هواپیمای Beluga XL

هواپیمای بلوگا ایکس ال، نسل جدید هواپیماهای ابرترابری

کل : 14

میانگین : 4.57

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۷

هواپیمای Beluga Xl ایرباس

هواپیمای ترابری جدید ایرباس نام Beluga XL را به خود گرفت .نام این هواپیمای ابر ترابری از نوعی وال که طراحی این هواپیما به آن شباهت دارد گرفته شده است . هواپیمای Beluga XL امسال اولین پرواز آزمایشی خود را تجربه خواهد کرد.

سری هواپیماهای ایرباس بلوگا از سایر هواپیماها فضای بزرگتری دارند که به عنوان هواپیماهای ترابری که قطعات بزرگ هواپیماسازی مثل بال ها و دم و بدنه از شرکت های سازنده به جاهای مختلف مانند تولوز فرانسه و هامبورگ آلمان را منتقل می کنند.

هواپیمای Beluga XL

سفرمی سامانه خرید آنلاین بلیط هواپیما شما را به خواندن ادامه ی مطلب هواپیمای Beluga XL دعوت می کند.

ویژگی های هواپیمای Beluga XL

این هواپیمای 56 متری بلوگا علاوه بر فضای اضافه،سرعت و تحرک بسیاری دارد . سری جدید بلوگا که وظیفه ی حمل قطعات عظیم را دارد برای حمل و جایگیری قطعات جلوی هواپیما باز می شود و این قطعات به راحتی داخل هواپیما قرار می گیرند.نسل جدید هواپیماهای ایرباس بلوگا با نام هواپیمای Beluga XL می تواند 5 تن بار بیشتر از گذشته را جابه جا کند و همینطور ظرفیت آن به 52 تن رسیده است. 1.5 متر به فاصله ی میان دو بال و 7 متر به طول هواپیما اضافه شده است . این اضافه شدن فضا به حمل بیشتر قطعات کمک می کند.

ایرباس بلوگا ایکس ال

حمل قطعات هواپیماسازی با هواپیمای بلوگا ایکس ال

قبل از سری های ایرباس بلوگا، برای جابه جایی قطعات هواپیمایی بسیار بزرگ که قابلیت حمل هوایی نداشتند از راه های زمینی و دریایی استفاده می کردند .اما حالا با بلوگا ایکس ال هم در وقت صرفه جویی می شود و هم اینکه تا حدودی هزینه ها کاهش می یابد.

آمار میزان مسافران ورودی و خروجی بین المللی
ادامه مطلب

شرکت ایرباس بلوگا در حال تدارک اولین پرواز آزمایشی برای نسل جدید بلوگا و یا نهنگ سفید به نام Beluga XL است . طبق گفته ی شرکت ایرباس مراحل نهایی انجام شده است و این هواپیما در تابستان امسال در تولوز فرانسه به پرواز درخواهد آمد.

تست های این هواپیما در تابستان آغاز می شود و ایرباس قصد دارد 5 فروند بلوگا ایکس ال بسازد تا بتواند قطعات هواپیماسازی بسیار بزرگ را به راحتی جابه جا کند .

حمل قطعات هواپیماسازی با هواپیمای بلوگا ایکس ال

نظرات کاربران