فرانسه در بهار

تسهیل صدور ویزای فرانسه برای ایرانیان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۵

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از کن نیوز، وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد فرانسه در تلاش است صدور ویزای فرانسه برای ایرانیان را تسهیل بخشد و تسهیلات بیشتری ارائه دهد.

ژان مارک آیرو، وزیر خارجه فرانسه در همایش تجاری ایران و فرانسه تاکید کرد به دنبال همکاری درازمدت با ایران در بخش های ریلی، بندری و انرژی می باشد. وی اظهار داشت، بعد از امضای قرارداد وین وارد مرحله جدیدی شدیم و این تفاهم برای ما بسیار مهم است.

وزیر خارجه فرانسه افزود که ایران در آموزش عالی در تمام دنیا خوشنام است و به همین دلیل هم ما می خواهیم با این کشور تعامل دانشگاهی داشته باشیم. در همین راستا هم ١٧ تفاهم نامه همکاری دانشگاه ها در گذشته امضا شده که به سود دو کشور است. باید بگویم که فرانسه از همکاری دو جانبه استقبال می کند.

آیرو با بیان اینکه فرانسه خواهان تسهیل روادید برای ایرانیان است، تاکید کرد که ما تلاش می کنیم برای روادید تسهیلات بیشتری داشته باشیم و صدور ویزا را راحت تر کنیم و این موضوع را به سفارت فرانسه در ایران اعلام کرده ام و سفیر ما هم در این خصوص فعالیت زیادی دارد.

وزیر خارجه فرانسه از همکاری دو کشور برای مبارزه با تروریسم خبر داد و افزود: روابط ایران و فرانسه بعد از برجام بیش از ۲۰۰ درصد شده است و رنو و پژو در ایران فعال شده اند و فعالیت این شرکت ها در ایران ایجاد کار می کند. همچنین قرار است ۱۰۰ فروند هواپیما به ایران تحویل شود که اولین آن تحویل شد و امیدوارم سایر آنها هم به همین سرعت تحویل شود.

رونمایی از هواپیمای جدید مسافربری روسیه
ادامه مطلب

و در پایان با اشاره به اینکه فرانسه در زمینه گارانتی صادرات به ایران فعال است گفت که بانک های فرانسوی و صادرکنندگانی که می خواهند با ایران تعامل داشته باشند را گارانتی می کند که نشان از اعتماد فرانسه به تجارت با ایران است همچنین تلاش می کنیم بانک های بیشتری را وارد این عرصه کنیم. هر چند پیشرفت های زیادی داشته ایم اما تجار ما تصور می کنند حضور در ایران کمی پیچیده است، بنابراین باید قفل های مالی در روابط دو کشور برداشته شود.

نظرات کاربران

  1. لطفا ۱شماره تلفن دفتر شما
    ۲-منبع خبر تسهیل ویزای فرانسه