هتل بین المللی کوثر ناب مشهد

رتبه ی اول استانداردسازی هتل ها در کشور متعلق به کدام استان است؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی محمد قانعی، مشهد تنها شهر کشور است که روند استانداردسازی واحدهای اقامتی هتل را از سال 1387 آغاز کرده است.

به گفته ی قانعی: هم اینک 95 درصد هتل های خراسان رضوی با استانداردهای روز جهانی تطبیق داده شده اند و این روند به شکل طبیعی در حال طی شدن است. به طوری که دوره بازنگری استانداردها نیز در اغلب هتل هایی که در نخستین سال اقدام به اجرای استانداردهای اعلام شده نموده بودند آغاز شده است.

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی گفت: هتل های باقیمانده نیز روند استانداردسازی را آغاز کرده و طی چند ماه آینده موفق به دریافت گواهینامه استانداردسازی هتل ها می شوند. قانعی افزود: هم اینک استانداردسازی در همه هتل هایی که مورد بهره برداری قرار می گیرند رعایت می شود زیرا تنها در صورت برخورداری از این گواهینامه اجازه بهره برداری از هتل صادر می شود.

در حال حاضر 206 هتل یک تا پنج ستاره در خراسان رضوی فعال و حدود 200 واحد هتل دیگر نیز در حال ساخت و بهره برداری است. سطح کیفی و کمی خدمات در هتل های خراسان رضوی و مشهد در مقایسه با هتل های مشابه در سایر نقاط کشور به مراتب بالاتر و مطلوب در نظر مسافران است. خراسان رضوی با 52 درصد واحدهای اقامتی دائم کشور شامل هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیر، هزار واحد از این مراکز اقامتی را در اختیار دارد.

درآمد ۴ میلیارد دلاری صنعت هواپیمایی جهان در ۵ ماه
ادامه مطلب

نظرات کاربران