گردشگری ایران - ایران - هتل - هتل سازی - هتل 5 ستاره - هتل سازی آلمانی ها در ایران- گروه هتل های اشتایگن برگر آلمان

هتل سازی آلمانی ها در ایران

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۵

هتل سازی آلمانی ها در ایران
در دیدار معاون رئیس جمهوری و مدیر اجرایی گروه هتل های اشتایگن برگر آلمان، برای ساخت ۱۰ هتل ظرف مدت ۷ تا ۱۰ سال در نقاط مختلف ایران توافق کردند. این هتل ها قرار است با نام تجاری اشتایگن برگر یا intercity hotel و با مشارکت بخش خصوصی ایران ساخته شود. 

به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، در این دیدار پونت چات وال، مدیر اجرایی گروه هتل های اشتایگن برگر با بیان اینکه شواهد موجود پیشرفت ایران در حوزه گردشگری را نشان می دهد، یادآور شد: کارشناسان گروه هتل های اشتایگن برگر طی ۶ ماه گذشته، ۴ بار از ایران و شهرهای مختلف شیراز، اصفهان، تهران و شهرهای دیگر بازدید داشته اند و بازار گردشگری ایران را مورد بررسی قرار داده اند. به گفته وی، گروه هتل های اشتایگن برگر با ۷۰ سال سابقه در این صنعت، آماده ارائه تجربیات خود به دست اندرکاران گردشگری در ایران است و زمینه همکاری در حوزه ارائه فناوری، آموزش و ساخت هتل بین گروه هتل های اشتایگن برگر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وجود دارد.
وی با بیان اینکه تاسیس ۱۰ هتل، ظرف ۷ تا ۱۰ سال در شهرهای مختلف ایران از مهم ترین برنامه ها و توافق های صورت گرفته است که به زودی مراحل اجرایی آن آغاز خواهد شد، اضافه کرد: این گروه در حال حاضر ۱۲۰ هتل در شهرهای مختلف ۱۳ کشور جهان دارد و ما امیدواریم تا پایان امسال عملیات ساخت اولین هتل را با این نام تجاری در ایران آغاز کنیم. چات وال خاطرنشان کرد: ایران در این منطقه ناامن، همچون جزیره ای امن و مملو از برترین ها، بهترین ها و فرصت ها است، این کشور در آینده یک بازار نوظهور خواهد بود. وی در ادامه به مذاکرات و دیدارهای خود با گروه های هتلداری ایرانی اشاره کرد و افزود: مذاکرات مثبت و سازنده ای با طرف های ایرانی صورت گرفته است و ما به دنبال یافتن شریک تجاری ایرانی برای آغاز ساخت هتل در ایران هستیم. مدیر اجرایی گروه هتل های اشتایگن برگر از انعقاد تفاهم نامه با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استقبال و تاکید کرد: امکان تهیه و امضای تفاهم نامه برای روشن شدن زمینه های همکاری برای آغاز این روند بسیار مفید و موثر خواهد بود. 
گزارشی از حضور سرمایه گذاران هتلداری بین المللی در ایران
معاون رئیس جمهوری نیز در این دیدار به برگزاری همایش مشترک هلدینگ های بزرگ گردشگری دنیا با گروه های هتلداری ایران اشاره کرد و گفت: این همایش ظرف ۳ ماه آینده در ایران برگزار می شود. مسعود سلطانی فر افزود: در بخش تامین هتل و مراکز اقامتی، ایجاد هتل های ۴ و ۵ ستاره و افزایش ۳ برابری این هتل ها در دستور کار است، براساس برنامه ریزی های صورت گرفته طی ۱۰ سال آینده سالانه ۲۵ هتل ۴ و ۵ ستاره به مراکز اقامتی ما اضافه شود. وی با بیان اینکه بخش خصوصی داخلی سرمایه گذاری در این بخش را آغاز کرده است، یادآور شد: در حال حاضر ۱۷۰ هتل ۴ و ۵ ستاره توسط بخش خصوصی داخلی در دست ساخت است. همچنین براساس تفاهم نامه ای که یک ماه قبل با مسوولان گردشگری ترکیه صورت گرفت، ساخت ۱۰ هتل ۵ ستاره در شهرهای مختلف ایران توسط ترکیه به زودی آغاز خواهد شد؛ این در حالی است که در حال حاضر ۳ هتل توسط سرمایه گذاران عرب در شهر مشهد در دست احداث است.
معاون رئیس جمهوری همچنین با اشاره به سفر اخیر خود به جمهوری آذربایجان و همچنین مذاکره با مسوولان گردشگری این کشور خاطرنشان کرد: احداث ۳ تا ۵ هتل توسط آذربایجانی ها در مناطقی از ایران که مقصد سفر گردشگران این کشور است به زودی آغاز خواهد شد. سلطانی فر تاکید کرد: با وجود جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری ایران در حوزه های مختلف و همچنین وجود قانون حمایت از سرمایه گذاران خارجی که به صورت شفاف و جامع، حمایت های مورد نیاز از سرمایه گذاران خارجی را در خود جای داده است، جمهوری اسلامی ایران، بازار پررونقی برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری است.
وی تصریح کرد: سیاست کلی دولت در برنامه ششم و هفتم توسعه، تمرکز جدی در بخش گردشگری است، تمامی تصمیم گیرندگان کشور، حمایت، پشتیبانی و همیاری لازم را برای توسعه گردشگری صورت می دهند، همچنین در مبانی اقتصاد مقاومتی که توسط رهبر معظم تدوین شده است، استفاده از ظرفیت های گردشگری در رشد اقتصادی ایران، جایگاه ویژه ای دارد.
معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: گروه های سرمایه گذاری خارجی برای سرمایه گذاری در ایران مشکلی نخواهند داشت و گروه های داخلی بسیار زیادی آماده همکاری و مشارکت با سرمایه گذاران خارجی برای احداث هتل در نقاط مختلف ایران هستند. وی در پایان تاکید کرد: انعقاد تفاهم نامه ای بین گروه هتل های اشتایگن برگر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور تعیین نقشه راه باید در دستور کار قرار گیرد.

نظرات کاربران