تبدیل خانه های تاریخی به هتل های سنتی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

به گزارش دنیای سفر، به نقل از رئیس اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان: در حال حاضر قریب به 3 هزار تخت در بخش هتلی و 2 هزار و 500 تخت در بخش مهمانپذیر و همچنین 110 ظرفیت بوم گردی و تعدادی خانه مسافر نیز آماده ارائه خدمات اقامتی به گردشگران هستند، اما متاسفانه این ظرفیت اقامتی متناسب با رشد گردشگران خارجی استان کرمان نیست.

به گفته ی رئیس اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، در 4 سال گذشته، 6 هتل به ظرفیت اقامتی کرمان افزوده شده و این در حالیست که برخی از استان های کشور از این ظرفیت نیز محروم هستند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه ساخت فضاهای اقامتی به عنوان اقامتگاه های سنتی در بافت تاریخی از سوی گردشگران مورد استقبال قرار گرفته که این اداره کل در صدد راه اندازی بیشتر این اقامتگاه ها با همکاری بخش خصوصی و دولتی است که سرمایه گذاران زیادی در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند. هم اکنون 10 پروژه هتلی در استان کرمان در حال اجرا است که 6 هتل آن 50 درصد رشد فیزیکی داشته اند و تعدادی هم به مرحله بهره برداری رسیده اند.

رئیس اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان بهره برداری از ظرفیت های تاریخی استان را از برنامه های سال جاری دانست و اظهار کرد: در حال حاضر 50 خانه تاریخی واجد شرایط آماده تبدیل به هتل سنتی هستند که بزودی با مشارکت بخش خصوصی و مالکین، این بناها به چرخه ی خدمات گردشگری وارد خواهند شد.

وی در ادامه گفت: بزرگ ترین خانه خشتی جهان، خانه حاج آقا علی با زیربنای بیش از 7 هزار متر مربع به عنوان بزرگ ترین هتل سنتی در حال آماده سازی است، همچنین کاروانسرای وکیل کرمان که بعد از مدت ها آزادسازی شده است با همکاری سرمایه گذاران بخش خصوصی احیاء و می تواند به عنوان فضای اقامتی و پذیرایی مناسبی جهت ارائه خدمات گردشگری محسوب شود.

نظرات کاربران

  1. این همه هتل در کرمان!!!
    این هتل ها کجا هستن که من به عنوان شهروند کرمانی اصلا ندیدمشون و ازشون خبری نیست.لطفا در رابطه با شهرهایی که این هتلها ساخته میشوند اطلاع رسانی بفرمائید.