شمارش معکوس تا شروع رویداد جهانی گردشگری در ایران

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۷ دی ۱۳۹۵

شمارش معکوس تا شروع رویداد جهانی گردشگری در ایران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر، کنوانسیون راهنمایان گردشگری چالشی مهم برای گردشگری ایران تلقی می شود، چراکه کیفیت خدمات در ایران را به بوته نقد و ارزیابی سفیران جهانی می گذارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر، به نقل از خبرگزاری ایسنا، تاکنون برای حضور در این کنوانسیون که از ششم تا 18 بهمن ماه در استان های تهران، زنجان، همدان، یزد، شیراز و اصفهان برگزار خواهد شد، مجموعا 411 راهنمای ایرانی و خارجی ثبت نام کرده اند که از آن میان نزدیک به 300 نفر از 45 کشور جهان هستند.

بنابر گزارش دبیرخانه کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری، تاکنون 250 درخواست برای دریافت روادید ایران ثبت شده که از آن میان 203 کد روادید صادر شده و این شرکت کنندگان برای آن تاریخ می توانند بدون مانعی ویزای فرودگاهی ایران را دریافت کنند.

کسی اجازه قهر ندارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر، معاون گردشگری کشور در نشست ارائه گزارش و برنامه های این کنوانسیون جهانی که یک ماه دیگر در ایران آغاز می شود، گفت: تمرین بزرگی در پیش است که مسئولیت های ما را در برابر حفاظت و حراست از این برنامه دو چندان می کند.

مرتضی رحمانی موحد با اشاره به اثرگذاری این رویداد از بُعد داخلی و بین المللی اظهار کرد: یقین داشته باشید شرکت کنندگان کنوانسیون راهنمایان گردشگری تا سال ها از نحوه مهمان نوازی، رفتار و آنچه در ایران دیده اند سخن خواهند گفت. چه بهتر که بتوانیم بسترساز و زمینه ساز دوران خوبی از یاد و نام جمهوری اسلامی ایران و جاذبه های کشورمان باشیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم در این رویداد مأموریت مهم راهنمایان گردشگری ایران که ایفاکننده نقش مهمی در زنجیره خدمات گردشگری کشور هستند، به خوبی به نتیجه برسد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: ما از این کنوانسیون مراقبت و آن را همراهی خواهیم کرد تا به هدف ترسیم شده دست یابیم.

تمهیدات زمستانی فرودگاه مهرآباد
ادامه مطلب

رحمانی موحد سپس با اشاره تلویحی به غیبت جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی در این نشست که چندی پیش با صدور اطلاعیه ای امتناع خود را برای مشارکت و برگزاری این کنوانسیون اعلام کرده، گفت: دعوت، اصرار و تأکید می کنم که همه در این برنامه ملی حضور داشته باشند، هیچ کسی اجازه ندارد در این برنامه ملی قهر کند. همه باید کنار هم و دست در دست یکدیگر ارزش والایی از مهمان نوازی، انسانیت و آموزه های این مرز را عرضه کنیم.

وی اضافه کرد: اگر کسی در این جمع غایب است خود را به زودی حاضر کند تا همگی به نتیجه ای که می خواهیم برسیم. این پیغامی از دل است که امیدوارم بر دل بنشیند.

در ادامه نشست آماده سازی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری که پیش از ظهر روز دوشنبه (ششم دی ماه) در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، مدیران استان های تهران، زنجان، همدان، یزد، فارس و اصفهان به عنوان میزبان پیش و پس گشت های این کنوانسیون به ارائه برنامه و آمادگی های انجام شده پرداختند.

حداقل دستاوردی که کنوانسیون جهانی راهنمایان دارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر، به نقل از ایسنا، مدیرکل تبلیغات و بازرگانی گردشگری توضیح داد: این رویداد از ششم تا هشتم بهمن ماه به پیش گشت هایی در استان های زنجان و همدان اختصاص دارد که یقینا ارائه هرگونه خدمات، هماهنگی ها و نوع میزبانی آنها در برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری اثر می گذارد.

به گفته علی باقر نعمتی زرگران، اجلاس کنوانسیون از نهم تا 13 بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد و در ادامه، پس گشت هایی از چهاردهم تا هجدهم بهمن ماه در استان های اصفهان و شیراز اجرا می شود.

