شرکت های هواپیمایی - هواپیمای سان فلایر - هواپیمای الکتریکی -  شرکت هواپیمایی هوا الکتریک - دنور - کلرادو - جورج بای -  صنعت هوانوردی

هواپیمایی الکتریکی که می تواند جهان را متحول سازد

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۵

هواپیمایی الکتریکی که می تواند جهان را متحول سازد   

   یک شرکت کوچک در دنور، کلرادو، نخستین مدل اولیه از یک هواپیمای جدید تمام الکتریکی را رونمایی کرده است. این محصول می تواند انقلابی مشابه با آن چه در صنعت خودروسازی با آن مواجه هستیم را به زودی در صنعت هوانوردی شکل دهد.

هواپیمای سان فلایر حاصل افکار جورج بای، مهندس و خلبان، و شرکت هواپیمایی هوا الکتریک است. این محصول به عنوان یک هواپیمای آموزشی بی نقص طراحی شده و توانایی سه ساعت پرواز با یک بار شارژ کامل بسته باتری خود را دارد. برای شارژ مجدد باتری این هواپیما به ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارید.

به گفته بای، هزینه های یک ساعت پرواز آموزشی در صورت استفاده از سان فلایر می تواند در حدود یک دلار باشد در شرایطی که هزینه های تعمیر و نگهداری آن با توجه به استفاده از پیشرانه ای با یک بخش متحرک منفرد در مقایسه با یک پیشرانه بنزینی با بیش از یک هزار قطعه می تواند به طور قابل توجهی کاهش یابد.

در شرایطی که این هواپیما هنوز باید تاییدیه اداره هوانوردی فدرال آمریکا را کسب کند – روندی طولانی و خسته کننده است – اما بای باور دارد این روند طی سه سال تکمیل خواهد شد. بنابر ارزیابی های وی، هزینه محصول نهایی حدود ۲۵۰ هزار دلار برای هر هواپیما خواهد بود.

با توجه به کمبود خلبان که صنعت هوانوردی طی چند سال گذشته با آن مواجه بوده است، هواپیماهای الکتریکی آموزشی مانند سان فلایر می توانند اثر فوری بر صنعت هواپیمایی داشته باشند، اگرچه زمان ورود فناوری الکتریکی در هواپیماهای مسافربری ممکن است چندان دور نباشد.

قانونی شدن خرید و فروش آنلاینِ خدمات سفر و گردشگری
ادامه مطلب

در همین راستا می توان به آغاز همکاری شرکت هواپیماسازی ایرباس با شرکت مهندسی و فناوری زیمنس به منظور پژوهش در زمینه پیشرانه های الکتریکی اشاره کرد. به گفته تام اندرس، مدیرعامل ایرباس، تا سال ۲۰۳۰ هواپیماهای مسافربری با گنجایش کمتر از ۱۰۰ صندلی می توانند با سامانه های پیشرانش هیبریدی به پرواز درآیند.

نظرات کاربران