Prime Air - هواپیمای باربری آمازون - سیاتل -

تحویل نخستین هواپیمای Prime Air

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۵

تحویل نخستین هواپیمای Prime Air

  به علت افزایش حجم بسته های ارسالی آمازون و پیدایش نیاز به هواپیماهای اختصاصی، این شرکت در آخرین کنفرانس خبری که در سیاتل برگزار گردید، از اولین هواپیمای «Prime Air» رونمایی کرد. مدل هواپیمای «Prime Air»، بوئینگ ۷۶۷ است و پیش از این متعلق به «اطلس ایر» بود و برای حمل و نقل بار استفاده می شد.

اوایل سال جاری میلادی، آمازون اعلام کرد با دو شرکت «اطلس ایر» و «گروه خدمات حمل و نقل هوایی» برای اجارهء هواپیما وارد مذاکره شده و قصد دارد، ۴۰ هواپیمای باربری را طی دو سال آینده به خدمت بگیرد، که در حال حاضر یازده فروند از آنها به بهره برداری رسیده‌اند، اما هواپیمای «Prime Air» رونمایی شده، اولین نمونه از هواپیماهایی است که این شرکت به طور اختصاصی رنگ آمیزی کرده است.فروش آمازون در سه ماهه دوم امسال در آمریکای شمالی، با ۲۸ درصد رشد، به حدود ۱۸ میلیارد دلار رسید. همچنین ده ها میلیون کاربر پرایم این سایت، جزو بهترین مشتریان آنها به شمار آمده و با پرداخت حق عضویت ۹۹ دلار در سال، از خدمات تحویل رایگان بهره مند می گردند.

در ارتباط با این موضوع معاون ارشد آمازون، دیو کلارک، اعلان داشت: ما با استفاده از هواپیماهای اختصاصی خود می‌توانیم ارتباط بین دو مقصد مورد نظر را به شیوه ای مطلوب فراهم سازیم، و زمان‌بندی ارسال بسته ها را بنا به نیاز هر روز تغییر دهیم. ما با این شیوه می توانیم ظرفیت، انعطاف پذیری و کنترل هزینه را نیز بهبود بخشیم.
گفتنی است شرکت آمازون علاوه بر دارا بودن هواپیماهای باربری اختصاصی، تعداد مراکز انبارداری و مرتب سازی کالا در سطح جهان را به ۱۴۵ عدد رسانده است. ضمن اینکه خدمات تحویل اختصاصی در محل را در کشورهای مختلف ارائه می دهد. از جمله اقدامات دیگر آمازون برای توسعهء کسب و کار خود، می توان به فناوری‌ها و پشتیبانی متعددی از جمله پهپادهای حمل کالا، کامیون های حمل بار اختصاصی، و کشتی های باربری ویژه اشاره کرد.

نظرات کاربران