هتل سازی آلمانی ها در ایران

کل : 7

میانگین : 4.29

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۹ خرداد ۱۳۹۵

گردشگری یکی از صنایع پول ساز دنیا است. به طوری که درآمد بعضی کشورها از این صنعت با درآمد نفت برابری می کند. این حوزه بازار کار گسترده ای دارد و توجه به آن می تواند بخش بزرگی از مشکل اشتغال را از بین ببرد. آژانس های گردشگری، شرکت های هواپیمایی و هتل ها همیشه در حال رقابت در این میدان هستند تا بهترین خدمات را به گردشگران ارائه دهند. از دسترسی آسان برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل و تور به صورت اینترنتی گرفته تا کیفیت خدمات حضوری که در مقاصد گردشگری ارائه می شود. در این میان هتل، یکی از مهم ترین بخش های سفر است. در واقع قرار است گردشگر بخشی زیادی از زمان خود را در هتل سپری کند. در نتیجه باید راحتی و آرامش گردشگر فراهم باشد.

همین طور الزام ارائه وعده های غذایی سالم، متنوع و خوشمزه اهمیت هتل و کیفیت آن را بالاتر می برد. جدای از غذاهای هتل، اتاق ها نیز باید از درجه کیفی و تمیزی بالایی برخوردار باشند. به هر حال افراد زیادی در هتل رفت و آمد دارند. تهویه مطبوع،  تمیزی اتاق، سرویس دهی، چشم انداز زیبا، تنوع در نوع اتاق و … مهم ترین موضوعاتی است که گردشگر در هنگام رزرو هتل به آن ها توجه می کند.

در این خصوص کشورهای زیادی در دنیا جزو بهترین ها هستند. آلمان، امارات(دبی)، ترکیه، فرانسه، مالزی و … از کشورهایی هستند که بهترین هتل ها را دارند.

 

 

هتل سازی آلمانی ها در ایران

در دیدار معاون رئیس جمهوری و مدیر اجرایی گروه هتل های اشتایگن برگر آلمان، برای ساخت ۱۰ هتل ظرف مدت ۷ تا ۱۰ سال در نقاط مختلف ایران توافق کردند. این هتل ها قرار است با نام تجاری اشتایگن برگر یا intercity hotel و با مشارکت بخش خصوصی ایران ساخته شود.

دو انتصاب در سازمان هواپیمایی‌ کشوری
ادامه مطلب

به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، در این دیدار پونت چات وال، مدیر اجرایی گروه هتل های اشتایگن برگر با بیان اینکه شواهد موجود پیشرفت ایران در حوزه گردشگری را نشان می دهد، یادآور شد: کارشناسان گروه هتل های اشتایگن برگر طی ۶ ماه گذشته، ۴ بار از ایران و شهرهای مختلف شیراز، اصفهان، تهران و شهرهای دیگر بازدید داشته اند. در طی این بازدید بازار گردشگری ایران را مورد بررسی قرار داده اند. به گفته وی، گروه هتل های اشتایگن برگر با ۷۰ سال سابقه در این صنعت، آماده ارائه تجربیات خود به دست اندرکاران گردشگری در ایران هستند. همچنین بیان داشت زمینه همکاری در حوزه ارائه فناوری، آموزش و ساخت هتل بین گروه هتل های اشتایگن برگر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وجود دارد.پ

وی با بیان اینکه تاسیس ۱۰ هتل، ظرف ۷ تا ۱۰ سال در شهرهای مختلف ایران از مهم ترین برنامه ها و توافق های صورت گرفته است که به زودی مراحل اجرایی آن آغاز خواهد شد، اضافه کرد: این گروه در حال حاضر ۱۲۰ هتل در شهرهای مختلف ۱۳ کشور جهان دارد. او اظهار امیدواری کرد که تا پایان امسال عملیات ساخت اولین هتل را با این نام تجاری در ایران آغاز می کنند. چات وال خاطرنشان کرد: ایران در این منطقه ناامن، همچون جزیره ای امن و مملو از برترین ها، بهترین فرصت ها در حوزه گردشگری است.

