درآمد فرودگاه امام

درآمد فرودگاه امام در سال ۲۰۱۶

کل : 0

میانگین : 0

با استناد بر گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، فرودگاه امام خمینی (ره) در سال ۲۰۱۶ توانست با رشد ۸ درصدی، ۷.۸ میلیون مسافر را جابه جا کند.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی، براساس آمار درج شده در گزارش سالیانه شهر فرودگاهی امام(ره)، این فرودگاه در سال ۲۰۱۶ با رشد تقریبی ۶ درصد نسبت به سال قبل ۵۴ هزار پرواز داشته است و ۱۴۸ هزار تن بار منتقل کرده است که رشدی ۹ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

اما در بخش درآمدی٬ این فرودگاه بیش از چهار هزار میلیارد ریال در سال ۲۰۱۶ درآمد داشته که بخش عمده آن به میزان ۸۲ درصد از بخش هوانوردی و مابقی نیز از بخش غیر هوانوردی حاصل شده است.

اکنون این فرودگاه دارای یک ترمینال با وسعت ۱۰۰ هزار مترمربع و یک باند به طول ۴۲۰۰ متری است که تمام پروازها از آن صورت می‎گیرد. اما در طرح توسعه ی فرودگاه، ترمینال سلام با وسعت ۵۵ هزار مترمربع و ظرفیت چهار میلیون مسافر در سال است که اکنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. همچنین ترمینال ایرانشهر که در حال تهیه اسناد مناقصه است با ظرفیت ۲۵ تا ۱۰۵ میلیون مسافر در سال طراحی و ساخته خواهد شد.

فرودگاه امام خمینی (ره) به پروازهای خارجی اختصاص دارد و در مساحتی به وسعت ۱۳۷۰۰ هکتار و در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی شهر تهران و در آزاد راه تهران-قم واقع است.

نظرات کاربران

 1. کرامت says:

  چرا درآمد فرودگاه را در سال میلادی می نویسید و نه سال خورشیدی؟؟ مگر ما در اروپا هستیم؟؟ لطفا به چنین مسائلی دقت کنید!!!

  • safarme says:

   سلام دوست عزیز
   فرودگاه بین المللی است و پروازهای بین المللی از فرودگاه امام خمینی برقرار هستند. از این جهت خبرگزاری به میلادی نوشته است.
   سپاس بابت توجه شما