گردشگری - گردشگری ایران و انگلیس - تفاهم همکاری های حمل و نقل ریلی بين ایران و انگلیس-

امضای یادداشت تفاهم همکاری حمل و نقل ریلی ؛ایران و انگلیس

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: جمعه, ۷ خرداد ۱۳۹۵

امضای یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل ریلی بین ایران و انگلیس

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، این تفاهم نامه با هدف توسعه ی سیستم راه آهن جمهوری اسلامی ایران از طریق تبادل دانش و تکنولوژی در بخش ریلی، در روز چهارشنبه ی گذشته به امضا رسید. زمینه های همکاری دو کشور در قالب مدیریت فرآیندها و سیستم های حمل و نقل ریلی و نیز مدیریت فنی و تکنولوژی راه آهن، مورد تاکید قرار گرفته است.

بر اساس گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل راه آهن کشور ایران در جریان سفرش به لندن، همچنین با دو تن از معاونین وزارت حمل و نقل انگلیس دیدار و ضمن اشاره به برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در زمینه ارتقای جایگاه حمل و نقل ریلی و جابجایی مسافر و بار در کشور، فرصت های کم نظیر سرمایه گذاری در این بخش را برای طرف انگلیسی مورد تشریح قرار داد. طرف انگلیسی نیز با اشاره به جذابیت های ایران برای همکاری های تجاری و اقتصادی، نسبت به توسعه ی مناسبات، در حوزه ی حمل و نقل ریلی با کشورمان ابراز علاقه مندی نمود. 

امضای یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل ریلی میان تهران و لندن متعاقب سفر فروردین ماه گذشته روبرت گودویل معاون وزیر حمل و نقل انگلیس به ایران صورت می گیرد. انگلیس علاقه مند به گسترش همکاری لندن و تهران در حوزه های حمل و نقل بویژه حمل و نقل ریلی و قطارهای سریع السیر و نیز در حوزه های زیر ساختی، از قبیل بخش های فرودگاهی و هوانوردی است.

تعلق گرفتن کرسی جهانی یونسکو به ایران
ادامه مطلب

نظرات کاربران