کافه مقصد گردشگری تهران

برگزاری جشنواره ملی «کافه؛ مقصد گردشگری تهران»

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش روزنامه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از ایلنا، حمید شاهین‌پور در نشست خبری جشنواره ملی “کافه؛ مقصد گردشگری تهران” اظهار داشت: در سال 1285 اولین کافه ایران در خیابان باب همایون تاسیس شد و پس از آن نهضت کافه‌نشینی در ایران رونق پیدا کرد به طوری که اکنون پس از گذشت 110 سال، چهار هزار کافه در شهر تهران مشغول فعالیت هستند.

به گفته ی شاهین پور: برخی از کافه‌های تهران نماد میراث فرهنگی و اجتماعی این شهر هستند و همچنین به نظر می‌آید کافه‌هایی که در دوره پهلوی اول، قاجار و پهلوی دوم وجود داشتند در آن زمان کارکردی همچون شبکه‌های مجازی را نیز ایفا می‌کردند و علاوه بر آن محلی برای رویدادهای فرهنگی بودند.

به طوری که بسیاری از ادبیات معاصر ما در کافه‌ها شکل گرفته است، به طور مثال سیمین دانشور همواره عنوان می‌کرد که بخشی از رمان‌هایش را در داخل کافه‌ها می‌نویسد. اولین قانون کافه‌ها در مهرماه 1307 توسط کاتب بلدیه تهران نوشته شد. اما متاسفانه امروز کافه‌ها صنف مستقل ندارند و در زیر مجموعه ی آبمیوه و بستنی‌‌فروشی‌ها فعالیت می‌کنند.

در این جشنواره مسابقه ی ملی هنر شیر و قهوه، و ورک شاپ‌های مختلف خواهند داشت و نشان فنجان طلایی نیز برای کافه ی برتر سال در نظر گرفته می‌شود. این جشنواره از سوم تا ششم اسفندماه در باغ‌ موزه قصر برگزار می‌شود.

ویژگی های هواپیمای ATR72-600
ادامه مطلب

نظرات کاربران

  1. سلام نرم‌افزار بسیار ضعیف است واطلاعات آن بروز نیست