خود مراجعه کنند.

اعلام آمادگی قطر ایرویز برای خرید امریکن ایرلاینز
ادامه مطلب

نظرات کاربران