گردشگری ایران - شرکت های هواپیمایی - جمع آوری هواپیماهای زمین گیر غیرعملیاتی از فرودگاه های کشور

جمع آوری هواپیماهای زمین گیر غیرعملیاتی از فرودگاه های کشور

کل : 3

میانگین : 1.67

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۴ خرداد ۱۳۹۵
جمع آوری هواپیماهای زمین گیر غیرعملیاتی از فرودگاه های کشور
علی عابدزاده ، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از پیگیری اسقاط هرچه سریع تر هواپیماهای زمین گیر و غیرعملیاتی شرکت های هواپیمایی خبر داد و گفت: با خروج این هواپیماها از فرودگاه های کشور بخشی از فضای فرودگاهی برای پارک هواپیماهای عملیاتی آزاد می شود.
علی عابدزاده درباره آخرین وضعیت جمع آوری هواپیماهای زمین گیر غیرعملیاتی از فرودگاه های کشور گفت: شرکت های هواپیمایی باید در خصوص از رده خارج کردن این هواپیماها تصمیم گیری کنند چراکه این هواپیماها بخشی از فضای فرودگاه ها به ویژه فرودگاه مهرآباد را اشغال کرده اند.
به گفته ی وی سازمان هواپیمایی کشوری جهت جمع آوری و از رده خارج شدن هرچه سریع تر هواپیماهای زمین گیر که قابلیت عملیاتی شدن ندارند یا تعمیر آنها اقتصادی نیست پیگیری های لازم را انجام می دهد چراکه با خروج این هواپیماها از فرودگاه های کشور بخشی از فضای فرودگاهی برای پارک هواپیماهای عملیاتی آزاد می شود. 
به گفته ی معاون وزیر راه و شهرسازی، شرکت های هواپیمایی در مرحله انجام اقدامات قانونی و مطالعات لازم برای نحوه خروج هواپیماهای غیرعملیاتی خود از فرودگاه ها هستند زیرا جدا کردن قطعات این هواپیماها و اوراق کردن آن ها یک فرآیند پیچیده و زمان بر است. همچنین، فرآیند جمع آوری این هواپیماهای زمین گیر غیرعملیاتی باید با توجه به مسائل زیست محیطی صورت گیرد. معاون وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت افزایش سرمایه ایرلاین ها نیز گفت: در این زمینه پیش از این دستورالعملی برای نوع فعالیت ایرلاین ها متناسب با میزان سرمایه آن ها تدوین شده است که شرکت های هواپیمایی در تلاش برای تأمین سرمایه مورد نیاز برای فعالیت هستند. عابدزاده همچنین عنوان کرد که بر اساس دستور العمل تأمین سرمایه شرکت های هواپیمایی هر ایرلاین به تناسب سرمایه و دارایی خود گواهینامه فعالیت در تمام بخش های حمل و نقل هوایی ( full AOC)٬ برنامه ای٬ چارتری یا باری را دریافت می کند. رییس سازمان هواپیمایی کشوری در بخش دیگری از اظهاراتش از افزایش تمایل کشورهای اروپایی برای برقراری پروازهای مستقیم خود با ایران خبر داد و گفت: ایرلاین هایی که از گذشته قرارداد دو جانبه با سازمان هواپیمایی کشوری نداشتند به دنبال انعقاد قرارداد و شرکت هایی که قرارداد داشتند به دنبال افزایش تعداد پروازهای خود به ایران هستند.

افزایش آمارهای مسافری و پروازها در فرودگاه کیش
ادامه مطلب

نظرات کاربران