صدور روادید الکترونیکی ایران بدو ورود

افتتاح ششمین دفتر صدور روادید الکترونیکی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از ایسنا، حسن قشقاوی در مراسم افتتاح دفتر صدور روادید الکترونیکی در بندرعباس بیان کرد: با پیگیری های مکرر استاندار هرمزگان و با حمایت های نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی امروز دفتر صدور روادید الکترونیکی به عنوان ششمین شهر کشور در فرودگاه بین المللی بندرعباس و بندر شهید باهنر افتتاح شد.

وی با تشکر از رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعباس جهت پیگیری های راه اندازی این دفتر تصریح کرد: هرمزگان تنها استان کشور است که در آن سه نمایندگی وزارت امور خارجه به طور هم زمان در حال فعالیت هستند (بندرعباس، قشم و کیش) که از نمایندگی های موفق کشور به شمار می روند.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه اظهار کرد: به عقیده من کار نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعباس بسیار مهم است که تائید اسناد تجاری و دانشجویی، رسیدگی به احوالات چهارگانه اتباع خارجی در بندرعباس، برنامه ریزی برای سفرهای دیپلمات های مقیم تهران، گسترش گردشگری و حل اختلافات نیز بر عهده این دفاتر است.

وی افزود: صدور روادید الکترونیکی که از امروز اتفاق افتاد برای اتباع بیش از 180 کشور جهان به غیر از 10 کشور (که بر اساس عمل متقابل، روادید فرودگاهی صادر نمی کنیم)، از امروز ظرف 2 الی 3 دقیقه بدون مراجعه به سرکنسولگری ها انجام می شود که این اتفاق مهمی در توسعه گردشگری و تجاری است.

قشقاوی تأکید کرد: هرمزگان پتانسیل فراوانی در تمام زمینه های اقتصادی دارد، به همین علت ما باید به فعالین اقتصادی خدمات ویژه ای عرضه کنیم. موقعیت این استان اقتصادی است و در راستای تقویت درآمدهای ملی ما از جمله گمرکات، نفت و گاز که این استان مرکز اصلی آن ها است باید تلاش کنیم.

باغ ناجی یزد به ثبت ملی رسید
ادامه مطلب

وی عنوان کرد: به زودی دفتر اقتصادی کنسولی جمهوری قزاقستان در بندرعباس آغاز به کار خواهد کرد و آن ها نیز این نقطه را دروازه ترانزیتی به خلیج فارس می دانند.

قشقاوی در پایان گفت: امیدوارم این دو نمایندگی صدور روادید الکترونیکی که امروز در فرودگاه بین المللی بندرعباس و بندر شهید باهنر افتتاح شد، عیدی خوبی از سوی دولت تدبیر و امید در آستانه سال نو به مردم این استان باشد.

نظرات کاربران