تحویل نخستین بوئینگ در سال 2018

کل : 2

میانگین : 5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

به گزارش تین نیوز و به نقل از ایرنا، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل در ارتباط با قرارداد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با کمپانی (ای.تی.آر) ATR اعلام کرد: در سال ۲۰۱۷ شرکت ای. تی. آر ۹ فروند هواپیما به هما تحویل می‌دهد که ۴ فروند آن این هفته وارد کشور می‌شود.

به گزارش ایرنا، اصغر فخریه کاشان اظهار داشت: خلبانان و متخصصان هما در حال حاضر در تولوز فرانسه هستند تا با انجام فرآیند تحویل این هواپیماها آن ها را تحویل گیرند.

فخریه کاشان با بیان این که شرکت ایرباس با توجه به قرارداد خود به هما تاکنون ۳ فروند هواپیما تحویل داده است، عنوان کرد: ایرباس امسال ۳ فروند دیگر هواپیمای نو به هما تحویل خواهد داد تا به تدریج وارد کشور شوند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل درباره ی قرارداد هما با بوئینگ افزود: شرکت بوئینگ طبق قرارداد خود نخستین فروند از هواپیماهای خود را در سال ۲۰۱۸ به هما تحویل می‌دهد.

به گفته ی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی: شرکت بوئینگ اخیرا پیشنهاد کرده بود که یک فروند هواپیمای ۷۷۷ به ایران ایر تحویل دهد که ما اعلام کردیم اگر از لحاظ فنی، مالی و حقوقی مورد قبول باشد ما از آن استقبال می‌کنیم.

فخریه کاشان با بیان این که ما مذاکرات خود را در خصوص تحویل این هواپیما با بوئینگ آغاز کردیم، گفت: تمام مذاکرات ما با بوئینگ با صمیمیت و صداقت انجام شد و ما اعلام کردیم نمی توانیم از این هواپیما در ناوگان هوایی خود استفاده کنیم، لذا مقرر شد که تحویل هواپیماهای بوئینگ به ایران ایر طبق قرارداد از سال ۲۰۱۸ آغاز شد.

فرود اضطراری هواپیمای امارات در فرودگاه دبی
ادامه مطلب

نظرات کاربران