پونت چال وال اضافه کرد این کشور در آینده یک بازار نوظهور خواهد بود. وی در ادامه به مذاکرات و دیدارهای خود با گروه های هتلداری ایرانی اشاره کرد و افزود: مذاکرات مثبت و سازنده ای با طرف های ایرانی صورت گرفته است. ما به دنبال یافتن شریک تجاری ایرانی برای آغاز ساخت هتل در ایران هستیم. مدیر اجرایی گروه هتل های اشتایگن برگر از انعقاد تفاهم نامه با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استقبال کرد. پونت چال وال تاکید کرد: امکان تهیه و امضای تفاهم نامه برای روشن شدن زمینه های همکاری برای آغاز این روند بسیار مفید و موثر خواهد بود.

ایران مقصدی جذاب برای گردشگران خارجی در سال 2017
ادامه مطلب

 

 

گزارشی از حضور سرمایه گذاران هتلداری بین المللی در ایران

معاون رئیس جمهوری نیز در این دیدار به برگزاری همایش مشترک هلدینگ های بزرگ گردشگری دنیا با گروه های هتلداری ایران اشاره کرد. وی گفت: این همایش ظرف ۳ ماه آینده در ایران برگزار می شود. مسعود سلطانی فر افزود: در بخش تامین هتل و مراکز اقامتی، ایجاد هتل های ۴ و ۵ ستاره و افزایش ۳ برابری این هتل ها در دستور کار است. براساس برنامه ریزی های صورت گرفته طی ۱۰ سال آینده سالانه ۲۵ هتل ۴ و ۵ ستاره به مراکز اقامتی ما اضافه شود. وی با بیان اینکه بخش خصوصی داخلی سرمایه گذاری در این بخش را آغاز کرده است، یادآور شد: در حال حاضر ۱۷۰ هتل ۴ و ۵ ستاره توسط بخش خصوصی داخلی در دست ساخت است.

همچنین براساس تفاهم نامه ای که یک ماه قبل با مسوولان گردشگری ترکیه صورت گرفت، ساخت ۱۰ هتل ۵ ستاره در شهرهای مختلف ایران توسط ترکیه به زودی آغاز خواهد شد. این در حالی است که در حال حاضر ۳ هتل توسط سرمایه گذاران عرب در شهر مشهد در دست احداث است. معاون رئیس جمهوری همچنین با اشاره به سفر اخیر خود به جمهوری آذربایجان و همچنین مذاکره با مسوولان گردشگری این کشور خاطرنشان کرد: احداث ۳ تا ۵ هتل توسط آذربایجانی ها در مناطقی از ایران که مقصد سفر گردشگران این کشور است به زودی شروع می شود.

 

 

سلطانی فر تاکید کرد: با وجود جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری ایران در حوزه های مختلف و همچنین وجود قانون حمایت از سرمایه گذاران خارجی که به صورت شفاف و جامع، حمایت های مورد نیاز از سرمایه گذاران خارجی را در خود جای داده است، جمهوری اسلامی ایران، بازار پررونقی برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری است. وی تصریح کرد: سیاست کلی دولت در برنامه ششم و هفتم توسعه، تمرکز جدی در بخش گردشگری است. تمامی تصمیم گیرندگان کشور، حمایت، پشتیبانی و همیاری لازم را برای توسعه گردشگری صورت می دهند. همچنین در مبانی اقتصاد مقاومتی که توسط رهبر معظم تدوین شده است، استفاده از ظرفیت های گردشگری در رشد اقتصادی ایران، جایگاه ویژه ای دارد.

عدم صحت ممنوع الخروج بودن هواپیماهای جدید
ادامه مطلب

معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: گروه های سرمایه گذاری خارجی برای سرمایه گذاری در ایران مشکلی نخواهند داشت. گروه های داخلی بسیار زیادی آماده همکاری و مشارکت با سرمایه گذاران خارجی برای احداث هتل در نقاط مختلف ایران هستند. وی در پایان تاکید کرد: انعقاد تفاهم نامه ای بین گروه هتل های اشتایگن برگر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور تعیین نقشه راه باید در دستور کار قرار گیرد.

نظرات کاربران