بوئینگ

سقوط سهام بوئینگ

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

به گزارش تین نیوز با استناد بر گزارش رویترز، از آنجاییکه شرکت بوئینگ موقتاً پروازهای آزمایشی هواپیمای جدید (۷۳۷ مکس) را متوقف ساخته است، موجب سقوط سهامش در بازار بورس شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از رویترز، شرکت بوئینگ اعلام کرد به طور موقت پروازهای آزمایشی هواپیمای ۷۳۷ مکس را به علت مشکلات موتور که به طور مشترک توسط شرکت‌های جنرال الکتریک و سفران فرانسه تولید می‌شود، به حالت تعلیق در آورده است.

زمین گیر شدن این هواپیما درست چند روز قبل از تحویل اولین فروند آن به یک خط هوایی اتفاق افتاد و منجر به ایجاد یک تأخیر بلند در برنامه‌ای شد که بوئینگ ادعا می‌کرد از زمان بندی آن جلوتر است.

اگر این مشکل جدی باشد باعث به وجود آمدن وقفه‌ای پر هزینه در برنامه ی بوئینگ خواهد شد. تحویل در سر موعد مقرر برای هواپیما سازان بسیار حائز اهمیت است چرا که آن ها بیشتر پول خود را در زمانی که هواپیما تحویل مشتری می شود دریافت می‌کنند.

بوئینگ و سازنده ی موتور CFM اعلام کرده‌اند که معلوم نیست این تأخیر چقدر طول بکشد؛ این اتفاق موجب شد هفته ی گذشته سهام بوئینگ در معاملات بازار بورس نیویورک ۱.۳ درصد افت کند و به ۱۸۳.۱۵ دلار برسد. سهام جنرال الکتریک هم با افتی ۰.۹ درصدی به ۲۸.۶۷ درصد رسید.

۷۳۷ مکس جایگزین مدل قدیمی‌تر هواپیمای پرفروش تک راهروی بوئینگ که هواپیمای پول ساز کلیدی‌ برای این شرکت هوایی فضایی بود می‌باشد. هواپیمای ۷۳۷ مکس بی که اولین ورژن از این نوع هواپیما بود، دارای ۱۶۲۲ صندلی مسافر در چیدمان مرسوم دو کلاسه بود. این هواپیما برچسب قیمتی ۱۱۰ میلیون دلاری بر روی خود داشت اما معمولاً خطوط هوایی تخفیفات قابل توجهی دریافت می‌کردند.

ثبت ملی ربّنای شجریان
ادامه مطلب

به گفته ی «راب استالارد» تحلیل گر شرکت ورتیکال ریسرچ: تأخیر در رساندن هواپیما به مشتری باعث افزایش مجموعه ی تحت نگهداری در شرکت خواهد شد، چرا که هواپیماها پس از تکمیل فرایندهای دیگر در انتظار نصب موتور روی زمین خواهند ماند.

استالارد افزود: در این شرایط سرمایه گذاران با نگرانی بر تسریع فرایند تولید موتور که LEAP-1B نام دارد تمرکز کرده‌اند.

 

نظرات کاربران