کافه مقصد گردشگری تهران

برگزاری جشنواره ملی «کافه؛ مقصد گردشگری تهران»

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش روزنامه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از ایلنا، حمید شاهین‌پور در نشست خبری جشنواره ملی “کافه؛ مقصد گردشگری تهران” اظهار داشت: در سال ۱۲۸۵ اولین کافه ایران در خیابان باب همایون تاسیس شد و پس از آن نهضت کافه‌نشینی در ایران رونق پیدا کرد به طوری که اکنون پس از گذشت ۱۱۰ سال، چهار هزار کافه در شهر تهران مشغول فعالیت هستند.

به گفته ی شاهین پور: برخی از کافه‌های تهران نماد میراث فرهنگی و اجتماعی این شهر هستند و همچنین به نظر می‌آید کافه‌هایی که در دوره پهلوی اول، قاجار و پهلوی دوم وجود داشتند در آن زمان کارکردی همچون شبکه‌های مجازی را نیز ایفا می‌کردند و علاوه بر آن محلی برای رویدادهای فرهنگی بودند.

به طوری که بسیاری از ادبیات معاصر ما در کافه‌ها شکل گرفته است، به طور مثال سیمین دانشور همواره عنوان می‌کرد که بخشی از رمان‌هایش را در داخل کافه‌ها می‌نویسد. اولین قانون کافه‌ها در مهرماه ۱۳۰۷ توسط کاتب بلدیه تهران نوشته شد. اما متاسفانه امروز کافه‌ها صنف مستقل ندارند و در زیر مجموعه ی آبمیوه و بستنی‌‌فروشی‌ها فعالیت می‌کنند.

در این جشنواره مسابقه ی ملی هنر شیر و قهوه، و ورک شاپ‌های مختلف خواهند داشت و نشان فنجان طلایی نیز برای کافه ی برتر سال در نظر گرفته می‌شود. این جشنواره از سوم تا ششم اسفندماه در باغ‌ موزه قصر برگزار می‌شود.

نظرات کاربران

  1. موسی پورجعفری says:

    سلام نرم‌افزار بسیار ضعیف است واطلاعات آن بروز نیست