boeing-777x

رکورد کاهش سفارشات بزرگ ‌ترین سازنده هواپیمای جهان

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۵

رکورد کاهش سفارشات بزرگ ‌ترین سازنده هواپیمای جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، تعداد سفارشات بوئینگ، بزرگ ‌ترین سازنده هواپیمای جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی به کمترین رقم در ۶ سال اخیر رسید.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا اعلام کرد، در سال ۲۰۱۶ میلادی تعداد ۷۴۸ فروند هواپیمای جت مسافربری و باربری به مشتریان خود در سراسر جهان تحویل داده، اما سفارشات این شرکت تعداد ۶۶۸ فروند هواپیما به ارزش ۹۴ میلیارد دلارثبت شده که از سال ۲۰۱۰ میلادی به بعد به عنوان کمترین رقم برای بزرگ ترین شرکت هواپیماسازی جهان محسوب می شود.

در همین حال به گفته تحلیل گران بازار، علت اصلی کاهش سفارشات بوئینگ به روند نزولی خرید هواپیمای جت از سوی ایرلاین ها بازمی‌گردد، که در این میان مدل هواپیماهای بزرگ پهن بدنه در مقایسه با نمونه های جدید، به کمترین میزان از سال ۲۰۱۴ میلادی رسیده است؛ ضمن اینکه تقویت دلار آمریکا موجب افزایش فشار بر روی فروش هواپیماهای بوئینگ و از طرفی دیگر افزایش سود برای شرکت ایرباس فرانسه شده است.

بر همین اساس پیش بینی می شود تولید هواپیماهای پهن بدنه ۷۷۷ بوئینگ در سال جاری میلادی تا ۴۰ درصد کاهش داشته باشد.

همچنین برآورد می شود که تعداد حداقل هواپیماهای تحویل داده شده از سوی رقیب دیرینه ی بوئینگ، یعنی ایرباس، در سال ۲۰۱۶ میلادی ۶۷۰ فروند هواپیما باشد.

تدوین ضوابط درجه‌بندی هتل‌ها
ادامه مطلب

نظرات کاربران