فرودگاه امام خمینی

ممنوعیت ورود خودروهای متفرقه به ‌جاده اصلی فرودگاه امام‌‌

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: از ۱۵ اسفند با همکاری پلیس راه، دیگر خودروهای متفرقه اجازه عبور از جاده اصلی فرودگاه امام را ندارند و فقط ترددهای فرودگاهی و مسافری از این مسیر انجام می‌شود.

محمود نویدی اظهار داشت:‌ در حال حاضر 2 کریدور بزرگ جاده‌ای تهران – قم و تهران – ساوه در دو طرف شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) قرار دارند و وجود این محور فرودگاهی موجب شده است که بسیاری از رانندگان که قصد دارند از اتوبان قم به ساوه و یا برعکس سیر کنند از جاده فرودگاه امام خمینی (ره) استفاده ‌کنند.

وی با اشاره به اینکه هدف‌گذاری کرده‌ایم‌ محدودیت ترافیکی برای جاده فرودگاه امام خمینی اجرا کنیم، ادامه داد: قطعاً عبور این خودروها در شرایط عادی مشکل ایجاد نمی‌کند اما به دلیل اینکه که برج مراقبت‌ فرودگاه امام خمینی (ره) در میان دو باند رفت و برگشت‌ جاده اصلی فرودگاه امام قرار دارد، از نظر فنی، ترافیک سنگین خودرو چندان منطقی نیست، بنابراین برنامه‌ریزی کرده‌ایم که با نصب گیت‌های عبوری به جاده فرودگاه امام شرایطی فراهم شود که فقط مسافران و کارکنان بتوانند از این مسیر استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ‌توضیح داد: همان‌گونه که گفته شد یکی از مشکلات ما در فرودگاه امام خمینی (ره) ترددهای غیرفرودگاهی، از وسط فرودگاه امام است که هم مشکل ایمنی و هم مشکل امنیتی برای ما ایجاد می‌کند؛ تعداد زیادی از تصادفات در جاده فرودگاه امام خمینی (ره) که منجر به جراحت یا فوت سرنشینان می‌شود، به دلیل انجام رفت و آمدهای زیاد غیر فرودگاهی است که البته در کنار این موضوع،‌ مشکلات بعدی هزینه نگهداری جاده را برای ما ایجاد می‌کند.

اجاره هواپیما به ایران توسط هواپیمایی ملی سریلانکا
ادامه مطلب

‌وی با اشاره به اینکه به دلیل محدودیت‌‌های امنیتی‌ مصوباتی‌ در این‌باره گذرانده‌ایم، بیان کرد: در این راستا ‌بنا شد از 15 اسفندماه محدودیت ترافیکی در جاده اصلی فرودگاه امام خمینی (ره) اعمال کنیم تا بدین ترتیب خدمات بهتری به مسافران ارائه شود، تیمی از پلیس راهور در این مسیر مستقر شده است تا محدودیت‌های ترافیکی اعمال ‌شود.

نویدی گفت: بر این اساس از 15 اسفندماه امسال، جاده شرق به غرب فرودگاه امام یعنی از اتوبان قم به سمت اتوبان ساوه به صورت کلی برای تردد‌های غیر فرودگاهی مسدود می‌شود، ضمن آنکه برای خودروهایی که از غرب به شرق یعنی از اتوبان ساوه به اتوبان قم قصد سفر دارند و می‌خواهند از جاده مخصوص فرودگاه امام خمینی (ره) استفاده کنند،‌ محدودیت‌هایی قائل می‌شویم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور به نقل از مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره): اجرای این محدودیت ترافیکی، قطعاً‌ به سرویس‌دهی بهتر در فرودگاه امام خمینی (ره) می‌انجامد ضمن آنکه مشکلات فعلی هم از این پس رخ نمی‌دهد.

وی اظهار داشت: ‌حدود 70 درصد خودروهایی که از جاده اختصاصی فرودگاه امام خمینی (ره) استفاده می‌کنند، ‌خودروهای غیر فرودگاهی و غیر مسافر هستند بنابراین برنامه‌ریزی کردیم که در مسیر اتوبان قم به داخل شهر فرودگاهی،‌ پس از اولین دوربرگردان،‌ مسیر فرودگاه امام برای تردد‌های غیر فرود‌گاهی بسته باشد.

نویدی بیان کرد: همچنین در مسیر غرب به شرق جاده فرودگاه امام، یعنی از ‌اتوبان ساوه به سمت شرق‌‌، خودروهای مسافران تفکیک می‌شوند اما با اعمال محدودیت‌های ترافیکی، خودروهای غیر مسافر‌ی‌ به سمت‌ کنار‌گذر شمالی هدایت می‌شوند تا در آینده تا تصمیم قطعی‌ برای تردد در این مسیر اتخاذ کنیم تا بدین ترتیب جاده اختصاصی فرودگاه امام خمینی (ره) از سمت شرق و غرب بسته باشد و فقط مسافران امکان تردد از این مسیر داشته باشند.

اخبار صنعت هواپیمایی در هفته ای که گذشت
ادامه مطلب

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار داشت: در این باره مکاتبات با پلیس انجام شده اما مردم نیز به این موضوع توجه کنند و همکاری لازم را داشته باشند.

نظرات کاربران