وی افزود: در 12 روز میزبانی نزدیک به 300 تن از رؤسای تشکل ها و راهنمایان گردشگری جهان حضور خواهند داشت، آن هم در شرایطی که کشور ما با تبلیغات منفی و سوء رسانه های غربی مواجه است. برگزاری این رویداد و میزبانی از آن می تواند فرصتی برای نمایش چهره مردم ایران، آبادانی و شکوه آن باشد.

گردشگران کدام کشور بیشترین پرداخت کننده ی هزینه هتل در روسیه هستند؟
ادامه مطلب

نعمتی همچنین اظهار کرد: حداقل دستاورد این کنوانسیون گردشگری ارتقاء کیفیت خدمات گردشگری است و خوشحالیم که به این بهانه رقابت خوبی بین استان های میزبان ایجاد شده است.

وای به حال تان اگر مشکلی پیش آید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران ضمن اعلام آمادگی برای میزبانی از کنوانسیون بین المللی، گفت: فکر نمی کنم مشکلی در این استان وجود داشته باشد. هرچند در کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران خارجی سوالی درباره احتمال وقوع مشکل در جریان برگزاری این کنوانسیون پرسیده شد که بنده پاسخ دادم اتفاقا خوشحال می شوم این رویداد دچار مشکل شود، چون اگر قرار باشد این تورها که با هدایت راهنمایان گردشگری برگزار می شود مشکل زا باشند، که وای به حال شان.

رجبعلی خسروآبادی ادامه داد: ما انتظار داریم این تورها با کیفیت و بدون مشکل برگزار شوند و خودمان نیز برای انجام با کیفیت همایش و تورهای کنوانسیون بین المللی راهنمایان گردشگری اعلام آمادگی می کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان نیز با اشاره به شعاری که برای میزبانی این استان برگزیده شده است، افزود: ما با شعار «زنجان میزبان مهربان» به استقبال کنوانسیون می رویم.

یحیی رحمتی همچنین اظهار کرد: طبق هماهنگی ها در شورای تأمین استان، دستگاه های امنیتی به تأمین امنیت در مسیر حرکت تورهای پیش گشت کنوانسیون موظف شده اند.

معاون گردشگری همدان نیز درخواست کرد؛ در حین برگزاری تورهای این کنوانسیون تعاملی بین زنجان و همدان برگزار شود تا در ارائه خدمات مشکلی پیش نیاید.

خاکسار همچنین بیان کرد: امیدوارم چهره واقعی همدان به راهنمایان گردشگری خارجی نشان داده شود.

مصیب امیری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس نیز با اشاره به شمار جاذبه های تاریخی و طبیعی این استان، افزود: ما سالانه میزبان بیش از پنج میلیون گردشگر خارجی و داخلی هستیم. امیدواریم از این رویداد نیز بیشترین بهره برداری را داشته باشیم.

برگزاری مراسم باشکوه شصتمین سالگرد ورود لوفت هانزا به ایران
ادامه مطلب

دانش یزدی مدیر جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد نیز بیان کرد: میزبانی از این کنوانسیون جهانی به منزله دعوت از ٣٠٠ سفیر از ۴۵ کشور جهان است که نقطه عطفی برای گردشگری کشورمان به شمار می آید.

عده ای گردشگری را نمی فهمند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر، یارمحمدیان – مدیر میراث فرهنگی و گردشگری کاشان – به نمایندگی از استان اصفهان در این نشست حضور داشت که تلاش برای پذیرش حق میزبانی ایران از کنوانسیون جهانی راهنمایان را به عملی قهرمانانه توصیف کرد و افزود: معتقدم کاری که جوانان ما در پراگ برای پذیرش این حق میزبانی انجام دادند کمتر از ایثار جوانان ما در دوران دفاع مقدس نبوده است. اکنون کار قهرمانانه ما این است که کشور را آن طور که هست معرفی کنیم نه آن طور که بعضی ها نشان داده اند.

وی گفت: متأسفانه عده ای گردشگری را نمی فهمند. امیدوارم آن ها نیز روزی ارزش این صنعت را برای کشوری که در دفاع از هویت آن مبارزه کردیم، متوجه شوند.

در این نشست از پوستر کنوانسیون جهانی راهنمایان با حضور معاون گردشگری و رییس کانون سراسری انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری رونمایی شد.

نظرات کاربران