airbus_formation_flight_a320_a330_a350_xwb_a380

نهایی شدن قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیما از ایرباس

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۷ آبان ۱۳۹۵

نهایی شدن قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیما از ایرباس

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وزیر راه و شهرسازی ایران نشستی با حضور بیش از ۲۰۰ تن از نمایندگان و فعالان حوزه حمل و نقل چین و همچنین مدیران ارشد شرکت‌های چینی مرتبط با این حوزه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر پکن داشته است. وی در این نشست با بیان اینکه شرایط برای گسترش همکاری های دو کشور ایران و چین در زمینه های مختلف فراهم است، از علاقه‌مندی خود برای بیشتر شدن این مناسبات در زمینه تجارت، سیستم لجستیک و حمل و نقل خبر داد.

به گفته ی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ایران، دو کشور هم اکنون دارای زیرساخت های بسیار خوبی هستند و می توانند شرایط و امکانات موجود را در راستای احیای جاده ابریشم نوین نیز به‌کار بگیرند. احیای این جاده برای ایران نیز از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و مهم این است که بازسازی و راه اندازی دوباره آن با بهره وری مناسب از امکانات لجستیک موجود انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی ایران به برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در نوسازی ناوگان حمل و نقلی اعم از ریلی، هوایی، جاده ای و همچنین توسعه بنادر اشاره کرد و از شرکت های چینی درخواست کرد مشارکت فعال تری در اجرای این طرح ها داشته باشند.

وی به تشریح نوسازی ناوگان هوایی کشور پرداخت و اعلان کرد، تامین ۵۰۰ هواپیما ظرف پنج سال از عمده ترین برنامه های در دست اجرا است که در همین رابطه مذاکراتی نیز با شرکت های هواپیماسازی ایرباس و بوئینگ صورت گرفته است.

آغاز مجدد پروازهای ایران به استانبول
ادامه مطلب

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد، قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیما از شرکت ایرباس در سال جاری نهایی می شود و با شرکت بوئینگ نیز مذاکرات در حال انجام است. همچنین آخوندی افزود اگر شرکت های چینی روش های مالی ایران را تامین کنند ایران به تولید هواپیماهای کوتاه برد توسط شرکت های چینی خواهد پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در کنار بحث نوسازی ناوگان هوایی؛ نوسازی ناوگان جاده ای و خرید ۲۰۰۰ هزار واگن مسافربری و ۲۰ هزار واگن باری در بخش حمل و نقل ریلی، از دیگر نکاتی بود که وزیر راه و شهرسازی در سخنان خود به آن اشاره کرد اما یادآور شد که مهم ترین نکته در این بین برای وی، بحث تامین مالی است. آخوندی در ارتباط با خرید هواپیماها، پروژه های نوسازی واگن ها و سیستم های کامیون ها نیز افزود روش پیشنهادی ایران «لیزینگ فاینانس» است.

 

نظرات کاربران