emirates_2

قدردانی امارات از مرکز کنترل فضای‌ ایران

کل : 1

میانگین : 4

تاریخ انتشار: شنبه, ۷ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش پایگاه خبری حمل و نقل کشور، به نقل از مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌ها، امارات از مرکز کنترل فضای‌ ایران به علت کنترل و حفظ پروازهای امارات در فضای ایران تا مساعد‌شدن شرایط این کشور‌ قدردانی نمود. مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌ها اظهار داشت: شرکت فرودگاه‌ها با هریک از کشورهای همجوار از جمله امارات، بحرین و عمان، ۱۱ توافقنامه همکاری دو جانبه برای جلوگیری از پیشامدهای احتمالی در حوزه هوانوردی دارد، تا در مواقع خاص به شکل مناسب و هماهنگ تعامل متقابل داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری حمل و نقل کشور به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، مدیر ترافیک هوایی مرکز کنترل شیخ زائد امارات متحده عربی از مرکز کنترل فضای کشور قدردانی کرد.

مسعود نیکبخت مدیرکل مراقبت پرواز در ارتباط با این موضوع اظهار داشت: در بیست و نهمین روز از بهمن‌ماه امسال شرایط جوی در کشور امارات نامساعد شد، به گونه‌ای که کنترلرهای فرودگاه‌های این کشور مجبور به اعمال جدایی زمانی بیشتر میان ترافیک‌های ورودی شدند، اماراتی‌ها برای تحقق این اقدام از مرکز کنترل ترافیک تهران درخواست کردند تا این پروازها را در فضای ایران حفظ و کنترل کرده و زمان کافی برای تصمیم‌گیری کارکنان مراقبت پرواز اماراتی و فرود هواپیماها در فرودگاه‌های آن کشور فراهم شود.

وی افزود: فاصله هر پرواز در امارات ۲.۵ مایل است و چون فضای امارات کوچک بوده و اغلب پروازها از FIR ایران عبور می‌کنند، کنترلرهای مرکز کنترل ترافیک هوایی تهران این فواصل را فراتر از تعهد توافق شده ایجاد کردند تا شرایط بحرانی و آب و هوایی نامساعد این منطقه کاهش یابد.

فرود اضطراری هواپیمای ماهان
ادامه مطلب

مدیرکل مراقبت پرواز عنوان داشت، این همکاری در سطح بین‌المللی مرسوم است. به طور مثال طی چند روز گذشته با نقص در رادار اهواز و غیر عملیاتی شدن آن مواجه شدیم، که مرکز کنترل ترافیک کشور بحرین پروازهای عبوری ایران را با شرایط تعیین شده توسط مرکز کنترل تهران به فضای ایران هدایت کرد.

نیکبخت درباره کیفیت این تقدیرنامه در مجامع بین‌المللی توضیح داد: ارایه این تقدیرنامه انعکاس بین‌المللی دارد، زیرا گزارش چنین شرایطی به دفاتر منطقه‌ای ایکائو و یاتا ارایه شده و ایرلاین‌ها از این شرایط مطلع می‌شوند که ایران با وجود تحمل تحریم‌ها همکاری‌های خوبی در سطح بین‌المللی دارد. بنابراین، این تقدیرنامه برای ایران اعتبار به همراه دارد و این تشکر تنها از مراقبت پرواز نبوده است بلکه از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی و به تبع آن از کشور عزیزمان ایران است.

نظرات کاربران