androidonlinenewsimagee

خرید 80 فروند هواپیمای بوئینگ

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۵

به گزارش خبرگزاری تین نیوز، به نقل از نماینده بوئینگ، قرارداد با تایید دولت آمریکا نهایی شد.

وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای قرارداد تحویل ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ با تاریخی خواندن این روز برای صنعت هوانوردی کشور، این قرارداد را در راستای مقاوم کردن اقتصاد ایران خواند و از پشتیبانی رئیس جمهوری و دیگر همراهانش در سازمان‌های وابسته برای به انجام رساندن این تلاش، سپاسگزاری کرد.

به گزارش تین‌نیوز متن بیانیه‌ای که عباس آخوندی، بعد از امضای قرارداد تحویل ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ قرائت کرد؛ به این شرح است؛
قطعا امروز یک روز تاریخی است که ظرفیت اثرگذاری جدی برصنعت حمل‌ونقل هوایی و از آن فراتر، امنیت ایران، منطقه و جهان دارد.

این قرارداد پس از ۴۱ سال بین «هما» و بوئینگ امضاء می‌شود، یک پیام روشن برای جهان دارد. علی‌رغم تمام جنگ‌افروزی‌هایی که اسرائیل و نیروهای داعشی و پشتیبانان‌شان درمنطقه دارند، بازرگانان و فعالان اقتصادی به ویژه درصنعت حمل‌ونقل با امضای این قرارداد این علامت را به جهان می‌دهند که ما پشتیبان صلح، آرامش، امنیت و توسعه روابط انسان‌دوستانه و همچنین اقدام بر مبنای سیاست برد- برد هستیم.

امضای این قرارداد در این شرایط که برنامه ی جامع اقدام مشترک در فضای سیاسی در مرحله تردید جدی قرار گرفته است، یکبار دیگر اهمیت حفاظت و مراقبت از دستاوردهای به‌دست آمده را گوشزد می‌کند. ما امیدواریم علی‌رغم تغییر و تحول در دولت آمریکا که درآینده نزدیک ایجاد خواهد شد، این کشور همچنان که فعالان اقتصادی آن از سیاست‌مدارانش می‌خواهند و با امضاء این قرارداد و ایجاد تعهد ثابت کردند همچنان به تعهدات خود پایبند باشد، ما امیدواریم این پختگی و مسئولیت‌پذیری در جامعه سیاسی آمریکا حاصل شده باشد که فضایی فراهم کند که دنیا باور کند و جهان امیدوار باشد که با گفتگو نیز می‌توان به صلح رسید.

برقراری پروازهای مستقیم وین – شیراز
ادامه مطلب

به هر روی، امروز به عنوان یک روز تاریخی برای صنعت هوانوردی ایران است و ما اولین گام را برای نوسازی ناوگان هوایی برداشتیم. خرید ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ که به زودی با نهایی شدن قرارداد خرید ۱۰۰ فروند ایرباس و ۲۰ فروند ATR تکمیل خواهد شد، نشان از عزم جدی ما برای نوسازی ناوگان هوایی ایران دارد.

مبنای کار ما در این ارتباط استفاده از ظرفیت مزیت‌های نسبی ایران، افزایش قدرت، رقابت در صنعت هوانوردی و بازپس‌گیری سهم ایران از صنعت حمل‌ونقل هوایی منطقه و جهان است. برای حصول به این هدف، سیاست ما رقابت تجاری درسطح بین‌المللی از طریق افزایش کارایی و خدمت بهتر به مردم ایران و جهان و کسب رضایت آنان است.

میزان صندلی خریداری شده طی این قرارداد معادل ۵۰ هزار صندلی است که بیش از دو برابر تمام صندلی‌های ناوگان فعال موجود است. این گام نخست برای بازسازی ساختاری «هما» بود. در آینده ما شرکت «هما» را از حیثیت حقوقی و مالی نیز بازسازی نموده و سهم آن را در بازار بورس اوراق بهادار ایران و یا حتی بازارهای بین‌المللی درصورت اخذ مجوزهای قانونی عرضه خواهیم کرد.

صرفا طی قرارداد بوئینگ، درصنعت هوانوردی بیش از ۸ هزار شغل ایجاد خواهد شد. شامل مشاغل فنی، خلبانی، مهمانداری، مهندسی و تعمیرات. افزون بر این ده‌ها هزار شغل غیرمستقیم دیگر در مبدا و مقصد و در شهرهای دور دست ایران شکل خواهد گرفت. به گمان ما این راهکار بنیادین برای مقاوم‌کردن اقتصاد ایران در برابر تکانه‌های ملی و بین‌المللی است.

در پایان باید از زحمات مدیریت و تمام نیروهای کارشناسی، فنی، حقوقی و بازرگانی هما و سازمان هواپیمایی کشوری و هم چنین قائم‌مقام خود در امور بین‌الملل که این قرارداد تاریخی را به ثمر رساندند سپاس بگویم.

تاثیر تسهیل ورود گردشگران به ایران بر شرایط سفر اتباع ایرانی
ادامه مطلب

هم چنین لازم می‌دانم از همکاری‌های مدیران ارشد و کارشناسان وزرات محترم امورخارجه، وزارت امور اقتصاد و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز صمیمانه تشکر داشته باشم.

در نهایت باید از راهنمایی و پشتیبانی‌های شخصی آقای رءیس جمهور جناب آقای دکتر روحانی که در تمام این فرآیند همراه ما بودند سپاسگزاری نمایم.

به امید توسعه و آبادانی ایران و سرافرازی جمهوری اسلامی ایران

نظرات کاربران

  1. فعلا که برجام برای غرب کاربرد بیشتری داشته
    چون الان اونا هستن که دارن از بازار ایران برای فروش محصولاتشون استفاده میکنن و کلی هم برامون ناز میکنن
    البته اگر همین ۸۰ تا رو هم دادن من اسممو میذارم جعفر