hilton-hotels

تسهیل شرایط برای جذب سرمایه گذاران در صنعت هتلداری

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۵

تسهیل شرایط برای جذب سرمایه گذاران در صنعت هتلداری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از ایسنا، رئیس جامعه هتلداران ایران در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفت: «در تهران تقاضا برای ساخت هتل زیاد است، اما از بس که زمین با نرخ گران فروخته می شود و عوارض شهرداری بالا است، سرمایه گذاران نمی توانند در این شهر هتل 4 و 5 ستاره تاپ بسازند؛ در حالی که هم اکنون وقت حمایت از سرمایه گذار است».

به گفته ی جمشید حمزه زاده: «در واقع استقبال در مقایسه با گذشته زیاد شده، اما مشکلات زیربنایی آنقدر زیاد است که بیشتر سرمایه گذاران از همان ابتدای کار با چالش های بسیاری مواجه می شوند».

ایجاد مشوق هایی مثل واگذاری زمین با قیمت مناسب و آزادسازی نرخ اقامت از اقدامات لازم برای حمایت و جلب سرمایه گذار در عرصه ی هتل سازی هستند.

او همچنین با انتقاد از ساخت هتل بدون نیازسنجی در مناطق مختلف اظهار کرد: «هرگونه احداث هتل باید به مطالعات نیازسنجی مشروط شود. واقعیت آن است که ما در هر نقطه ای از ایران به هتل های 4 و 5 ستاره یا حتی اقامتگاهی در سطح هتل نیاز نداریم، اما به نظر می رسد این فاکتور مهم جدی گرفته نمی شود».

حمزه زاده افزود: «وضعیت به گونه ای شده که با هر درخواستی برای ساخت هتل موافقت می شود؛ بدون آنکه به سرمایه گذاری جهت داده شود. مصداق ملموس این شرایط، مشهد است که بدون نیازسنجی، هتل سازی به شکل انبوه در حال اتفاق است و حتما در آینده نزدیک این شهر را دچار مشکل می کند».

سوخو از فروش هواپیمای مسافربری سوپرجت 100 به ایران خبر داد
ادامه مطلب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از ایسنا، حمزه زاده هتلدار بخش خصوصی، در دسترس نبودن اطلاعات هتل هایی که گفته شده به بهره برداری رسیده اند، را نیز مورد نقد قرار داد و افزود: «آمار هتل های بهره برداری شده مستند نیست. برای همین از اداره های میراث فرهنگی و گردشگری استان ها درخواست شده اطلاعات این هتل های تازه تاسیس را به صورت فهرست شده ارائه کنند تا در دسترس دیگران قرار گیرد.»

رئیس جامعه هتلداران ایران یادآور شد: «ما انتظار داریم زمانیکه مسئولان آماری را به صورت عمومی اعلام می کنند، اطلاعات جزئی تر آن را نیز در دسترس قرار دهند تا ابهامی پیش نیاید».

براساس این خبر، پیش از این معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرده بود که در سه سال و نیم گذشته 30 هتل در کشور به بهره برداری رسیده و امسال هم 15 هتل دیگر به چرخه خدمات اقامتی اضافه می شود و 125 هتل دیگر هم درحال آماده سازی و ساخت است. او قبلا نیز گفته بود که 175 هتل 4 و 5 ستاره با پیشرفت فیزیکی 20 تا 80 درصد در حال ساخت است که تا پایان سال 1396، 65 واحد آن به بهره برداری می رسد.

نظرات کاربران