ایران ایر

عدم صحت ممنوع الخروج بودن هواپیماهای جدید

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۵

عدم صحت ممنوع الخروج بودن هواپیماهای جدید

به نقل از ایرنا، قائم مقام وزیر راه وشهرسازی در امور بین الملل با یادآوری انتشار برخی خبرها مبنی بر ممنوع الخروج بودن هواپیماهای جدید، گفت: در صنعت هوانوردی جهان طرح این مسایل بی معناست و صحت ندارد.

به گزارش ایرنا، اصغر فخریه کاشان  افزود: به نظر می رسد افرادی که این مسایل را مطرح می کنند، صداقت ندارند و از مسایل صنعت هوانوردی جهان نیز بی اطلاعند.

فخریه کاشان، به روند نهایی شدن قرارداد ایران ایر با شرکت ای.تی.آر(ATR) برای خرید 20 فروند هواپیمای کوتاه برد 70 نفره اشاره کرد و گفت: قرارداد ما برای امضا نهایی شده و به زودی منعقد می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه اکنون قرارداد با ای.تی.آر در مراحل اخذ مجوزهای قانونی قرار دارد، گفت: همانطوری که قرارداد خرید 180 فروند هواپیما با ایرباس و بوئینگ به امضا رسید، به زودی قرارداد ایران ایر با این شرکت نیز به امضا می رسد.

کل رقم قرارداد با سه شرکت هواپیما ساز

با استناد بر گزارشات ایرنا، قائم مقام وزیر راه وشهرسازی در امور بین الملل با اشاره به سقف قرارداد ایران ایر برای خرید 20 فروند هواپیمای ای.تی.آر اظهارداشت: طبق قراردادی که به امضا خواهد رسید ارزش خرید این هواپیماها از این شرکت نزدیک به 400 میلیون دلار است.

وی درباره مبالغ اعلام شده برای خرید 200 فروند هواپیما از شرکت های ایرباس، بوئینگ و ای.تی.آر یادآورشد: با توجه به نوع سفارش ایران ایر، مجموع ارزش این سه قرارداد برای خرید 200 فروند هواپیما، کمتر از 18 میلیارد دلار است.

انتشار تجربیات سفر به ایران توسط گاردین
ادامه مطلب

به گزارش ایرنا، با ورود نخستین فروند ایرباس 321، شرکت ایرباس متعهد شده تا پایان امسال 2 فروند هواپیمای 330 از 100 فروند هواپیمای خریداری شده را به ایران ایر تحویل دهد و علاوه بر این شرکت هواپیماسازی ای.تی.آر (زیرمجموعه ایرباس) نیز چند فروند از این هواپیماهای 70 نفره را به ایران ایر تحویل خواهد داد.

مسئولان و متولیان صنعت هوانوردی ایران تاکید دارند که جایگاه کشورمان در این زمینه در منطقه با امضای قرارداد خرید بیش از 200 فروند هواپیمای مسافری دور، متوسط و کوتاه برد و افزایش بیش از 50 هزار صندلی جدید ارتقا می یابد و فرصت های اشتغالزایی مستقیم را برای بیش از 20 هزار نفر در داخل فراهم می کند.

در این قراردادها افزون بر خرید هواپیما، موضوع های دیگری همچون آموزش خلبانان و تعمیر و نگهداری، حمایت از توسعه خدمات ناوبری هوایی ای.تی.ام، عملیات فرودگاهی و هواپیمایی، انتقال فناوری و هماهنگی مقررات رگولاتوری برای ایران ایر منظور شده است.

خرید همه ی این هواپیماها به صورت اجاره به شرط تملیک است و ایران 85 درصد منابع مالی آن را از منابع مالی خارجی و 15 درصد آن را از منابع داخلی و تسهیلات صندوق توسعه ملی تامین می کند.

نظرات کاربران