نخستین رالی گردشگری بانوان - بازدید از مناطق گردشگری ایران- تقویت مهارت رانندگی زنان،- رشته رالی-شرکت هلدینگ گردشگری فلامینگو - کانون اتومبیلرانی و گردشگری ایران

برگزاری نخستین جشنواره رالی گردشگری بانوان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

برگزاری نخستین جشنواره رالی گردشگری بانوان

   نخستین جشنواره رالی گردشگری بانوان با هدف تقویت مهارت‌های رانندگی میان زنان، در شهریور ماه برگزار می‌شود. نخستین رالی گردشگری بانوان با هدف بازدید از مناطق کمتر انتخاب شده گردشگری ایران و تقویت مهارت‌های رانندگی در میان زنان، با حضور علاقه مندان به رشته رالی توسط شرکت هلدینگ گردشگری فلامینگو و با یاری کانون اتومبیلرانی و گردشگری ایران در طی روزهای دوم تا هفتم شهریور ماه امسال برگزار می‌شود.

در این رابطه رقیه حاتمی پور- مدیر شرکت هلدینگ گردشگری فلامینگو، بیوک موسوی – مدیریت مجموعه تاریخی سعدآباد، و اسلامی – مدیر کانون اتومبیلرانی، از متولیان این جشنواره در کاخ موزه ملت مجموعه سعدآباد طی نشستی خبری به جزئیات نخستین جشنواره و مسابقه رالی گردشگری بانوان پرداختند.

به گفتهء مدیر شرکت گردشگری فلامینگو، نکاتی که در این رقابت‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد مهارت رانندگی بانوان و همچنین معرفی مناطق کمتر دیده شدهء ایران می باشد؛ در نتیجه میزان سرعت، معیار پیروزی در این مسابقه نیست.

در این جشنواره غرفه‌هایی برای بانوان در نظر گرفته شده است که تعداد بیشتر آنها از زنان سرپرست خانوار هستند. این جشنواره در طول این روزها از ساعت ۱۵ تا ۲۳ دائر است و برنامه‌های ویژه‌ای در طول شب‌های این جشنواره اجرا می‌شود.

مدیر کانون اتومبیلرانی استان تهران نیز در این نشست بیان کرد: ضوابط سخت گیرانه ای برای شرکت در این مسابقه در نظر گرفته نشده و تنها شرط حضور در این رقابت‌ها داشتن گواهینامه رانندگی است. بانوان با حضور یک نقشه خوان و برخورداری از مهارت‌های اولیه می‌توانند در این رقابت‌ها شرکت کنند. شرکت کنندگان در این مسابقه حتماً باید در جلسه توجیهی که قبل از مسابقه برگزار می‌شود، حضور یابند. نقطهء شروع مسیر این مسابقات، کاخ موزه سعدآباد است و مسیر رالی بعد از گذر رانندگان از استان البرز و قزوین، در استان زنجان به پایان خواهد رسید.

باغ ناجی یزد به ثبت ملی رسید
ادامه مطلب

به گفتهء بیوک موسوی – مدیریت مجموعه تاریخی سعدآباد، اینگونه برنامه‌ها کمک به ایجاد روحیه شاد، تفریحی و ورزشی بانوان می‌کند و در معرفی مناطق گردشگری موثر است.

گفتنی است طبق برنامه ریزی شرکت کنندگان از نقاط گردشگری و دیدنی موجود در این مسیر بازدید خواهند کرد. هم زمان با شروع مسابقات در مجموعه سعدآباد جشنواره‌ای مخصوص بانوان برپا خواهد شد. همچنین مهلت ثبت نام برای شرکت در این مسابقه تا آخر مرداد ماه است و هیچ هزینه ای بابت شرکت در این مسابقه دریافت نمی‌شود. علاقمندان می‌توانند از طریق دبیرخانهء این جشنواره با شماره ۲۲۲۲۲۰۱۴ برای ثبت نام تماس حاصل کنند.

نظرات کاربران