درآمد فرودگاه امام

درآمد فرودگاه امام در سال 2016

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۶ فروردین ۱۳۹۶

با استناد بر گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، فرودگاه امام خمینی (ره) در سال 2016 توانست با رشد 8 درصدی، 7.8 میلیون مسافر را جابه جا کند.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی، براساس آمار درج شده در گزارش سالیانه شهر فرودگاهی امام(ره)، این فرودگاه در سال ۲۰۱۶ با رشد تقریبی 6 درصد نسبت به سال قبل 54 هزار پرواز داشته است و 148 هزار تن بار منتقل کرده است که رشدی 9 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

اما در بخش درآمدی٬ این فرودگاه بیش از چهار هزار میلیارد ریال در سال ۲۰۱۶ درآمد داشته که بخش عمده آن به میزان ۸۲ درصد از بخش هوانوردی و مابقی نیز از بخش غیر هوانوردی حاصل شده است.

اکنون این فرودگاه دارای یک ترمینال با وسعت 100 هزار مترمربع و یک باند به طول 4200 متری است که تمام پروازها از آن صورت می‎گیرد. اما در طرح توسعه ی فرودگاه، ترمینال سلام با وسعت 55 هزار مترمربع و ظرفیت چهار میلیون مسافر در سال است که اکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. همچنین ترمینال ایرانشهر که در حال تهیه اسناد مناقصه است با ظرفیت 25 تا 105 میلیون مسافر در سال طراحی و ساخته خواهد شد.

فرودگاه امام خمینی (ره) به پروازهای خارجی اختصاص دارد و در مساحتی به وسعت 13700 هکتار و در 35 کیلومتری جنوب غربی شهر تهران و در آزاد راه تهران-قم واقع است.

ایران در نمایشگاه فیتور اسپانیا
ادامه مطلب

نظرات کاربران

  1. چرا درآمد فرودگاه را در سال میلادی می نویسید و نه سال خورشیدی؟؟ مگر ما در اروپا هستیم؟؟ لطفا به چنین مسائلی دقت کنید!!!

    • سلام دوست عزیز
      فرودگاه بین المللی است و پروازهای بین المللی از فرودگاه امام خمینی برقرار هستند. از این جهت خبرگزاری به میلادی نوشته است.
      سپاس بابت توجه شما